Najljubši sendvič

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. okt 2012 16:17

jkd je napisal/a:

Ja, ampak tega cincanja je že toliko, da se ga težko preskoči... Ne vem, če še bom lahko kdaj jedla sendvič, brez da bi pomislila na muke MBranda :(

 



jkd

 

My sentiments exactly.

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

31. okt 2012 16:46

Ne glede na MB pisanje ne bom nikoli pozabila sendvičev, kakršne mi je mama pripravljala za na faks: domača žemljica, namazana s sirčkom a la Tamar, gor savinjski zašinek, malo kislega zelja... Včasih mi je za praznike naredila kruh z orehi ter dala peščico alfa-alfa kalčkov, pa je hrustalo kljub sočni notranjosti, da je veselje.

tulka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

31. okt 2012 18:13

jkd je napisal/a:

Ja, ampak tega cincanja je že toliko, da se ga težko preskoči... Ne vem, če še bom lahko kdaj jedla sendvič, brez da bi pomislila na muke MBranda :(

 jkd

 

Vedno se da preskočit, če se le hoče.

No, meni bo šlo pa na smeh naslednjič, ko bom tuhtala, s čim naj obložim kruh, hehe. Nismo vsi za vsak humor in  ne predstavljam si groze, če bi bili vsi ljudje po enem vzorcu.

 

Ko smo že pri pistacijah, meni odličen sendvič je vroča pogača z mortadelo s pistacijami (nekaj takega, kot v Rimu pizza bianca), dodaš še malo cele te zelene dobrote, da hrusta in je
 (manj je več )

lp

 

mzm

začetnik  

član od: 14.3.2005

sporočila: 113

31. okt 2012 21:33

MBrando je pač na drugačnem nivoju dojemanja hrane, kot marsikdo tu (že kar umetniškem).

Le kje se bo pa o tem menil, če ne na kulinaričnem forumu?!

Mogoče je kdo drug tukaj zgrešil pravi forum zase. 

 

začetnik

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. nov 2012 6:05

BON JOURRRRRRRRRR moje dame,damice in gospodi oz gospodiči. Da se klanjam in snamem klobuk, predvsem vesel, da se razvija tema, pa čeprav ni ravno 100% obrnjena v mojo smer. A nič ne de. Še vedno je super. je kot kakšen kulinaričen roman, ko med tragedijo in prigodami vskoči kakšen dober recept, tipa TULKE ali MIŠZMOKE (O JAAA, to pa je TO,kar sem rabil a včeraj nisem v LECLERCU zasledil!! To pa se zgodi, če gre človek na prazničen dan, v einkaufcentrum 30min, preden ga zaprejo.. Mesnine IZROPANE. A tako simpatičnih pomenkov z upokojenkami ter prodajalko o različnih kul.cumpranijah že dolgo nisem imel. Ja, lepo je biti zgovoren in komunikativen . Mimogrede. Sila FRANCOSKO sem se včeraj počutil, saj sem, kot se spodobi, dobil štiklc fineeee taaaankičke rezine šunke za probat, ker sem cincal, ja a vidite VANJA, približno 10min med 2 mesninama. In tako je prav, da človek dobi za probat. Kot v tujini ali pa na tržnici. LOVE IT), katera je perfektno predlagala. Definitivno next time. Mortadela z pistacijami in piŠŠŠŠtacije zraven .

Vanja, pa saj veste, roko na srce in globok preklon vašemu znanju, pomaganju in svetovanju, da vedno POUDARIM kakšen sem in da se že vnaprej opravičujem. Ja, jaz totalno stojim za vsem neugodnim ter ugodnim kar predstavljamo TEHTNICE. Silaaaaaa pikolovski oz. cincajoč . Ampak to me naredi, hmmm MENE, to naredi UROŠA, tako zaljubljenega v nežne vetrove na gorskem vrhu po celodnevni odisejadi v gladkih stenah Alp. To je del mene, kot je del mene zaljubljen pogled, samotnega pohodnika na samotni poti nekje med Logarsko in Ojstrico, na oranžno/rdečo obarvano in temačno dolino, medtem ko sam vrh Ojstrice že ŽARI v vsej svoji mogočnosti, katero dodatno potencira sonce. Tudi veselo juckanje, in prepevanje kot KEKEC, katero pričara nasmeh na usta ljudi,je del mene.
pa takšen sem in se ne bi rad spreminjal. Saj je to vse ena velika PUZZLE sestavljanka. Lahko odvzamemo del ali dva, pa bo še vedno lepa slika, še vedno bo videno bistvo in še vedno se tista 2 kosa v levem spodnjem delu ne bosta videla, ampak saj veste, CELOTA pa to več ni. Manjka...nekaj.

Vsekakor mi je najlepše, da se tukaj spoštujemo, da ni hude krvi, da se včasih kdo s kom pikne, a to je vse normalno in v mejah normale. In prav je tako. Ravno toliko vroče krvi, kot med dvema KOKOTKOMA, da ne zaspimo in dobimo novo brco, da nadaljujemo.

Meni predstavlja bistvo hrana in iskanje tistega DA PERFECT IZDELKA. Pa najsi bo to pecivo,tortica,sendvič,pasulj ali pa cornflakes. Da najdem center univerzuma v okusih, v harmoniji, gostoti, začimbah...uf uff ufff. Toliko vsega a tako malo časa.

Sem pa vesel, da vas vsaj nekaj od mojega pisanja zanima in da vam zapaše ob jutranji kafici, prebrati kakšno mojo globoko o pripravljanju KRALJEVIH DOBROT za mojo MAMAN in PAPANA. Res ja. Družina mi pa res pomeni ALLES in za njih mi ni nikoli škoda ne sestavin, ne truda še manj pa časa. 
Apropo kafica. Tudi za LE PERFEKT CAFFE, sem imel več tedenski projekt, da sem v MBju našel točno to, kar sem si v glavi predstavljal. Hodil po lokalih, gnjavil, spraševal, debatirl. Ni da ni. Ampak, ker vedno vljudno in nežno nagovorim ljudi, še nikoli ni bilo vroče krvi ali  v rit, ker sem kompliciral. 
Hihi, mi je vedno tako simpatično, saj štartam že z "Se opravičujem in upam da mi ne boste zamerili te moj pikolovskosti in to presneto nebesno znamenje TEHTNICE, ampak vas lahko nekaj povprašam in zamorim :D

Wiiii, kakšno prijetno deževno,nov. jutro....uff uff, mi je kar zaigralo v glavi (pa ne vem če lahko tukaj objavim? Pa bom "na skrivaj" vseeno--> http://www.youtube.com/watch?v=eLoQteiJNOU ) Administrator: SE OPRAVIČUJEM

Sem pa se razpisal

Glede nakupa.
Danes dvignem pri mojem peku svežo rženo baguetto z semeni, doma pa v hladilniku čaka ITA.PRŠUT (belega ravno toliko, kolikor je črnega za nohtom povprečnega meščana), ter PEČENA ŠUNKA (kravica iz Francije, mi je odstopila malo svojega slastnega, nič mastnega in delno suhega meseka). 
Kattijeva ideja mi je mega sedla in bo definitivno v programu,s tem da bom danes naredil tako, da bom pod pršut dal cele pistacije kateri bodo ležale na čisto TANKEM sloju v ned.narejene domače skute. Ravno toliko,, da se pistacije lepo vsedejo na posteljico, na pršut pa še malo fineeeega kozjega sira, kateri se ne bi smel tepsti z okusi, saj je skuta nevtralna (ne slana, ne sladka) in to bo zaokrožilo ta del baguette. Ravno dovolj da zadovoljim potrebo po 3 zadevah v katere sem zaljubljen; pistacije,pršut,sir.
Navzlic obsedenosti z vloženo papriko, kumarami, feferoni, ter svežo zelenjavo, bom tukaj odstopil in si dal posebej na krožnik vloženo papriko, da bo kot spremljava za primere presuhosti. NJAAAM. Rahlo kislo a osvežujoče bo paprika in ali/olive, poskrbela da se bodo okusi morda perfektno, morda pa neugodno dopolnjevali. Mislim pa da bo NJAM.

Drugi del pa bo vseboval pečeno šunko, sir s kumino in hrustljavo, na tanko narezano rdečo papriko ali mrbit rajši par koščkov taaaanko narezanega paradižnika. 
Se še odločam.
uff bo perfektno kosilo z najboljšim prijateljem ter dobrim filmom. 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

1. nov 2012 8:43

MBrando je napisal/a:

  Tudi za LE PERFEKT CAFFE, sem imel več tedenski projekt, da sem v MBju našel točno to, kar sem si v glavi predstavljal. Hodil po lokalih, gnjavil, spraševal, debatirl. Ni da ni.
---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

In kje je to v Mb?

Mayisa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. nov 2012 8:58

 

Le Café Perfect si najbrž hotel napisati, ne?

Aj, Marlon, za forum si ena zabavna pojava. V tvoje dobro pa upam, da si v resničnem življenju služiš denar s kakšno zelo individualiziranim delom,, po možnosti od doma. Ker če bi več kot mesec dni ljudem po pisarni prirerajal šov na npr. temo Kako urediti pisalno mizo, a postaviti radirko na levo ali na desno in v kakšen okvir fotke od familije.... skratka, če bi izvajal pisarniško varianto sendviča, potem bi verjetno tudi iz največjega

gandhija vrgel iz takta.

Vendelina jr.

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

1. nov 2012 8:59

Zanimivo kakšna debata se lahko razvije okoli navadnega sendviča .

 

In tudi ta razprava kaže, kako zelo smo si različni. Medtem ko eni prisegate le na eno vrsto sendviča in Mbrando jezi Vanjo s filozofsko-umetniškim pristopom iskanja "the sedviča", jaz ugotavlljam, da imam najraje take po trenutnem navdihu. Kar si zaželim, to naredim in z użitkom pohrustam. Seveda odvisno od kapacitet hladilnika ali bližnje trgovine. In taki sendviči so zame v danem trenutku najboljši, pa naj gre za jošta, kumarico in majonezo med dvema rezinama rženega kruha, polnozrnato žemljo z žlico mehiške solate, koruzno bombeto z dimljenim sirom, solato hruško in orehi ali pa ciabatto s kozjim sirom, pečenimi bučkami in svežim paradižnikom...  Variacij je nešteto in prav to je najlepšepri sendvičih. Vsaj zame.

motovilčica

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

1. nov 2012 12:53

Sendviči.....hmm....tud jaz si jih pripravljam na nešteto načinov...odvisno kaj najdem v hladilniku. ...včeraj za na šiht sem imela 2 kosa polnozratega kruha, notri suho domačo salamo, mozarello, malo zelene solate in trdokuhano jajčko 3 rezine

 

vd007

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

2. nov 2012 8:43

DOBROOOOOOOOOO sem zacumpral včeraj.

Ržena baguetta od točno 130g popečena v pečici(tale moj pek, je zlata vreden!), ital.pršut in pečena šunka kot osnova.
1/2 baguette: bučna semena in pistacije kot osnova, nato pršut 2,5rezini, nato pa fiiiini nežen kozji sir, POKROV. Vse drugo bi bilo odveč

1/2 baguette: sir s kumino, pečena fr.šunka, vložena paprika na vrh. Za sočnost in svežino.

Na krožniku pa kot priloga: 2 vloženi kumarci, malo narezane sveže rdeče paprike, malo sveže kumare, 3 kolobarji paradižnika. Ravno toliko, da ni bilo presuho in da je lepo zaokrožilo okuse.
Seveda se je sendvič z pršutom jedel čisto za sebe, brez vseh dodatkov, saj sem hotel čimbolj okusiti tako pistacije, kot bučna semena in seveda neverjetno bogat okus pršuta v kombinaciji z sirom.
Moram priznati, da mi je prilično kar uspelo. MMMM.
Še bomo čarali :D


Vandelina: Vsekakor tako, po pravilh slovnice. Jaz pa sem kar po....hmmm, domače napisal. Slovenceljsko 
Služim z večimi projekti. Od kulture do postavljanje koncertnih odrov, do pomoči pri org. koncertov itd. Ni da ni. Ja, tudi tu se pozna moja TEHTNICA! Nemirnost duha in veselje do več stvari hkrati. Vsaka pora mojega telesa je razdvojena .
Tudi pri knjigah, katere berem po 4 naenkrat, kakor filmih, katere gledam izmenično, ter seveda pri nakupovanju.

O ja...Če samo pomislim, kako strokovno in detajlno sem se spravil nakupovat plezalno vrv. Mislim da sem 4x bil v Igluju, izčrpal prodajalca z vprašanji, na internetu prebral vse in svašta, da sem na koncu kupil, za moje pojme, najboljše za takratne peneze.
Hoje ja, že da kupim riž, si vzamem vsaj 10min. Je treba vse prebrati in premisliti.
But hey, that's me.

Le kako bi bilo življenje dolgočasno, ako bi vsi bili enaki, delani po šabloni in vsemogočni pri znanju,obnašanju...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti