Vedno dražja hrana

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

3. mar 2011 10:29

Midva imava posebno denarnico v kateri je na mesec 200 evrov in če jih pred koncem meseca zmanjka, pač jih, ker je v shrambi vedno dovolj vsega za vsaj še 3 kosila. Ker sva oba vegetarijanca (ogromno prišparava na mesu, paštetkah in salamah), nama gre tako dobro, da v 5-ih letih, kar to prakticirava, nama še ni zmanjkalo (celo ostalo je dovolj, da sva kupila kvaliteten kolesarski dres . Sir, mleko in jajca kupiva samo 1x na mesec in to kvalitetno. Kupujeva pa tako kot je napisala mamaF in NIKOLI, res NIKOLI lačna v nabavo! Ja, pa peš v trgovino, če je kaj zmanjkalo vmes. Z avtomobilom sva šla samo 1x na mesec, če je bila potreba. Sedaj, ko sva na švedskem, se ni nič bistveno spremenilo, razen valute. Sedaj imava v denarnici 2500 sek, kar se približno prevede v 280E in nama zadošča. Sara slovinkita

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

3. mar 2011 10:46

Če imate v bližini kmete, velja preveriti cene pri njih- mleko, jajca, krompir.....

Ko sem hodila na faks, se je dalo pri nas kupiti jajca, piščančje meso, kunčje, prepeličja jajca..

Cene so bile res ugodne, se splača preverit.

http://www.bf.uni-lj.si/zootehnika/o-oddelku/ka

Jajca prodajajo 2krat na teden, ostalo, ko se kolje.

katti

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

3. mar 2011 10:55

[citat=--mamamia--]

p>

presenečena, kako malo sem plačala za polno torbo (ne vrečko). .

 

Mamamia

 

Sem tudi jaz tako mislila, ker sem absolutno proti plastičnim vrečkam in je pod mojo "nakupovalno vrečko" bila mišljena moja torba iz blaga. Se pa tudi z vsemi ostalimi več ali manj strinjam. V trgovino ne lačen, seznam v roki, nakupovat samo kar se res nujno potrebuje itd. Ne morem si pa kupovati mlečnih izdelkov na zalogo, sadja, zelenjave, pa še kaj bi se našlo, tudi kruh redno pečem doma, ...v glavnem ne zapravljam po nepotrebnem, NE kupujem brezveznih stvari, ne mečem v nakupovalno košaro presežkov ....hrana je vseeno zelo draga in se še draži, plače pa ostajajo enake že veliko časa ...to pa me jezi!! Mayisa Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 03. 2011 11:03

neznan uporabnik

3. mar 2011 11:19

Saj maš prav. Hrana je obupno draga, vse ostalo tudi. Ljudje delajo pa ne dobijo plač. Redki jih. Pa jaz znorim,ko vidim kako si eni bedaki vsak dan privoščijo kosila po 100 evrov na glavo in temu rečejo poslovni sestanek. Ker kao v vladnih pisarnah je moreče vzdušje. V oštariji pa je relaxi. Jaz sem sedaj na hitro skup vrgel. Mi smo 4. Hrana 300-400 na mesec. Položnice tud 400,če ne 500. Pa ni preseravanja nobenega. Kruh,moka,meso,sir,jajca,mleko,kava,testenine,riž,zelenjava,maslo al margarina. Nič tort,čipsov pa takih zadev. Edino liter pravega bučnega olja pa liter olivnega. To je vse naše preseravanje. Pa mogoče 15 piv na mesec. V trgovini. Jaz v gostilni nisem pil piva menda že več kot leto. Pa mogoče sem 5 kav zunaj spil. Pa s hrano in položnicami znese 1000. Kje pa je pol obleka,obutev,vožnja,kozmetika,prašek,čistilnica,frizer......

Pa lastniško stanovanje imamo. Če bi še najemnino morali plačat. Ma groza. Jaz mam vse limite polne do zadnega centa,american,mastercard,diners mam vse že porabljeno. In komaj krpam. Pa nimamo slabih dohodkov. In jaz sploh ne vem kako ljudje živijo,ki majo manj. Pa mi smo očitno tak daleč prišli,da nam bo populacija začela umirat,ker ne bodo mogli ljudje hrane kupit. Guverner se pa repenči,da tud če obrtniki 5 miljard potegnejo iz bank, država ma še vedno miljarde in miljarde v tujih bankah. Ne vem,nisem ekonomist. Samo meni to vse skup ne štima malo.

 

 

Multivitamin

multivitamin

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

3. mar 2011 11:21

Hrana je draga in predraga, to je dejstvo, ki ga ne spremenijo niti nakupovalni listki niti nakupovanje s polnim želodcem.

sara

laik  

član od: 10.10.2008

sporočila: 156

3. mar 2011 11:40

Naj še dodam svoj piskrček; doma smo se zavestno "strenirali" da nakupujemo na veliko max 1 x mesečno, v večjih pakiranjih; meso kupujemo pri kmetih (na veliko; npr.: govedina - cela noga; piščanci domače reje 10 kom naekrat..); kruh pečemo doma in ga jeljem iz skrinje, si pa vmes privoščimo tud kakšen kupljen - zato da ugotovimo, da je domač boljši; vsakdan jemo kosilo doma (vsak drugi dan pripravljeno iz skrinje, vsak drugi dan "sveže pripravljeno"); solato, ki kupim otrebim in spravim v hladilnik, kjer poča dan več, kot bi sicer; jemo veliko svežega zelja v solati, fižol npr.: skuham in ga sproti jemljemo iz hladilnika za solato ali zabeljnega (zdrži cca 3-4 dni). Kar pa se pijače tiče - ne kupujemo sokov, sirupov, ker imamo domačega in vsak dan kuhamo domač čaj, ki ga sladkamo z domačim sirupom (limona, melisa, meta..), kupimo domače vino, piva ne kupujemo (smo se odvadili). Sladkarij ne kupim, dokler se ne pojedo tiste, ki so doma (včasih traja tudi dva meseca). Sem "razvlekla", vendar smo ugotovili, da porabimo več kot 60% manj za prehrano, kot smo prej, jemo pa nič drugače ampak bolj načrtno. Da se, če se hoče; koliko pa boste prihranili pa je odvisno tudi od drugih v vašem gospodinjstvu. Naj povem še to, da poleti je naš prihranek še večji, saj je zelenjava na vrtu. Pa še to - morda bo komu zgledalo, da zganjamo teror pri otrocih - vendar ga ne, ortoci se navadijo prej kot odrasli. laik

neznan uporabnik

3. mar 2011 11:51

Saj se da. Jaz poleti recimo ne kupujem zelenjave,ker mi znanke in znanci,ki majo vrtove nosijo. In to toliko,da še sosedo zalagam s tem. Ker sami ne bi mogli pojest. Ampak, na splošno je predrago. Ne samo hrana. Vse. V soboto sem šel v Lj. Ostal do nedelje. Spanja nisem rabil plačat, prav tako ne večerje. S povratno karto za vlak, 3 kave,dva sendviča,eno rundo sem často, sem porabil 70 evrov. Samo karta je skor 35 evrov povratna. Aja,ker kadim, sem 6 evrov še za cigarete porabil. Ma,da niti pomislit nisem upal,da bi se šel v nedeljo malo v Atlantis razvajat. Pa saj nekaj morš pa met za dušo tud. Iz nas bodo nardili robote,ki bomo delali pa jedli in spali. Če bomo meli dnar vsaj za to.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

3. mar 2011 11:55

Multivitamin, katero sosedo zalagaš? Iz svojega bloka?

japaja

neznan uporabnik

3. mar 2011 12:04

Ja,uno,ki je še živa od staroselcev. Saj jaz dobim tok paradajza pa kumar in paprike poleti,da še tebi kako vrečo kdaj,ko pridem v Lj lahko prinesem in podarim.

 

Multivitamin

multivitamin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2011 12:24

Včeraj sem šla v malo lokalno trgovinico (ki je res malo dražja(?) od večjih trgovin, ki pripadajo trgovskim verigam): 1 l sončničnega olja 1 hlebec kruha 10 jajc 0,5l Coca Cole (za obisk) Plačala: 6,35€ Če to ni preveč?? JanisJoplin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti