Zunanje rastline( okrasne grmovnice, posodovke, zive meje, predhisni prostor....)

kozamurnik

sporočila: 2311

4. jul 2011 5:37

Ali morda kdo od vas, ki se bolj spoznate na rastline ve, za katero drevo gre?drevo_1.jpg drevo.jpg Hvala vnaprej! murnik

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

4. jul 2011 6:38

To pa je spektakolarno!

Da ni morda Cassia?

Kotarca

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. jul 2011 18:33

Letos pomladi sem kupila sadiko goji jagode. Najlprej se je zelo bujno razrasla in izgledala čudovito, sedaj pa vedno bolj opažam, da listi rumenijo in tudi nobenih novih poganjkov ni ....  Ima kdo kakšno idejo zakaj se to dogaja, saj moja skrb zanjo ni nič kaj drugačna ....  ... Aja, pa posajeno imam v loncu, če ima to kakšno vlogo ....

katjushka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

31. jul 2011 22:18

 Upam, da ima kdo  od vas tole rastlino( Mandevilla splendens)  in  kako/kje jo prezimite?

Kadarkoli mi jo uspe dobiti, raste in prelepo  cveti ( v resnici je mnogo lepsa kot na sliki) do pozne jeseni, vendar  je  doslej se nisem  uspela  ne prezimiti in ne vzgojiti nove rastline iz potaknjencev.

V literaturi pise, da odlicno prezimi v mrzlem in svetlem prostoru....pri meni to  ocitno ne drzi. Ima kdo drugacne   izkusnje? Hvala.

 

 

 

lp lučka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

31. jul 2011 22:26

Lučka, tukaj je mnogo zapisanega, morda najdeš odgovor, sama te rastline nimam.

rimljanka

kozamurnik

sporočila: 2311

1. avg 2011 6:39

Lucka53, mi so jo imeli, bele barve, ampak nam tudi ni prezimila. Mislim, da je precej bolj občutljiva kot njene sorodnice dipladenije, ki jih vsako leto uspem prezimiti. Prelepa rastlina, vendar mislim da je malo prezahtevna za naše pogoje. murnik

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

1. avg 2011 8:45

kozamurnik, Mandevilla splemndens in Dipladenia splendens sta sinonima, sopomenki, je pa samo eno od teh dveh imen veljavno,očitno je to Mandevilla splendens, čeprav se uporabljata obe, kar zanesljivo ustvarja zmedo med uporabniki. Najbrž obstaja več vrst rodu Mandevilla (=Dipladenia), ki pa res niso nujno enako občutljive na nizke temperature.

rimljanka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. avg 2011 8:49

Imam 5 lepih dipladenij, 3 sem kupila, 2 sem vzgojila iz potaknjenca. Moram pa priznati, da sem zgodaj pomladi nasadila več kot 10 potaknjencev - ko sem pač obrezovala rožo. Pozimi namreč rada naredi dolge veje z majhnimi listki. Imam jih na okenski polici nekurjene sobe, ki pa ni čisto mrzla - tam nekje med 15 in 17 se vrti temperatura. Okno je pa na severno stran. Veje kar naslonim na steklo. V lonce jeseni vtaknem tudi palčke z insekticidom, saj se sicer ob prvi priliki nanje naselijo zelene uši. Zalivam jih pa bolj skromno. Sicer niso enake - so kupljene kot dipladenije, mandevile, viseče, košate, roza, bele, rdeče... a nega jim paše enaka.

 Potaknjence daj v lonček s skoraj samim peskom. Hormon pa tudi uporabi.

Lisa

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. avg 2011 7:35

Doma imamo v loncu glicinijo na terasi. Radi bi jo presadili v večji lonec in me zanima če to lahko storim sedaj. In kaj lahko posadim zraven v lonec, rad bi prezimili neko jagodo trajnico, eno vrtnico, sivko in žajbelj. Lahko posadimo te rastlinice zraven?

Hvala.

Commis débarrasseur

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

29. avg 2011 13:32

 za brihtne glave:

Načrtujem nakup fige oz .figovca. Kdaj naj ga kupim - jeseni ali spomladi? Ker bo verjetno majhna sadika, bo v loncu -> na kaj moram še pazit, razen na to, da jo čez zimo prva leta ščitim pred zmrzaljo (pokrito s kuvertanom in zaščitene korenine bo dovolj a je treba dat v hišo?)? Zamislila sem si jo pa dat na teraso, ki je obrnjena na jug, sva pa na savinjskem koncu, v dolini :) Sem že videla figovce višje gor uspevat in to tako, da jih čez zimo nič več ne ščitijo, pa imajo tudi letos prav dobre in velike fige gor, zato mislim, da bi tudi pri nama "moralo" ratat.

 

hvala lepa!

 

 

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti