Zunanje rastline( okrasne grmovnice, posodovke, zive meje, predhisni prostor....)

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. apr 2011 14:05

Moram se malo pohvaliti, moram, ker me kar razganja od veselja - imam dva dojenčka od ginka!!! Čeprav sama nimam kaj prida zaslug za to - seme sem samo potaknila v zemljo. Pa je ratalo, ratalo, tralala!!!!

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

19. apr 2011 15:52

Upaj, da sta fantek in punčka, elaphus!  Čeprav tile listi so od fantka....al so od punčke, kako že gre to?

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. apr 2011 16:23

Nisem vedela, da se ginko loči po listih - tudi v literaturi nisem tega zasledila - in, ne, hvala, ne maram punčk, žarko maslo mi je zoprno. Grem tako ali tako vsako leto v arboretum - če bo potreba, se bom tam oskrbela s semeni.

lp

cervus

kozamurnik

sporočila: 2311

23. apr 2011 6:19

V aroberetumu lahko kupiš semena dreves in grmovnic? Tega pa nisem vedela. Ampak postopek naprej pa ni vedno enostaven, ne? Startifikacija in podobno. Sicer me pa bolj zanima, ali je kdo uspel vzgojiti novo drevo tudi iz potaknjencev? Baje se nekatere uspešno razmnoži tudi tako. murnik

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. apr 2011 8:34

Hja, kozamurnik, mislim, da lahko v botaničnem vrtu v Ljubljani kupiš semena, nisem pa prepričana. Za Arboretum ne vem,  je pa tako: imajo dva ginka, fantka in punčko, vsakega na svoji strani potke. In pod punčko (ok, dekletom, se mi zdi ) je vsako leto, ko se mi podamo tja, ogromno semen. Ki jih potem pomedejo, pospravijo in (tako mislim) stran vržejo. In potem tam poberem ene 5-6 semen in jih posadim (no, samo enkrat sem to naredila). Pustila v loncu prek zime zunaj. V 33, 3333% je ratalo .

lp

cervus

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

25. apr 2011 7:05

Kozamurnik, nekateri grmi , vcasih tudi drevesa, se lahko vzgojijo tudi iz potaknjencev. Sama sem eleaganus, viburnum ( ne spomnim se sl. imena), kamelijo in vrbo tudi tako razmozila Pred leti v neki vrtnariji kupila redko drevo ( Davidia involucrata). Ker vem, kako je sadiko tezko dobiti in ker sem nekje prebrala, da se jo lahko razmnozi tudi s potaknjenci, sem odrezala dve(!) veji in naredila potaknjence. http://en.wikipedia.org/wiki/Dove_tree Rezultat: en potaknjenec se je res ukoreninil, ampak drevo je zaradi ran skoraj propadlo... Tako da mislim, da je pri razmnozevanju dreves s potaknjenci potrebno malo vec znanja. Pa imeti ustrezne pogoje, preparate, ki pospesujejo ukoreninjanje in verjetno se kaj. lp lučka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

1. maj 2011 9:26

lucka52 je napisal/a:
Kozmurnik, z obrezovanjem rese ni dobro pretiravati, le toliko, da takoj ko odcveti porezes cvet in suhe, odmrle vejice.Vsako leto seveda. Odrezano pusti kar ob grmickih, je odlicna zastirka. Meni sta se dva grmicka ob straneh susila ( verjetno zaradi obiskov stirinozcev) pa sem zadevo resila tako, da sem tisti del porezala do tal in cisto zraven posadila kamelije in pieris. Do tal obrezani deli se niso nikoli obrasli, ostalo pa prekrasno cveti.Ce ne pozabim, prilepim slikco. lp lučka
Pozabila, a bolje pozno kot nikoli. Nisem se spomnila, da bi slikala, ko so cvetele. Roko na srce, letos bolj malo. Zanima me pa, ce mi lahko kdo svetuje, kako naj se na naraven nacin resim polzev, ki mi vsako leto dobesedno pozrejo hoste( na sliki spredaj) Hvala. lp lučka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

1. maj 2011 9:50

Pobiranje, zlasti med dežjem, po dežju in zgodaj zjutraj.

Lijana

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. maj 2011 17:34

Aesculus x carnea ,divji kostanj z nenavadnimi roza cvetovi.  Ce imate veliko prostora in bi radi kaj drugacnega....

Viktor(upupa, vodeb, smrdokavra) se najraje zadrzuje  prav  na tem drevesu.



lp lučka

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 06. 2011 17:35

kozamurnik

sporočila: 2311

9. maj 2011 6:29

Jaz sem imela priliko videti cel drevored iz roza kostanja. Tako lep, da te kap. Verjetno je pa težko pridit do drevesc? Kje si ga kupila in kako je z boleznijo kostanjev? murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti