Trde brisače

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. jan 2011 22:24

Ma, zakaj že enkrat ne priznaš, da si ona vila od Petra Pana, a????? Pa Chuck Norris gor al dol (al pa levo pa desno).

lp

cervus

neznan uporabnik

25. jan 2011 23:33

Pa dobr, Elaphus, a ti bi zdej Norrisovega Chucka na štango dala (gor, dol, al pa levo pa desno...?) in s trdo frotirko zmasirala, vili bi pa mehke brisače pustila?

No go.

 

japaja

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

26. jan 2011 2:42

Mogoče malo pozno - ampak brisače so trde tudi zato, ker je frotir pregost in preveč zbit. Če je v frotirju manj "vozlov" na kvadratni cm, bo brisača mehka, pa četudi jo poškrobite. Torej izbirajte brisače, ki so bolj redko tkane ali pletene. Katrca11

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

26. jan 2011 11:18

Brisače so trde, če jih posušim na zraku..ne glede na prašek, mehčalec,... V koikor jih po tem polikam s parnim likalnikom se lepo zmehčajo. Ker nisem pristašica likanja in mi je likanje mučno, brisače operem z malo količino pralnega sredstva brez mehčalca. posušim jih v sušilnem stroju. Vedno so mehke. Sama osebno imam raje trde brisače, ker je brisanje z njimi tako poživljajoče, kot malo masažice za poživitev cirkulacije v koži. Mož in otroci pa želijo mehke....

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

26. jan 2011 11:39

Sušenje v sušilnem stroju jih ne le zmehča tudi močno stanjša na daljši čas. Posuši brisače na 3/4 na zraku, potem pa daj malo v sušilni stroj in bodo bistveno mehkejše. Več mehčalca pa ne priporočam, ker potem ne vpijajo dobro. 

Tudi meni so na pogled in otip bolj všeč mehke brisače, me pa pri brisanju ne motijo tudi trde brisače. Pri nas imamo ponavadi pozimi mehkejše brisače (več sušenja v sušilnem stroju - po sili razmer), poleti pa bolj trde brisače - sem veren pristaš sušenja na zraku - tudi pozimi če se le da. Pa mraz in burja jih tudi zmehčata, posebno, če malo primrznejo, ko jih obesiš.

 

tedyka

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

26. jan 2011 19:09

Brisače so mehke, če med sušenjem "migajo" - na vetru ali v sušilcu. Če se sušijo na radiatorjih, so pač trde. In te so tudi meni najljubše (ne pa tudi mojim družinskim članom.) Barbra

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. jan 2011 19:42

barbra je napisal/a:
Brisače so mehke, če med sušenjem "migajo" 

Barbra

No, saj sem vedela - gor pa dol, pa levo pa desno.

lp

cervus

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

26. jan 2011 22:53

Zanimiva tema. Sem mislila da imam samo jaz trde brisače. V glavnem pri meni doma se najde še marsikaj trdega. pa pa syu

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

26. jan 2011 23:40

Zdaj vsaj vem, česa ne smem početi, da brisače ne bi izgubile trdote.

A se spomnite "Grlom u jagode", kako so se učili plesati twist?

lp

mzm

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

27. jan 2011 7:51

Dragi Multi, pri 40-ih plapolanje mogoče še pomaga, pri mojih 50-ih je pa tudi to odpovedalo. Iščem nove alternative. Tudi od mene dobro jutro v nov mrzel dan. janko1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti