Rastlinski glicerin

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

tema odprta - 13. jan 2011 12:37 | ogledi: 16.260 | odgovori: 7

Pozdravljeni! Včeraj sem si zapisala recept za domačo zobno pasto, sedaj pa iščem rastlinski glicerin. V lekarnah ga nimajo. Ali kdo ve, kje bi se ga dalo kupiti. Hvala vam za odgovore.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. jan 2011 14:24

zakaj pa navaden glicerin (brez porekla) ni dober?

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

13. jan 2011 14:28

Resnično ne vem, zakaj bi moral biti glicerol ravno rastlinski. Glicerol (ali glicerin) je točno določena spojina - propan-1,2,3-triol - ki je popolnoma enaka, ne glede na to, iz česa je pridobljena. Lep pozdrav, Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jan 2011 14:29

kaj pa je rastlinski glicerin??? Kolikor je meni znano, je glicerin = glicerol = propan -1,2,3, -triol, se pravi, da dobijo alkohol iz propana, ki je ogljikovodik (naj me kdo popravi, če mim sekam), za ogljikovodike mi pa ni znano, da bi bili rastlinski ali pa živalski. Ali pa magari bakterijski ali glivni. Imajo pa glicerin v lekarni, čist res. In je zelo primeren za mazanje gume na hladilniku, da ne razpoka . Ok, za kozmetiko tudi, no.

Če ti pa kupljene zobne paste niso všeč, si pa mirno zdrgni zobe s sodo bikarbono, če ne dobiš glicerina, pa bo volk sit in koza cela.

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. jan 2011 14:30

Ojej, ko sem klofala sestavek, sta me dve že prehiteli

lp

cervus

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. jan 2011 15:38

Vegetarijanci nočejo živalskega glicerina (hecam se no)

Se strinjam s predhodniki.

Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. jan 2011 16:32

Tole je pa zabavno. Kolikor vem, ga ni živega bitja (celo nekateri virusi so vključeni), ki ne bi imelo glicerina/glicerola v svoji sestavi, seveda vezanega v vseh maščobnih snoveh. Konec koncev so enostavne maščobe estri višjih maščobnih kislin in glicerola. Najbrž lep delež živali pride do glicerola s prebavo rastlinske hrane (ali pa živali, ki so jedle rastline).....tudi mi. Kako torej vedeti, ali je konkretna molekula rastlinskega ali živalskega izvora.

Saj, konec koncev, VSAK atom je bil najbrž že kdaj del rasltine, drugič del živali, tretjič del.....časa je imel do zdaj nekako tri milijarde let, morda še kakšnih par sto milijonov let več. O kroženju snovi v naravi smo menda že vsi kaj slišali, ne?

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jan 2011 20:41

Ma tole, kaj gor pravite za glicerin še ni nič, jaz sem slišal, da je vsak atom iz katerega smo narejeni nastal v jedarskih reakcijah podobnim tistim v jedarski bombi, Zaradi tega jaz pred spanjem se slečem do nagega in v temi stopim pred ogledalo, da ugotovim, če se morda ne svetim.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti