Knjiga receptov

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

tema odprta - 14. okt 2010 20:24 | ogledi: 8.152 | odgovori: 21

Prosim za pomoč, prijateljica se seli "na svoje" in ker ni vajena kuhe, ji pripravljam kot vselitveno darilo knjigo receptov, ker želim, da zdravo in domače je, prosim za nasvet kaj vse naj v to knjigo uvrstim : začela sem z gobovo juho, enolončnicami, fižol v omaki, kumare v omaki...itd.

Lepa hvala !

patty

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. okt 2010 20:34

Uuuuuuf, težko delo, če hočeš dobro narediti... jaz bi verjetno raje kupila kakšno kvalitetno kuharico. Lahko pa kakšno kuharico vzameš v roke in si pogledaš kazalo, tam najdeš kup idej!

tulka

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

14. okt 2010 20:45

Ja res je težko, a nekako mi gre, samo bojim se da mi idej ne zmanjka...kuharico bi lahko kupila, a vem, da je ne bo odprla, raje bo poklicala in kaj naročila na dom:) Vem pa, da ji je všeč moj zvezek receptov, a pravi, da so zanjo recepti pretežki, zato želim res preproste recepte. lp ! patty

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. okt 2010 20:47

Najdi v bukvarni: Pepika Levstek: Kuharstvo za vsakogar, učbenik za srednje šole, kuharske. Ni biljšega za začetnike.

rimljanka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

14. okt 2010 21:06

Če ni domača v kuhinji, potem bo poleg receptov potrebovala tudi nekaj osnov. Poleg že predlagane bi bila moja izbira Osnovna kuharija založbe Vale Novak (če so jo že ponatisnili). Za moje pojme ni bolj priljudne in zabavne kuharske knjige, pa veliko fotografij, da bo vedela, kako mora končni izdelek izgledati:) Na tvoje vprašanje pa ti ne znam odgovorit, ker je vse odvisno od tega, kakšen tip jedca ta tvoja prijateljica je, in kaj ima rada... strelka

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

14. okt 2010 21:22

Veš kaj. Če je alergična na knjige, pa ti kupi ta učbenik in plonkaj iz njega. Učit se mora od začetko in tako ji lahko tudi pišeš recepte. Recimo od krompirja v oblicah, krompirjeve solate, pireja in naprej. Najprej kaj takega, da ne more zamodit in potem preko ocvrtih jajc k bolj zahtevnim. Saj človek hitro izgubi tremo in dobi veselje, če mu nekajkrat nekaj uspe.

Sergej

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. okt 2010 23:30

Kupi en lep fascikel in prozorne mapice, v katere boš vlagala liste. Potem prekopiraj najbolj zanimive recepte iz tvojega zvezka, dodaj recepte iz kulinarike (preglej po kategorijah, ali pa izbiraj med najbolje ocenjenimi :) in jih zloži v smiselno zaporedje. Najprej predjedi, pa juhe, glavne jedi (posebej meso, pa ribe, testenine, enolončnice itd), potem sladice.

Na prvi list napiši posvetilo in takšna zbirka bo več vredna kot vsaka kuharska knjiga.

jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. okt 2010 23:31

Aja, še tole. Tudi če se ji bodo recepti zdeli sprva pretežki, nič hudega, še vsaka začetnica se je spremenila v izkušeno kuharico, če je le imela voljo :))

jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. okt 2010 23:36

Jasna, ideja in pol.

Lahko pa recepte s Kulslo skeniraš, pa ji izdelaš fotoknjigo in ji to podariš. Mamamia

mamamia

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

14. okt 2010 23:37

rimljanka je napisal/a:

Najdi v bukvarni: Pepika Levstek: Kuharstvo za vsakogar, učbenik za srednje šole, kuharske. Ni biljšega za začetnike.

 

To je res super knjiga, pa ne samo za začetnike. Tudi moja je iz bukvarne, ker jih ne tiskajo več.

 

Patty, jaz bi se skušala spomniti, kaj ta prijateljica rada jé,  in bi zbrala recepte za tiste jedi. Če recimo nima rada krompirja, ji recept za pire krompir ne bo preveč koristil.

sara

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

15. okt 2010 0:11

Predlagam, da ji "podariš" link naše kulinarike. Tu je res vse od A do Ž lepo napisano, pa še slike so takšne, da ti naredijo lušte, da se spraviš kuhat. Drugače pa se strinjam z Jasna1, fascikel, pa še dodajala si bo lahko recepte, ki jih bo od tebe sfehtala :D yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti