Vietnamski pujsek

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

tema odprta - 20. jul 2010 23:37 | ogledi: 5.229 | odgovori: 11

Za soboto bi nujno rabila vietnamskega pujska. Če kdo ve kje ga lahko dobim (okolica Lj. in južno od nje) Rejec ali trgovina? Kakšno koristno informacijo prosim. Hvala

tutifruti

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

21. jul 2010 7:50

Kaj pa nameravaš z njim? RadaJem

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

21. jul 2010 7:58

Potrebujem ga za darilo prijatelju. (60 let) Ima veliko kmetijo in to bi blo za njega idealno darilo. tutifruti

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

21. jul 2010 8:08

Tutifruti, brez zamere, ampak živali se ne podarja, sploh pa ne takole na horuk. Premisli raje. RadaJem

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

21. jul 2010 8:33

In zakaj ne? Če nekoga dobro poznaš in veš, da je ljubitel živali - v čem bi bil problem? Normalno, da tudi jaz nebi podarila žival nekomu, ki ne vem, če je ljubitelj živali in nima niti pogojev, da bi jo imel. tutifruti

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

21. jul 2010 8:44

tutifruti je napisal/a:
In zakaj ne? Če nekoga dobro poznaš in veš, da je ljubitel živali - v čem bi bil problem? Normalno, da tudi jaz nebi podarila žival nekomu, ki ne vem, če je ljubitelj živali in nima niti pogojev, da bi jo imel. tutifruti
Ker je žival živo bitje in bi bilo pošteno, da bi se bodoči lastnik nanjo pripravil. To, da si ljubitelj, še ni dovolj. Jaz obožujem mačke, pa vseeno ne bi hotela, da bi mi nekdo kar z danes na jutri prinesel eno mačko, ker sem pač ljubiteljica. Preden pride k hiši žival, moraš o njej kaj prebrati in ugotoviti, ali imaš dovolj časa in denarja za kvalitetno oskrbo. Samo ljubezen ni dovolj, žival namreč stane veliko časa in denarja. Upam, da se tega zavedaš. Pamet v roke, če si pa res tako zelo želiš podariti prašička, naredi darilni bon in mu za začetek morda kupi kakšno knjigo o teh pujsih. Ko/če bo pripravljen, pa pojdita skupaj ponj. Verjemi, da bo tako bolje za prijatelja in za pujsa. RadaJem

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. jul 2010 10:29

Še sama bom pristavila svoj lonček.Pred pol leta smo se spet dobili nekdanji sodelavci.Med prijetno debato nam je naš bivši direktor, ki je obenem tudi lastnik ogromne kmetije, na kateri imajo tudi nekaj psov, veliko muc in ne vem kaj še, dobil v dar za rojstni dan vietnamskega pujska.In ga ni bil vesel in tudi zdaj ima odvečno skrb in sitnosti.Obdarovalci so bili nad idejo in darilom tako navdušeni, da niti niso opazili, kako je bil on nesrečen.Sicer skrbijo zanj, ni pa to to. Zato je tudi moj nasvet, da še enkrat dobro premisliš o nakupu tega pujska. Lep, prijazen dan vsem! naor

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

21. jul 2010 10:43

Spraševala sem kje ga dobiti - ne po vaših nasvetih - kaj kdaj in komu kaj podariti. To je moja skrb. Hvala za vaša mnjenja tutifruti

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. jul 2010 13:09

si pogledala na bolhi? Pa na podarimo.si?

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 21. 2010 13:11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti