Pot na morje

nina88  

član od: 6.3.2007

sporočila: 66

tema odprta - 5. jul 2010 12:57 | ogledi: 5.935 | odgovori: 25

Pozdravljeni!

Kje bi bilo najbolje potovati iz smeri Celje proti Krku -Njivicam?

lp

Nina

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

5. jul 2010 13:26

Najlažje je če vtipkaš Via Michelin in ti sam izračuna pot oz. več možnosti, kar ti pač najbolj ustreza. Lahko greš na Ilirsko Bistrico, lahko mimo Kočevja čez Delnice ... Pa še stroške ti izračuna. Gigi_84

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jul 2010 13:28

A ti to mal provociraš? V petek popoldne in v soboto dopoldne so čisto vse poti zanič, ker so vse zamašene z avtomobili, v ostalih dnevih tedna se pa s pametjo pride iz Celja do Reke v dobrih dveh urah in četrt, od Reke do Krka kake silne izbire cest itak ni, od mosta na Krk do Njivic je pa kake pol pametne ure. Pot od Celja do Reke mora pa znati vsak funkcionalno pismen človek na karti poiskati sam. Vendelina jr.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

5. jul 2010 14:05

Svetujem ti CE-LJ-Kočevje-mejni prehod Petrina oz. Brod na Kolpi in tako naprej. Ta cesta je ob vikendih ni tako "zabasana". lp K

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. jul 2010 17:40

Vendelina, jaz verjamem, da ne provocira.

Skupina mladenk se je pred kakima dvema letom nameravala odpeljat iz SV Slovenije na Pag, vedele so, da se pri Zg nekje zavijejo proti morju, prvič pa so se potem ustavile na hrvaško - srbski meji. Ko se  jim je že zdelo, da se nekam dolgo vozijo po ravnem, voznica je namreč leto dni prej na Pag pripeljala iz prve. Sopotnica pa ima na Pagu babico.

Aja, dekleta so seveda ponosno odklonila možnost, da si na listek napišejo, da morajo v Zg zaviti proti Splitu, itd.

 

Tako da jaz se ničemur več ne čudim, tudi temu ne, da se iz  Celja pot na Krk išče. Saj pa kaj veliko možnosti itak ni, na avtokarto pogledaš, pa je. Če že viamichelin ni znan.

 

Glavno, da se nekam pride, po ovinkih ali naravnost. Sicer pa, če bi tista dekleta direktno prišla na PAg, bi bili mi ob eno boljših anekdot,  kar so jih otroci doživeli (in so punce tako prekosile skupino fantov, ki so v Slavonskem Brodu ugotovili, da se ne peljejo na Pag, ampak malce v drugo smer...), in česa bi se potem punce spominjale na stara leta?

 

Samo da je hec.

 

Mamamia

 

mamamia

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

5. jul 2010 18:09

 

 

 

 

 

 

Pri nas tudi vedno gremo po karti, če pa slučajno kje zgrešimo si pa rečemo:"Spoznavamo svet in domovino!"

 

Lp, Saša

 

 

 

 

 

 

 

Mir in dobro!

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

5. jul 2010 18:35

Preko Ilirske bistrice. Mi rabimo do tja dobro urco in pol iz Pivke. Do Paga pa slabe 4 ure. Sva šla 4 leta nazaj prvič na pag, pa nisva dosti gledala na zemljevid, kam greva. 2 leti nazaj pa na Krk. Je pa res, da greva na Krk ob 5h zjutraj, na Pag pa ob 3h zjutraj, takrat sploh ni žive duše na cesti. LP mina20

VALENTINA2  

član od: 1.8.2007

sporočila: 34

6. jul 2010 7:14

Mislim, da bi bila ta pot najprimernejša (mogoče tudi najkrajša): Celje-Zidani most-Novo mesto-Črnomelj-mejni prehod Vinica-takoj po prehodu meje izvoz na avtocesto-(Bosiljevo) in od tu je do Krka še dobra ura vožnje-Oštorivca. VALENTINA2

VALENTINA2  

član od: 1.8.2007

sporočila: 34

6. jul 2010 7:15

Popravljam - izvoz za otok Krk je v Oštrovici. LP VALENTINA2

nina88  

član od: 6.3.2007

sporočila: 66

6. jul 2010 12:24

Najlepša hvala, bom pa upoštevala nasvet, in tudi pot pregledala s pomočjoo programa viamichelin. Odločila se bova po vsej verjetnosti za pot po kateri bo najmanjša gužva, pa četudi bo malo daljša. Je pa res: Je kar prav, da kdaj zaidemo in ob tem spoznamo našo malo Slovenijo. lep dan Nina

neznan uporabnik

6. jul 2010 13:26

Meni osebno je simpatična tista pot Kočevje, Delnice..no, Delnice so mi en tak turoben kraj ampak tudi to je treba videt... Brod na Kolpi je bil vseskozi en simpatičen prehod, smo vse živo prepeljali čez mejo brez komplikacij... Cesta kočevje itd. je sicer malo ovinkasta, a je ponavadi bolj kot ne prazna, senčna, zanimiva, simpatična, tam nekje ne vem kje vmes je en slapek, nasproti slapa je počivališče (miniaturno), ko je na asfaltu 100 stopinj, ti lepo poslušaš žuborenje vode, prižgeš en čik, uživaš v dopustu in potem lepo na izi naprej med griči, gozdovi...meni se smeje že na štartu, kadar vem, da gremo po tej poti. Tisti kočevski konec je po krivici mal v drugo ligo postavljen ( po eni strani hvalabogu, da je tako).. Viamichelin je pa itak zakon. japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti