Kuhinja - mat ali visok sijaj?

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

tema odprta - 19. jun 2010 22:07 | ogledi: 14.932 | odgovori: 21

Sem pred nakupom nove kuhinje. Projekt desetletja, res. Odločam se za Dan kitchen, vanilija in pult oreh. Se pa malo bojim zaradi čiščenja oziroma občutljivosti visokega sijaja. Tukaj ste same kuharice in mogoče lahko povsete svoje izkušnje - ali mat ali visok sijaj?

Hvala za sodelovanje.

zoja2

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

19. jun 2010 22:45

Imam to kombinacijo v kuhinji, le da je od Nobilie. Je visoki sijaj in se lepo čisti. Umazanija (odtisi, vodne kapljice) se ne vidi, ker je svetlo. Če pa kakšna omaka špricne, je pa tudi fajn, ker vidiš kje pobrisat kapljice. Na temnem sijaju se pa verjetno vidi vsak prstni odtis. Nisem pa zadovoljna s pultom v barvi oreha, ker se na temnem pultu vse ful vidi. Vsaka praskica, vsak flekec od vodnega kamna, če pa z nožem zarežeš je pa itak kriza. Saj je lep pult ampak če bi še enkrat kupovala, bi izbrala svetlega. Z mat frontami nimam izkušenj ampak se po moje sijaj lepše čisti in umazanija se ne more zažret notri. Take so moje izkušnje po 7 mesecih uporabe kuhinje.

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

19. jun 2010 22:55

No ja, stvar okusa vsakega posameznika, ampak jaz prisegam na mat variante, ker gloss efekta ne maram. Tako estetsko kot funkcionalno.

LP

Drejček

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

19. jun 2010 23:13

jaz imam že drugo leto kuhinjo Gorenje v vanilija barvi, visoki sijaj. Sem zelo zadovoljna. Je zelo enostavna za čiščenje. Mogoče se odtisi manj vidijo, ker v mojo kuhinjo nikdar ne posije sonce. Sicer je pa stvar okusa, ker nekaterim so bolj všeč mat barve, meni pa bolj bleščeče. Na stene sem po dolgem iskanju dala preizkušeno keramiko, ki sicer trenutno ni v modi, vendar travnato zelena barva zelo dobro paše k vanilnija barvi. Delovne površine imam v imitaciji bež marmorja. Načrtovanje kuhinje je res pravi projekt, sama sem se kar dobro leto odločala o elementih, barvi, najtežje pa je bilo izbrati oblogo za stene, sedaj pa sem z novo kuhinjo zelo zadovoljna. atic

sa_sha  

član od: 6.4.2010

sporočila: 17

20. jun 2010 12:17

jah čistit ni problem, vidi se pa tud vsak odtis... lahko ga nonstop čistiš..prisegam na mat ;) sa_sha

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

20. jun 2010 15:28

Midva imava dan kuchen črno visok sijaj, pa ni problema. Če se kaj popacka pa kar s steleksom pobrišem in je spet kot iz trgovine. lp, pinka

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

20. jun 2010 17:28

sama imam sicer še staro kuhinjo, ki je mat, ploščice pa so visoki sijaj, a gorje ko posije sonce, tako da bi jaz raje imela mat tako plošcice, kot pohištvo. Bom pa o tem lahko premišljevala še kar nekaj let...., drugače pa mi je barva vanilije zelo všeč. Mimogrede nekje sem videla link z zidanimi omaricami, a mi katera pomaga priti do njega, da si popasem učke... anitram1

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

20. jun 2010 20:28

Mi imamo že drugo leto kuhinjo,visok sijaj v sivo rumeni kombinaciji od sveje.Smo zelo zadovoljni!!!Samo s steleksom pošpricaš in je čist.Namesto ploščic imamo pa kaljeno steklo oranžne barve.Pa čeprav je blo kr drago mi sedaj ko ga imam ni nič žal. leni1

KDM  

član od: 9.1.2010

sporočila: 25

20. jun 2010 20:46

Tudi mi imamo kuhinjo visok sijaj vanilijo ter delovne pulte mat oreh in iste plošče namesto ploščic med elementi in sem zelo zadovoljna lepo se čisti pa tudi ni tako občutljiva . KDM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti