Trampolin

zsa zsa  

član od: 2.5.2010

sporočila: 33

24. maj 2010 13:46

zzak1977 je napisal/a:
Ne vidim razloga zakaj ne bi namontiral tudi zaščitne ograje? Podajat trapaste američane ki skačejo iz trampolina skozi košarkarski koš ni ravno razlog za nevarnost otrok na trampolinu. Zelo varno je da otroka zaklenete v sobo obloženo s povštri. Bog ne daj na kolo, rolerje, skate...
Kolega, nisem prilepila ameriškega linka. Aja, slovenskim otrokom se kaj takega seveda NE MORE zgoditi, oni so pametnejši od trapastih američanov. Lahko poiščeš na tisoče linkov z nesrečami na trampolinih z zaščitnimi ograjami. Jaz nimam namena povzročat panike pri mamah, ki so trampoline svojim otrokom že 'morale' kupit. Nesreča se itak lahko zgodi kjerkoli in kadarkoli. zsa zsa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. maj 2010 14:01

baška je napisal/a:
Kadar vidim trampoline, ko se vozim po vaseh, imam vedno neki slabi občutek, da se lahko otroci kar precej poškodujejo na njih.Zdi se mi, da če nerodno skače, lahko pride do poškodbe hrbtenice. Ali se motim? lpbaška

 

Že od nekdaj sem proti trampolinom, pa naj bo namenjen "rekreaciji" ali pa za otroke.

Tako ga je kupil mož moje prijateljice za hči, ta si je naslednji dan pošteno poškodovala gleženj, trampolin je mama nesla takoj nazaj v trgovino.

Pred par dnevi je bil po TV intervju z očetom, ki je otrokom hotel na trampolinu nekaj pokazati. Zadeva se je žalostno končala, ker je od nesreče naprej kvadroplegik.

Res se lahko poškoduješ na kolesu, prečkanju ceste...ampak nesreč na trampolinu je v povprečju dosti več.

 

 

Vanja

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

24. maj 2010 22:28

Lani sva mislila hčeri kupiti trampolin za rojstni dan, pa sva ugotovila, da za takšnega, ki se ga splača kupiti in bi bil varen, nimamo dovolj prostora in ga nismo kupili. Kolikor sem raziskala, so se mi zdeli najboljši tile: http://www.akrobat.si/ vendar pa so precej dragi. V podjetju so mi znali tudi dobro svetovati. Npr.- mišljeno je, da na trampolinu skače en otrok - če skačeta dva, še posebej različnih tež, pride lahko do poškodb gležnjev. O varnosti "trampolinanja" pravijo takole: http://www.akrobat.si/index.cfm?action=varnost Meni se zdi trampolin fin. Nekje sem prebrala, da se pri skakanju po trampolinu sprošča hormon sreče in ko gledam mojo Dobrojedkico, ki skače v zoo, bi temu kar verjela. Verjetno so pa lahko nevarne kakšne akrobacije. Dobrojedka Sporočilo je spremenil(a) Dobrojedka dne 24. 2010 22:31 Sporočilo je spremenil(a) Dobrojedka dne 25. 2010 11:10

Tota_  

član od: 4.2.2009

sporočila: 3

25. maj 2010 7:23

leni1 je napisal/a:
Na zelo veliko koncih naši dve punce vidita tranpolin in sedaj ga je treba seveda tudi pri nas kupiti.Ali mogoče veste kje ga kupiti,ali so trenutno kje kake akcije?Hvala

leni1
Pozdravljena, sem zasledila, da je v intersparu sedaj akcija trampolina velikosti 305 cm, ki je prej stal 249EUR, sedaj v akciji pa stane 169EUR. Mogoče ti bo ta informacija kaj v pomoč:)) Lep pozdrav Tota_

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

25. maj 2010 7:29

Ne vem,če nimajo sedaj kar vse trgovske verige akcijo ,ugodnost,....Mislim da sem ga videla v prav vsakem katalogu.Od Špara do Hoferja.O kvaliteti nebi,ker se v to nisem poglabljala. Opažam pa,da ga imajo skoraj na vsakem drugem vrtu v vasi.Mislim,da imajo tudi vsi ograjo. Vem pa tole,da ima kar nekaj Jurčkov,Janezkov in Polonc polomljene prste na nogah.V šoli jih med telesno vzgojo vsaj pet sedi na klopi,ker so se poškodovali.Pa mislim,da sta dva morala tudi izredno k zobozdravniku. Mislim,da je treba pred vsakim nakupov tudi malo pomisliti na varnost,oziroma kako bomo otroka navadili,da se bo pred odhodom na trampolin ogrel in ne bo na njem zganjal akrobacij,ki jim ni kos. Verjetno je pa to tudi super telovadba ,super za sproščanje in veliko bolje kot pa da bi sedeli cel dan pred tv. anaeva

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. maj 2010 18:26

Naša skoraj triletnica je hudo navdušena nad trampolinom in sem na Piki Nogavički plačala dodatno rundo.

10 m od omine hiše imajo trampolin, kjer imamo dovoljenje, da ga lahko uporabi, če si želi.

Pred dnevi, ko je bila na obisku, je skoraj oči ven vrgla, ko ga je videla.

Verjemite, da jo imam najraje na svetu in na vprašanje, ali imam kaj za otročiča, se takoj zmehčam.

Ampak na trampolin pa ne.

Ortoped je namreč odsvetoval trampolin, ker je prevelika obremenitev za sklepe.

Tudi prijateljica, ki ima strašnega nogometaša pri 11ih je povedala, da so ga prodali, ker si je njihov poba nabil hrbtenico in kolena, ker ga s trampolina niso mogli spraviti.

 

Toliko v razmislek !

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti