Debel čokoladni preliv in svečke

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

tema odprta - 20. sep 2003 15:40 | ogledi: 4.755 | odgovori: 6

Imam en problem. Sicer rabim to zdajle, ampak bo najbrž prišlo v poštev šele naslednjič.

Spekla sem torto in kupila Gorenjkin čokoladni preliv. Uporabila sem 2 preliva, kar pomeni, da je "skorja" kar debela. Kako za vraga v strjeno čokolado zapičit nastavke za svečke???? Poskusila sem jih namočit v vročo vodo in nato na torto, pa vseeno ne gre. A sem prepozna in bi jih morala takoj, ko sem prelila torto?

Lp, Asja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. sep 2003 9:11

Ti čokoladni prelivi vsi pridejo pretrdi. Ne samo, da ne moreš zapičiti svečk, tudi rezati je ne moreš. Še zlasti, če je torta rahla. Pred časom smo se zelo razpisali na to temo. O čokoladnem prelivu namreč. Preglej stare forume. http://nova.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=644& _Title=%E8okolada&Forum_Title=Recepti%2FNasveti http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=662 Poleg tega je bilo še na enem forumu govora o oblivu, vendar ga sedaj ne najdem. Veliko sreče Mimika

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

23. sep 2003 15:08

Jaz zgubim živce s temi čokoladnimi prelivi, to si lahko privoščijo slaščičarji na svojih trdih umetnih tortah. Najbolj hvaležna za oblikovanje je rastlinska smetana. Prekrije vse napake in lahko jo oblikuješ kakor želiš. In torta pride lepa bela kot sneg. Če pa delam jogurtovo torto pa vedno za preliv uporabim: jagodni kompot (jagode stlačim) in zavrem, dodam: 2 borovničeva ali jagodna pudinga sladkor po želji, skuham ohladim in prelijem čez torto. Suzi

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

23. sep 2003 16:35

Najbolje, da preliv naredite sami. Jedilni čikoladi dodajte nekaj margarine in prelijte. Tako bo čokolada trda, jo je pa čisto preprosto rezati in tudi svečke se lepo zapičijo notri. Vendar naj ne bo preveč margarine, da čokolada ne postane "šekasta". Jaz dam na 20 dag čokolade (vendar se je nikoli ne porabi toliko) približno 5-10 dag margarine. lp Martina

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

23. sep 2003 18:51

Hvala, punce! Zadnjič sem prvič uporabila kupljen čokoladni preliv, ker sem hotela, da bo torta lepa. In res je bila. Le preliv je bil takoooo zeloooo debel, da se je komaj rezala oz. se je lomila. Notri pa je bila super sočna in na koncu je vsak dobil na krožnik eno zmes . Če ne drugega, si pa bodo gostje vsaj zapomnili tole torto . Hvala za recepte, jih bom sigurno poskusila. Asja

titi505  

član od: 9.9.2003

sporočila: 3

23. sep 2003 20:23

Asja a mi lahko napišeš kako si torto v celoti naredila? Vesna

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

23. sep 2003 22:53

Komot, Vesna 4 cela jajca penasto stepi, dodaj 20 dag sladkorja in 1 vanilin sladkor. Stepaj dalje, dodaj 3 žlice vroče vode in stepaj, da je močno penasto. Nato previdno ročno (jaz s kuhalnico) vmešaj zmes 20 dag moke in 2. čajnih žličk pecilnega praška. Pazi, da mešaš pravilno: od spodaj navzgor. Mešaš nekaj minut (poglej, na dno, da pobereš vso moko). Nato zliješ v pekač. Pečeš 40 minut na 180 stopinj. Biskvit 2x prerežeš (z nitjo gre super!). Jaz dam nato spodnjo ploskev biskvita nazaj v pekač (tisti, pri katerem gresta dno in obod narazen), biskvit najprej namočim (z vodo + sladkor + rum ali voda + malinovec oz. sok za razredčit), nato pa namažem z marmelado od gozdnih sadežev (to imam najraje, zato je vedno doma ). Namažem s kremo in nato navlažim naslednjo ploskev (ne namažem več z marmelado) ter spet namažem s kremo. Zgornjo ploskev pa navlažim od spodaj, torej tisto stran, ki je na kremi. To naredim en dan prej in je 100x boljša, ker se biskvit lepo napije, krema pa strdi. Krema se naredi takole: 1/2 l sladke smetane (ne zmiksane!), 200 g na kocke zdrobljeno jedilno čokolado in 15 dag masla mešaj v posodi na šibkem ognju, da se masa segreje in vse stopi (pazi, da ne zavre!). Odstaviš in vsake toliko pomešaj, da se hitreje shladi. Masa se mora OBVEZNO ohladiti, nato pa jo zmiksaš do primerne trdote za mazanje. Ta krema se bo čez noč v hladilniku še dodatno strdila. In to je to! S prelivom imam več težav. Ponavadi sem le namazala stepeno sladko smetano, ampak mi je boljši čokoladni preliv, pa še lepše mi izgleda. Če te še kaj zanima, vprašaj. Dober tek! Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti