Čokoladni obliv

neznan uporabnik
tema odprta - 19. nov 2001 16:26 | ogledi: 2.943 | odgovori: 3

zivjo,

problem imam in to vedno, s čokoladnim oblivom. Ne rata mi ali pa porabim preveč čokolade, kar je zelo drago in sicer me zanima predvsem oblivanje tort. Lepo bi prosila za nasvet in hvala ze v naprej.

lp, dadi

neznan uporabnik

20. nov 2001 9:26

Zelo enostaven čokoladni obliv, primeren tako za torte, kot tudi za pomakanje piškotov: 10 dkg jedilne čokolade (najboljša je Gorenjka, prelivi iz drugih jedilnih čokolad se lomijo) 1 dl sladke smetane Čokolado nalomiš na koščke, doliješ smetano in na zelo šibki temperaturi segrevaš, da postane tekoče.

neznan uporabnik

20. nov 2001 9:29

Zelo enostaven čokoladni obliv, primeren tako za torte, kot tudi za pomakanje piškotov: 10 dkg jedilne čokolade (najboljša je Gorenjka, prelivi iz drugih jedilnih čokolad se lomijo) 1 dl sladke smetane Čokolado nalomiš na koščke, doliješ smetano in na zelo šibki temperaturi segrevaš, da postane tekoče.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti