Kreme za nesadne torte

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

9. nov 2010 9:21

Pozdravljene, soavtorice najine torte s pistacijino kremo. Torta je uspela, bila je odlična, sva poslikala, ob priliki prilepim fotko. Mož, ki je strokovnjak, je spekel odlično biskvitno testo, naredila sva vanilijevo kremo in vmes vmešala rahlo pražene in mlete pistacije. Odziv gostov je bil fenomenalen. Tudi ostalo pecivo je lepo uspelo. Najbolj sem ponosna na princeske, saj sem se po veliko neuspelih vajah navadila delat paljene "hribčke" :). Breskvice, kot taprave, nič popokane. Mamamia, že dva dni se naslajam nad fotkami moje prijateljice s face booka. Bila je v Indiji. Mislim, da bi se vidve krasno ujele. Kot sem razbrala iz tvojega pisanja imata iste poglede, isto razmišljanje... Vsaka slika posebej me je impresionirala, posebno tiste iz Ellora Caves- Kailasha temple, pa mesto Trimbak... Vleče me tja... lp Argojuhica

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

19. avg 2016 11:01

pozdravljeni

rada bi naredila torto kjer bi bila ena krema čokoladna druga pa pistacija,zato vas prosim kakšne predloge za pistacijevo kremo.

rabim cel postopek



-pika

Sporočilo je spremenil(a) -pika dne 19. 2016 11:04

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. avg 2016 12:23

Poskusi takole:

200 - 250 g oluščenih pistacij (če jih uspeš dobiti, kupi tiste temno zelene, ki imajo odstranjeno kožico) in jih fino naribaj ali zmelji v blenderju, da nastane iz njih pasta. Dodaj žlico zmehčanega masla in dobro premešaj. Dodaj postopoma med mešanjem  150 - 200 g sladkorja v prahu (po okusu). Nato trdo stepi lonček sladke smetane ( lahko dodaš tudi kremfix, da bo bolj čvrsta) in nato postopoma dodajaj med mešanjem (najbolje na roko z metlico) pistacijino pasto. Nazadnje vmešaj še žlico ali dve kisle smetane.

Recept sem pred leti pobrala iz neke revije, ne spomnim se katere, ampak meni je všeč.

Sonja

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

19. avg 2016 13:09

Če boš kupila 20-25 dag zelenih svežih pistacijev boš dala samo za pistacije vsaj 20 €, pa še ne bo okusa v kremi.Sama kar rada uporabljam zelene pisatcije, vedno imam kakšno vrečko v rezervi za dekoracijo, za pesto omako..sem delala že kreme za torto, toda še daleč ni okusa kot pri recimo kupljenem pisatcijevem sladoledu.Če želiš okus je bolje da kupiš pisatcijevo pasto, jaz sem jo kupila v Italiji, pri nas jo najbrž imajo kakšne specializirane trgovine iz vzhoda...tako da jaz ti svetujem nakup pisatcijeve paste, ker samo zmleti zeleni pistaciji ne bo željenega učinka, pa še čokoladna krema ti bo "povozila" pistacije.

Vrtejbenka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

19. avg 2016 14:59

Ja, glede okusa se pa moram strinjati z Vrtejbenko. Tako močnega, kot je v sladoledih, seveda ne dobiš (ker so sladoledi izdatno aromatizirani). Okus je zelo nežen, saj ne more biti drugače, če sveže pistacije razredčiš s smetano in sladkorjem.

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. avg 2016 8:57

Jaz menim, da zal na ta nacin ne bos dobila nic drugega, kot okus po smetani z drobci. Torej nic od pistaciJ. Mogoce bi pomagalo kaksno olje od firme LorAnn, ker imajo zelo mocne arome. jaz imam pepermint in je noro mocen. Ne vem pa Kako je s pistacijo. Se vedno pa lahko dodas malo drobcev. 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. avg 2016 8:58

Pika, pistacija in temna cokolada gresta lepo skupaj z belo cokolado, tako da mogoce poskusis parisko kremo ali svicarsko masleno z belo cokolado?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

20. avg 2016 9:30

Če smetana iz pistacij naredi samo smeti brez oksusa, kaj bo šele, če jim doda temno čokolado? Potem je bolje, da pistacije čisto izpusti. 

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. avg 2016 15:55

Mogoce bi ok prisel pistacijin biskvit brez moke, ampak se nisem delala :)

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

21. avg 2016 8:25

Bannanna, sem naredila tudi pistacijev biskvit, mislim, da je slika torte v albumu...toda predrago za malo oziroma skoraj nič učinka...Pistacij je med temi oreščki nekaj takega kot bučke pri zelenjavi..vsestranski, toda nimajo nekega wauuu efekta...res pa je, da še nisem sprobala malo popražit svežih pistacijev.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti