Kreme za nesadne torte

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

26. okt 2010 17:26

O, hvala, za odgovora. A bi bil v redu amareto di sarono? Sem že prekopirala. Ja, moja tašča me je letos zadolžila, da ji spečem vse sladko, torta pa bo presenečenje. Upam, da uspe, do sedaj so uspevale. So brez ovoja. Jih bolj na fino, ali grobo zmeljem? katti te pistacije so menda temno zelene barve. Nabavila sem jih kar v službi preko dobavitelja. Je pa zelo draga, in sicer 1kg je 36€. Bomo kar prepakirali in vakumsko zaprli, saj ima rok trajanja do konca leta 11. Bom poskusila baklavo naredit. Prepisala ti bom, kar piše na etiketi: PISTACIJA OLUŠČENA(fratelli Pagani- proizvajalec). Uvoznik Fratelli Pagani , Partizanska cesta 73 Sežana. Tel. št. žal ni. Drugače sem klicala še BIMED iz Šempetra pri Ng. (imajo svojo spletno stran), naročiš, cena je ista. Toliko zaenkrat, če kaj rabiš... So mi pa zagotovili kvaliteto. Sedaj grem pa jabolčni zavitek ustvarjat, lepo se imejte. Argojuhica

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

26. okt 2010 21:11

Zmelješ jih na fino, amarettu nič ne manjka, upam, da se izkažeš pred taščo 

lp

mišzmoke

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 26.okt 2010 21:13

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. okt 2010 10:49

Argojuhica, takole gre to:

- Če si se že odločilla, da boš tašči pripravila torto, vendar ne veš točno, kako se naredi krema za polovico torte, potem itak ne moreš falit. Saj ne veš, kakšen cilj zasleduješ, ergo, karkoli boš naredila, bo okej

- In gospa tašča je zanesljivo ena fejst gospa s smislom za humor, ki bo zmogla pojesti tudi tisto, kar ji ne bo všeč, če ji slučajno ne bo. Oziroma, vsaj ne bo komentirala na glas. Če imaš tako taščo,potem torta ni tako važna, si itak zadela terno.

- Pistacijeva krema - hja, če ni na štenderjih z zdravo hrano nobene pistacijeve kreme v tubi ali piksni in če ni recepta zraven, potem bi jaz razmišljala, kaj se čisto korektno kombinira s pistacijo in bi verjetno zmešala mlete pistacije s kokosovim mlekom in banano ( v smislu, kateri okusi grejo skupaj ali kaj vsaj približno raste v sorodnem geografskem pasu)  in zraven bi verjetno polivala kaj alkota in zraven bi imela testno pleme, da bi čekiralo okus. Ker, če že niste zadeve vsaj enkrat prej tenirali, naredite iz priprav vsaj žurko (v nasprotnem primeru te zadane prekletstvo, da če ne prej, te bo čez kakih 30-40 let generacija tvojih ta mladih osrečila z nečim, kar so s silnim trudom pripravljali, samo okus je obupen in ti boš morala imeti usta od ušes do ušes in obraz bo moral izžarevati hvaležnost....jao, žleht sem)  Enkrat bi zanesljivo zadela znosen okus. To filo bi pa namazala med čokoladno testo brez moke (glej silni recept za V torto in R torto, tam piše, kako se to naredi brez moke).

 

 

 

Vendelina jr.

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

27. okt 2010 19:02

Hvala mišzmoke, vse sem si začekirala in upam, ne,sem prepričana, da nama bo z vašo pomočjo uspelo. Zlate ste. Poročam Gospa Vandelina, bi bili prosim bolj eksplicitni? Hvala tudi vam. Za informcijo, moja tašča je zelo fina gospa in, tako kot mi vsi obožuje dobre in prefinjene okuse. Prav ima. Argojuhica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. okt 2010 20:46

Če so pistacije luščene in tiste prave, živo zelene barve, mene tudi zanima, kje pri nas se kupijo? Imam sicer še zalogo iz Irana in Turčije, ampak en "pleh" baklav spečem in zaloga bo pri koncu...

 

Mlete pistacije bi šle fino tako v vanilijevo kot čokladno kremo, me mika, da bi beljakovo testo z njimi delala, to bi bila ena plast torte, krema gor pa čokoladna s koščki pistacij ....Auch.

 

Mamamia

 

 

mamamia

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

27. okt 2010 20:59

Mamamia, jaz sem neslane pistacije konec septembra nabavila v Maximarketu v Ljubljani, pred tem pa v Intersparu in Metroju v Celovcu.

kača

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

28. okt 2010 7:58

Glasujem za mousse kremo - belo ali temno. Z dodatkom koščkov čokolade ;) http://ajrina.blogspot.si/

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

28. okt 2010 18:49

Mamamia, pistacije kupujem v Metro Graz, spravljene pa imam v zamrzovalniku. Ko jih potrebujem, so pri roki. Tudi orehe, mandlje in lešnike hranim v zamrzovalniku. Na ta način jih zavarujem pred tistimi letečimi bibami, ki nam včasih letajo po stanovanju (beri molji). regina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. okt 2010 12:18

Ja, sem se jate moljev rešila nedavno ... tudi iz pozabljenih mletih orehov v shrambi. Grrr

Sicer imam tudi jaz to v hladilniku.

Pa pistacije iz Irana še tudi imam, take živo zelene, čakajo da končajo v baklavi. Mamamia

mamamia

Argojuhica  

član od: 15.4.2009

sporočila: 32

30. okt 2010 16:25

Če nisem preveč radovedna, mamamia, kako si prišla do pistacij iz Irana? Molji? Kak mesec nazaj je bilo pri nas živo kot na aerodromu, vsake toliko je prišel na plano črviček. Zadeve sem se lotila resno, vse sem pregledala, očistila, vendar nisem našla izvora golazni. Sem čez nekaj dni slučajno nekaj iskala v predalu in našla v posodici leglo parazitov, ki so žrli moje v beljaku in sladkorju namočene, posušene marjetice. Na, pa še ob okraske za na taščino torto sem. Pa tako lepe so bile :(. Argojuhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti