Kreme za nesadne torte

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

tema odprta - 13. apr 2010 14:17 | ogledi: 17.329 | odgovori: 55

Pozdravljeni,

na vas se obračam, ker je med vami veliko izkušenih mojstric.

Zanima me kakšno kremo bi predlagale za nesadno torto. Torta mora od priprave do trenutka, ko se bo pojedla, zdržat dan in pol. Pa dobra mora bit, seveda. ;)

Ali imate običaj v kreme zamešat tudi kakšen drug dodatek (krokant, koščke čokolade,...)?

Hvala za vsak napotek.

Lep dan vam želim.

matisa

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

13. apr 2010 15:16

Jaz sem enkrat naredila za torto temne biskvite, v pariško kremo (smetana + čokolada) s temno čokolado pa sem umešala koščke milky way čokoladic. Meni osebno je bila torta dobra, tisti, ki pa nimajo preveč radi sladkih stvari, pa so rekli, da je bila cela torta morda preveč sladka....že krema je sladka potem pa še koščki sladkih čokoladic v kremi. Odvisno, kaj imate radi. Nora kombinacija pa je za moj okus čokoladna pariška krema in višnje iz kompota položene v to kremo. Njami! (vem, da ne iščeš sadne torte....pa vseeno ta predlog, ker je ta kombinacija res dobra) Dobra je tudi ledena torta....bela in rjava krema brez sadja. Nekaj receptov je v bazi. KristinaG

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

13. apr 2010 15:48

Kristina in Katarina sta ti odlično svetovali. S Torto Nutella (v bazi) ali vanilijevo kremo ne moreš zgrešit. girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. apr 2010 15:52

Če v čokoladno kremo dodaš malo instant kave, ali pražene in potem zmlete lešnike, okus zelo zelo pridebi...

 

V kremo lahko vmešaš tudi grobo naribano ali nasekljano čkolado, sploh v kavno kremo.

 

Za torto, ki naj vzdrži dan in pol, je lahko namesto kreme na bazio smetane izbira tudi maslena krema - čokladna, z ostružki, lahko kavna, lahko je krema s šampanjcem, z viskijem ali konjakom (ta se lepo poda tudi k čokoladni kremi).

 

Čeprav pri nas gre najbolj v promet čokoladna mousse torta - krema samo z jajci in smetano ter čokolado, za okras pa jagode.

 

Če potrebuješ kak podrobnejši recept, sporoči, pa ti napišem.

 

Pozdrav, mamamia

mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 13. 2010 15:53

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

13. apr 2010 15:58

Pri nas je za ne sadno torto vedno zmagovalka pariška krema s koščki čokolade, ki jo najprej rastopim, namažem na peki papir in pustim, da se strdi nato jo pa na mal večje koščke nalomim v kremo in na rahlo premešam,če mate radi okus mente pa uporabi črno čokolado z okusom mente.Meni je zelo okusna tudi ta varijanta, da spečem temni biskvit ga prerežem na pol,spodnjega navlažim (mleko+rum ali mleko+vanilijeva aroma...) nato vlijem vanilijevo panakoto s krokanti in čes dam drugi biskvit, ki ga tudi malo navlažim.Ali pa zmiksaš čokoladni puding, sladko smetano in želatino.To kremo sem jaz ponavadi naredila takrat ko ni veliko časa.V pekač položiš namočene albert piškote vliješ kremo, daš čez še eno plast piškotov jih premažeš še z žlico kreme in potrosiš s čokoladnimi mrvicami.Po navadi so se otroci skoraj stepli za te kocke. sensia

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

14. apr 2010 8:34

Girica, kako pripravite vanilijevo kremo? Mamamia, lahko prosim napišete kako popražite lešnike? Popražene potem nasekljate, zmeljete in samo zamešate v kremo oziroma kako to naredite? Kako naredite čokoladno mousse torto (ter kremo samo z jajci in smetano ter čokolado - bi to zdržalo dan in pol?)? Sensia, kakšen krokant dodate? Mandljev? matisa

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

14. apr 2010 8:40

Sama delam vanilijevo kremo po tem receptu: Sestavine: - 2 vrečki vanilijevega pudinga (osebno uporabljam Royal) - ½ l mleka - 10 dkg masla (lahko tudi manj, včasih ga tudi izpustim) - ½ l sladke smetane - 10 dkg sladkorja v prahu - 2 vrečki kremfix-a Postopek: Obe vrečki pudinga skuhamo v ½ l mleka, brez sladkorja. Puding hladimo, med hlajenjem ga večkrat premešamo in pazimo, da se ne strdi in naredi skorja. Ko je že skoraj ohlajen noter dodamo na rezine narezano maslo. Posebej stepemo sl. smetano, tik preden je smetana stepena dodamo sladkor v prahu in čisto na koncu še kremfix. Ko imamo trdo stepeno smetano dodamo ohlajen puding in z mikserjem na hitro premešamo. Namažemo na biskvit. girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. apr 2010 9:26

Matisa, vsak od nas ima v spominu neko idejo: - o bodisi "naj-torti" - tisti, ki smo jo dobili za izredne praznike v otroštvu - o tisti super torti v lokalni slaščičarni, ki jo že leta hodimo probavati in poskušamo ugotoviti, katere sestavine so notri in malo hofiramo natakarjem, da bi nam kaj izdali... - o kakšni lepi torti, ki smo jo videli na sliki in so bile oči lačne. In predpostavljam, da imaš nekaj od tega tudi ti. No vidiš. Tu se loti in "snemi in zadeni" to svojo naj-torto. Ne bo šlo v prvem poskusu, ampak enkrat do petnajstega bo pa že šlo. Bi rekla, da nobena, ki je kdajkoli prispevala kak recept za torto, da je znala zadevo početi po prvih petih poskusih. To se človek nauči z metodo poskusov in napak - ampak ta proces je tako super, da se mu ne bi želeli odpovedati. Na hitro ni nič. Iskanje odgovorov na temo, katere kreme grejo na nesadne torte - hja, vse kreme, v katerih ni sadja, a ne? Čokoladna, lešnikova, mandljeva, vanilijeva, mocca....evo, streljam na prvo žogo in čisto za vse tole so na tem portalu tudi recepti. Ne vem sicer, kaj si mislila z vprašnjem, ampak v njem, tako kot je zapisan, je podton lenobe. Ker tule je 4411 receptov za sladice. Potem, če iščeš po kriteriju "čokoladna torta", "čokoladna krema", "vanilijeva krema", bo spet zletelo veliko receptov. Pa to še ni vse. Vsak recept ima zraven tudi sorodne recepte s fotkami. In klikneš na sorodni recept in se spet odpirajo sorodni recepti....In to zaradi tega, ker so dobri ljudje tako organizirali stran in ker so prijazen kolegice zapisale svoje izkušnje v obliki receptov in mnenj. In za to, da so lahko kaj zapisale, so morale same poskušati in čisto vsi poskusi niso uspeli....In ti bi pa, po vprašanju sodeč, rada še eno kondenzirano izkušnjo vsega tega znanja? Nisem prepričana, da bo ta metoda koristila. Če človek na kulinarični strani med maso receptov ne poišče dvajset receptov (nima časa?), potem tudi tisti izdelek, ki ga bo naredil, ne bo kaj prida. These things take time. Vendelina jr.

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

14. apr 2010 9:48

Vendelina jr., tvoje mišljenje je tvoja pravica. A jaz v izdelavi tort res nisem mojster, zato se obračam po nasvet k izkušenim, najboljšim. Veliko, mnogo receptov in še več komentarjev sem že prebrala, veliko receptov preizkusila. O lenobi res ne bi... Ker si jemlješ pravico, da na tak način komentiraš, si bom še jaz vzela pravico, da nakažem kaj si mislim glede tvojega zgornjega prispevka. Bolj kot take komentarje potrebujem napotke, pomoč... Če mi ne želiš pomagat, mi pač ni treba. A komentarjem s tako vsebino se je včasih bolje izogniti, ker povzročijo le slabo voljo. matisa

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

14. apr 2010 10:11

Tako je matis, v kremo dam mandljev krokant, lahko jih pa samo grobo nasekljate ali pa lešnike, odvisno kaj imate radi.Probala sem tudi že takšno kremo z rozinami namočenimi v punču, ali čokoladnem likerju, mene ni preveč navdušiloodvisno kaj imate radi.Kaj pa kokosova krema, če vam okus odgovarja se da pripravit čudovito kremo.Napament vem, da se na mleku kuha kokos ,gustin in pa liker z okusom kokosa ali pa kak kremni vanilijev na primer, ko se masa ohladi se noter vmeša še maslo.Sam tako napamet pa količin žal ne vem je že kar nekaj časa nisem pekla.Poglejte v bazo sem skoraj prepričana, da je tam recept za to kokosovo torto. sensia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti