Iskrice, reki, misli ...

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

14. apr 2010 13:23

japaja je napisal/a:
Če greš v puščavo, je obvezni pripomoček telegrafštanga. Ko te lovi tiger, začneš laufat. Laufaš. Laufaš. Laufaš.......... Ko si zmatran/a, odvržeš telegrafštango. Potem bistveno hitreje laufaš..... japaja
...sem misla, da gor spležeš... K

neznan uporabnik

14. apr 2010 13:36

Je še variacija s telefonsko govorilnico, ki jo tudi tovoriš po puščavi, ja. Proti tigrom. Se zapreš v tel.govorilnico in imaš mir. Glede na razširjenost tigrov v puščavi so taki napotki stoodstotno zanesljivi... Pa da ne bomo spet zaklenjeni, se vračam na začetno temo: LJUBO DOMA, KDOR GA IMA japaja

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

14. apr 2010 13:41

rimljanka je napisal/a:

nike je napisal/a:
Če si v puščavi in naletiš na tigra, nima smisla bežati. nike

Najprej se usedeš in čudiš, potem javiš biologom, da po novem tigri živijo tudi v puščavah ali napišeš znanstveni članek o tem in zasloviš.

[nagelj] rimljanka
hehe. tudi moj brat se je najprej na to obesil no ja, misel je pa vseeno lepa. ampak je iz knjige waris dirie, kot sem že rekla, ona pa prihaja iz afrike - nigerije, se mi zdi... in je menda celo res naletela v puščavi na tigra, vsaj tako navaja v svoji prvi knjigi, če me spomin ne vara nike

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. apr 2010 14:28

Pri Afriki in puščavi so moje empirične izkušnje omejene na Libijo in libijski del puščave. Tam tigra nismo srečali. Po drugi strani nam je sošolec iz Namibije (faks) razglal, da se na južni polobli tiste meje med savano in puščavo precej nejasne, ker v sušnih obdobjih hitro ni ničesar več, tako da se zna zgoditi, da kakšna žival iz Big five zaide v puščavski del. Ampak mogoče je pa to kakšna afriška jagerska finta, kdo bi ga vedel.... Vsekakor je pa za moj okus bolj kvaliteten tak načina življenja, ki sreča tigra v živo in na prostem, kot pa tisto življenje ki poseduje očarljivost podrepne muhe in živi v prepričanju, da je slon. Vendelina jr.

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. apr 2010 14:51

Bolje ispasti glup nego ispasti iz avijona.

tulka

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

14. apr 2010 14:54

~ Vedeti, da je bilo vsaj eno življenje lepše, ker si ti živel,...to pomeni uspeti! ~ Preteklost in prihodnost sta največja tatova časa. ~ Življenje se ne meri s številom vzdihov, ampak s trenutki, ki ti vzamejo dih. ~ Bodi pogumen. Ce nisi, se pretvarjaj.....nihče ne bo vedel. ~ Tudi ladja je najvarnejša v pristanišču, vendar ni temu namenjena. (približno tako) ~ Dihaj! ...To je vsa skrivnost. ~ Za mavrico sta potrebna dež in sonce. majacebelica

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

14. apr 2010 14:58

če se navežem na zadnjo misel - imam "širšo verzijo" - Everybody wants to be happy, nobody wants to be in pain; but be real: We can't have rainbow without having some rain :) nike

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. apr 2010 15:28

Kdo pravi, da pravim vse tisto, kar pravijo, da pravim?

lp

P.s. Dekleta, zmrznila bi v puščavi, evo. Ko greš v puščavo, vzameš s sabo japko. Ko zagledaš leva, vržeš stran japko In ker jabolko nikoli ne pade daleč od drevesa, splezaš na drevo in si rešen.

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. apr 2010 15:42

Vendelina jr. je napisal/a:
Pri Afriki in puščavi so moje empirične izkušnje omejene na Libijo in libijski del puščave. Tam tigra nismo srečali. Po drugi strani nam je sošolec iz Namibije (faks) razglal, da se na južni polobli tiste meje med savano in puščavo precej nejasne, ker v sušnih obdobjih hitro ni ničesar več, tako da se zna zgoditi, da kakšna žival iz Big five zaide v puščavski del. Ampak mogoče je pa to kakšna afriška jagerska finta, kdo bi ga vedel.... Vsekakor je pa za moj okus bolj kvaliteten tak načina življenja, ki sreča tigra v živo in na prostem, kot pa tisto življenje ki poseduje očarljivost podrepne muhe in živi v prepričanju, da je slon. Vendelina jr.

Dobr, vsega tega ne razumem najbolje, ampak v big five spadajo po moje nosorog,  leopard, lev, slon in kafrski bivol. (evo, preplonkala z ene majice, menda izvira iz JAR - dobila kot darilo, če se motim, nahrulite tistega, ki mi jo je podaril). Tigrčki pa živijo samo v Indiji, sibirski pa samo v Sibiriji. Tu pa tam najdeš tigre tudi v živalskih vrtovih.

Aja, da ne bom skrenila s teme: Kogar bogovi sovražijo, ga naredijo za učitelja (latinski pregovor).

lp

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. apr 2010 16:17

Aps, elafusič, potem sem fulalal žival. Ajoj. Que verguenza. Samo, koga ali kaj je pa potem srečala tista Angležinja v Keniji? BTW, tisti pedagoški vic mi je okej, krohotam se. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti