Metoda breastscan

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

4. mar 2010 8:00

Še moja izkušnja. Na mamog. sem bila trikrat, prvikrat po 6 mesecih, ko so mami odkrili raka in od takrat naprej na 18 do 24 mesecev. Ja , glede bolečine pri mamografiji je pa tako: prvih dvakrat kot pravite, zelo neprijetno, na meji bolečine, nazadnje pa hudo, da najraje ne bi več šla. Bolečina je bila tako neznosna, da so mi solze same tekle, tudi besede nisem rekla tehnici, ker nisem mogla nič, tudi govorit ne, komaj sem se odvlekla v kabino. Na pregledu pri zdravnici sem povedala, pa je rekla, da moram drugič reči, če je tako hudo- ampak kaj če pregled potem ne bo uspešen? Strah me je, ker grem junija spet, ampak nimam kaj... Dvakrat sem šla na Breast scan, a ko sem to rekla maminemu onkologu dr. Breclju( krasen zdravnik in človek, tak, kot ga vidite v medijih), mi je tudi rekel, da je to brezvezen pregled, mar bi šla z mamo na dobro večerjo. Potem res nisem već šla, pa ne vem , ali delam prav ali ne. Odločitev je na nas za kaj se odločimo in s tem prevzemamo odgovornost zase, kot za večino stvari v življenju. juma

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. mar 2010 9:45

Podpišem se pod vse, kar je navedla nasja, pod proximo sem se že itak.

Mojcin post sem pa jaz razumela tako, da se globoko strinja s tem, kar je na tistih linkih zapisano, vsaj njen ton pisanja mi tako zveni.

 

Za raziskave pa vemo, kdaj so verodostojne in kdaj ne. In mi nikakor ni dovolj podkrepitev nekih razisakv samo zato, ker so jih naredili tuji znanstveniki ...

 

Mamamia

mamamia

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

4. mar 2010 10:18

Še moje izkušnje. Na preiskavi s pomočjo metode breastscan še nisem bila. Vem pa, da če bi šla in bi kazalo vse b.p., ne bi bila povsem prepričana v to, tako kot nisem, ko se "samopregledujem". Če bi kazalo da ni vse ok, bi tako v vsakem primeru morala it še na druge preiskave. Redno hodim na preglede na onkološki inštitut na pol leta, zaradi družinske anamneze in zaradi strukture mojih dojk. Pregledujejo me z različnimi metodami, ki se med seboj dopolnjujejo; ultrazvok, magnetna resonanca, mamografija, punkcija. In mislim da je to najpomembnejše od vsega. Do vseh teh pregledov imam neznanski odpor, ampak se zanašam na to, da če bodo že kaj resnega odkrili, bodo odkrili dovolj zgodaj in bo tako moje telo plačalo manjši davek, kot bi ga sicer. Pozdravčke vsem! A ja, morda še to, mamografija je tudi zame silno neprijetna. Boleča pa takrat, ko so dojke zaradi hormončkov že same po sebi občutljive. Takrat je tisto "prešanje za v herbarij" lahko res precej neznosno.... Noa Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 04. 2010 10:20

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. mar 2010 10:23

Če grem nazaj na osnovno vprašanje tega topica: Po moje spada v osnovno spodobnost, da človek skrbi za svoje zdravje, da ve, kako njegovo telo deluje, da zna vsaj toliko anatomije, da ve, kje je kak organ (proxy se po moje zdajle krohota, ampak ne-medicinski ljudje locirajo organe na zelo čudna mesta....), da hodi na preglede in tudi, da opravi preventivne preglede, pa da se udeležuje presejalnih testov... Zaradi tega ne bomo večno živeli, imamo pa večjo verjetnost, da nam bodo bolezni, ki nas bodo napadle, prej dokrili. In tako je tudi pri tem breastscanu. En pregled dojke dobiš, ni pa zveličaven. Saj mamografija tudi ni vedno vsega pokazala. Škodovati ne more. V vsakem primeru dobiš neko informacijo in tudi pojačaš rutino rednega obiskovanja zdravnikov. Reakcija onkološkega inštituta proti tej metodi je za moj okus...no, ja. Se spomnim tistih časov, ko so po mejlu krožili tako teksti o breastscanu kot tudi nek stejtment od onkološkega (v krajši verziji je na linku na prvi strani) v stilu, kaj da bodo radiologi odkrivali raka, če so pa za to pristojni zgolj onkologi, in ker sta ta teksta krožila ob istem času, ko smo preko svoje volje bili sosočeni s tem, kako se v kolektivu onkološkega kregajo kot majhni zoprni otroci, sem nekako v stejtmetnu o tem, kako breastscan ni ta prava stvar, videla odsev točno iste govorice, s katerim so posamezne skupine na onkološkem razlagale, da imajo oni prav, vsi ostali pa ne....Skratka, komunikacijske perle pa ravno niso. Sama sem se udeležila predavanja, ki je bilo v ZD naše lokalne skupnosti, na kateri smo tudi imele tečaj tipanja Ančke. Tiste silikonske Ančke, ki ima na eni strani okej situacijo, na drugi strani ima pa različne zatrdilne in povečane bezgavke, tako da vsaj dobiš v prst občutek, kaj je okej tkivo in kaj ni. Od takrat vsaj vem, kaj pregledujem. Ostalo pa z ginekologom sproti razrešujeva. Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. mar 2010 10:28

Še nekaj: moja mama pravi, da če bi imeli moški dojke (tistega 1% z ginekomastitsom ne šteje), bi zanesljivo izoblikovali kak aparat, ki bi bil ergonomsko bolj prijazen od trenutnih mamografov. Vendelina jr.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

4. mar 2010 14:05

Tole je sicer resna tema in nisem nikjer dobila občutka, da se kdo heca.Pač sprašuje po tem ali je kdo že uporabi tovrsten pregled. Ker pa vidim, da so tukaj tudi ljudje ki so iz stroke pa sledeče.

Ali je to bilo prav. Človek, sumi da ima raka odide k zdravniku, z željo, da dobi napotnico za pregled.Dobi napotnico z pripombo " če že hočte" na kateri ni pisalo  NUJNO. Po 5 mesecih čakanja na pregled, zdravnik takoj  na prvi pogled  pove, da gre za rakave tvorbe in ga pošlje na odvzem tkiva. Tkivo po  več kot mesecu in pol še sedaj  NI PREGLEDANO.

Toliko od STROKE.

LP

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. mar 2010 14:26

Mizarka, to vsekakor ni prav. So zdavniki, ki so boljši v diagnostiki in so zdravniki, ki so slabši. Potem je pa še to, da tudi če človek dobi dobrega zdravnika, se lahko pri administiranju zgodijo čudne stvari (se zgubi en mesec stara dokumentacija, ne najdejo se zadnji posnetki CT...). Sama sem nedavno urejala neko zmedo, ki je nastala ob bolezni v našem plemenu in te čisto razumem. Vsekakor pa želim uspešno zdravljenje. Vendelina jr.

noma  

član od: 16.10.2009

sporočila: 9

5. mar 2010 7:57

Morda bi pa tisti, ki se z zadevo poklicno ukvarjate, preverili še alternativno metodo, pa očitno res ni posluha za karkoli drugega, že ta forum je to pokazal. Takoj hop po drugače mislečih. Pa veste zakaj "drugače misleči", zato, ker že vrabci na strehi čivkajo kako gnilo je naše zdravstvo. Predvsem bolj ozaveščeni razmišljamo tudi o drugih rešitvah za naše zdravje, ker se zavedamo, da samo zanašanje na uradno zdravstvo ni perspektivno. Bojim se, da dokler na svoji koži ne probaš, se ti o dejanskh razmerah v zdravstvu niti ne sanja. Malo poznam razmere in me je groza. Kolikor pa jaz razumem stvari, gre pri metodi breastscana za diagnostiko, zdravljenje se pa itak vrši v uradnem zdravstvu - če seveda prideš pravočasno na vrsto. Predvsem sem pa za preverjanje zdravstvenega stanja po obeh metodah! Nekorektna se mi zdi urgenca administratorja. Saj nihče ne trdi, da Kulinarična Slovenija odgovarja za vsebino foruma. Zaprite forum, če ne dovolite ljudem vsaj malo misliti s svojo glavo. noma

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

5. mar 2010 8:24

Noma, upam da veš, kaj pomeni preveriti metodo. To pomeni nekje leta in leta raziskav, postavljanja hipotez, njihovega potrjevanja, zavračanja, testiranja,... Vse to, da lahko nekomu poveš kolikor toliko gotov stavek: ta metoda je 40% uspešna (ker se je 40% oseb stanje po tej metodi izboljšalo) Meni pa se zdi korektna in tudi nujna urgenca administratorja. Na forum se vpisujemo pod vzdevki, anonimno, razen izjem se med seboj ne poznamo. Moje osebno mnenje, ki je laično, pa nikakor ne more nadomestiti strokovnega. In na forumu se ne zdravi raka v smislu poiskusi zelišča, post, bioresonanco,... Edini na mestu in odgovoren nasvet je, obišči zdravnika. Sicer pa je kolegica maper prosila za izkušnje z metodo in je kmalu dobila strokoven odgovor. Če bi se ljudje zavedali (mogoče je boljša beseda zavedli), koliko nas stane 'alternativno' zdravje in kaj vse nam prodajajo, bi mogoče drugače govorili. Dejstvo pa je, kakor so že rekle predhodnice, da se v borbi za življenje človek oprime zadnje ponujene bilke, pa četudi je natrgana. In v današnjem času so postale informacije vsem dostopna dobrina, s katero lahko razpolagajo brez odgovornosti. To pa pravzaprav velikokrat škoduje. Se oproščam, če sem koga užalila, sem povedala svoje mnenje, se samopregledujem, na mamografiji pa še nisem bila. Poznam pa kar nekaj ljudi, ki jim je omogočila preživetje! Mateja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. mar 2010 9:36

Mene zanima, kako bi me alternativec pozdravil, ko se mi je razlila tekočina iz slinavke po trebušni votlini in jer bilo treba ukrepat na urgenci, ker je šlo za življenje ...

Ne zavračam alternativne medicine, homeopatije in podobnih zadev, a tudi ne prisegam nanje kot na edine zveličavne. In vedno bom pomoč najprej poiskala pri zdravnikih, ne glede na ponekod gnile dele našega zdravstvenega sistema, kot nekatere omenjate, ker doslej so mi vselej pomagali, pa ni bilo malo težav z mojim zdravjem.

Travice in čajčki pa kot spremljava ob zdravem načinu življenja, to pa ja.

Mamamia

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti