Ežojevo potovanje v čile (prej "dopust 2010")

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. mar 2010 10:38

ezoj je napisal/a:
Eno od najbolj vaznih stvari, ki jih moram vsepovsod opravit je, da vsaj noge namocim v vodo. Magelanov preliv, pa da nog ne namocim! Roke sem ze, bil nekajkrat cist blizu vode, zmeraj je bilo ( se mi je zdelo ) premrzlo. Danes kupil majhno brisaco, to ki jo imam za vsakdan ne morem umazat, po bivaliscih kje spim ne dajo brisac. Jutar bom noge namocil v Magelanovem prelivu, pa ce bodo ledene sante plavale po njem.ezoj

No, pa si končno postal pravi popotnik. Saj vsi vemo, da je brisača najpomembnejša stvar v vesolju :)

 

Drugače se pa Jade pridružujem, ker drugače se zna zgoditi, da bo kdo protestiral, da tema ne paše na kulinariko ... Ti samo glej, kje piše kaj 'dolce' (al kaj takega), tam je ziher kaj za nas.

 

Atina

 

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 06. 2010 10:39

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. mar 2010 10:42

Joj, sem skoraj pozabila: ne pozabi za jade poslikat eno kartico malancan, jih obožuje...(kot jaz) Ognjič

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. mar 2010 14:39

Ups, tole pa postaja nevarno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lepo te prosim ežoj, poslikaj šavje, kamenje in vso hrano (povdarek je na sladki hrani), ne pozabi na tinto, samo da bo mir. Če si muheras skočijo v lese bo vse kaj hujšega kot samo strti korazoni. lp Vesna

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. mar 2010 15:41

Če si muheres skočijo v lase, bodo šele dobre fotke

tulka

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

6. mar 2010 20:34

Hola, danes opravil obredno namakanj nog v Magelanskem prelivu, voda ima 11,2 stopinje, niti ni tako mrzlo. Poskrbel tudi za dokaze. Ma Ognjic, a vidis kaj mi delajo, tukaj visim z glavo navzdol, vsak cas cakam, da se kaj odpne in padem bogsigavedikam, jaz naj bi na savje mislil ( res pa je, da sem na ovijalke cisto pozabil, danes gledal, nikje nobene nisem videl ). V Santiagu sem poskusil pogledat zvezde, pa se ni nic videlo zaradi svetlobe, pa ena palma mi je tudi bila na poti. Pogledal s tiste ladje iz Pt. Montta, un spance je za ene stiri zvezde rekel, da je to juzni kriz, jaz sem edino prepoznal Sirius Orion in Betelgese ( 99 procentov siguran, so se videli na severnem nebu, ta skupina je znacilna, in je lahko prepoznati ). Drugega nisem videl, doma sem mislil posnet videz juznega neba, pa sem zadnje dni divjal in nisem imel casa ). Brez skrbi, poslikal danes tudi ene torte, rolade in rezine, nisem kupil nic, se ne ujemajo najbolj z vino tinto. Bodoci, da mi je vceraj zmanjkalo melancan con cordero patagonico, danes nabavil pollo asado ( zelo podobno piscancu, le da je iz Patagonije ), ta se bolj ujame z vino tinto. Po obrednem namakanju nog v prelivu, opravil se nakaj zadnjih nakupov, za jutar ne vem kako je z delovnim casom. Potem se odpravim iskat knjigarno. To sem poskusal ze vceraj, pa ni bilo nic, tukaj so dve knjigarni, s solskimi knigami, v prodajalnah suvenirov prodajajo knjige, lepe slike, v anglescini in spanscini, zelo drage. So mi povedali, da je nekje boljsa ( najboljsa v P. Arenasu ) knjigarna, in danes sem je poiskal. Totalno razocaranje, knjigarna v nasi vasi je boljse zalozena. Jaz sem mislil kupit eno knjigo, ker mi je ena od dveh, ki jih ze imam, mal ofucana, pa bi je zamenjal z novo v spanscini, bi obiski zjali ( seveda bi je dal na vidno mesto ): uuuuuuuuuu knjigi, pa ena v spanscini, bil bi glavni v nasi vasi . Bodoci, da od vzdigovanja moje intelektualne ravni ni bilo nic ( se kar mi ostajajo intelektualisticne mehiske nadaljevanke na POP TV ( pa res, a so resili tisto, ki je bila zaprta v norisnici )), sem kupil prej omenjenega pollo asado, vino tinto sem ze imel in festa je ze. Ma Ognjic, tiste cikite z nogami do vratu, se mi zdi so v Braziliji, tukaj jih ni. Tukajsnji ljudje, so, se mi zdi v povprecju mal nizje postave od nase. Rekel bi, zenske so kar obdarjene, res pa je, da sestradanih ne vidis. Ajd, boli me ze un prst zaipkat, morda se se oglasim pozneje. ezoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. mar 2010 20:52

Ežoj, zate (da ne boš rekel, da sam nekja hočem od tebe):

Nisem pa jaz kriva, če se še ena zvezda v južnem križu imenuje mimoza, po rožici.......

Aja, fižol je tudi ovijalka, veš.....................

rimljanka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. mar 2010 22:12

Ežoj daj probaj hodit po rokah, ker na ta način ti ne bo treba viset z glavo navzdol. Če boš pri tem imel težave si probaj pomagat s tinto, po mojem bo lažje sploh, ker je na recept. Pa jasno tudi to dokumentiraj. lp Vesna

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

7. mar 2010 1:15

Hola, se nekaj besed o tem koncu sveta ( tukaj se ene trgovine reklamirajo, da so na koncu sveta, P. Arenas se pohvali, da je najjuzneje mesto na svetu, za primat se poteguje tudi Argentinska Ushuaija, ki je pol manjsa s cca 60.000 prebivalci. Punta Arenas, presenetljivo ima precej vec trdnih, zidanih his kot druga masta. Z ladjo sem prisel v Puerto Natales, tam se mi zdi, da je edina trdna stavba iglesia ( cerkev ), vse drugo so lesene barake. Posebnost tih krajev je, da so barake prevlecene s plehom, bolj ali manj posreceno in potem prebarvane, velikokrat uporabljajo kar tako plehovje, ki se vpri nam uporablja za strehe. Strehe so tudi plehnate, uzivajo pa v mocnih barvah, kako streh, tako his: zelo intenzivne rdece, zelene, modre in rumane so pogoste. Tudi tukaj so parcele zelo majhne, recimo za velikost hise in morda za sirino avtomobila s vseh strani ali pa samo s dveh strani, tako, da tukaj nikjer nisem videl vrta ( ce bi hotel pogledat na katero stran se fizol ovija ). Pri gradnji his ne uporabljajo niti tramov kot pri nam, standard so late 10x5 cm in vse je narejeno od tega, ce je hisa nadstropna, ni nosilnih tramov, namesto tega so " fosne " recimo 5x15 cm pa na manjsi razdalji. V hisah se vse slisi ( ko tukaj nekdo na zgornji etazi gre na stranisce, imam vtis, da se bo vsak cas usulo meni na glavo ). Tukaj pa se nisem videl okna s dvojno zasteklitvijo, in vse stene so debele cca 10 cm ( sicer, menda tukaj zime niso posebej hude, ni ekstremno nizkih temperatur ), vseen pa debelejse stene ( z boljso toplotno izolacijo ) in dvojna zasteklitev, ne bi skodile. Po drugi strani, ce premislim in primerjam, pri nam, pa tudi pretiravajo s zahtevami po toplotni izolaciji. En cas se je govorilo o 5 - 10 cm, potem kar deset, sedaj menda tudi to zvisujejo. Bodoci, da sedaj imamo kapitalizem, nikoli ne ves kaksen lobi je v ozadju. Po drugi strani sem preprican, da bi se dala naredit tudi baraka po tukajsnjem zgledu, zboljsana za nase razmere, dovolj poceni, da bi se vec familijam preskrbela streha nad glavo. Pa pustimo to, posebnost P. Arenasa so trdni zidovi med hisami. Zaradi mejhnosti parcel, se hise vecinoma stikajo in med njimi je trden zidan zid, potegnjen cez celo parcelo, tako da je prav hecno videti, barake razdeljene zidom. Nekateri konci mesta so pravzaprav lepo videti, ce se ta hisa redno ne barva in mal vzdrzuje, in ce je vec takih his skupaj, deluje res bedni in disi po revscini. Promet po Punta Arenasu je precejsnji, najvecji del pade na taksiste. Taksiji so " colectivo ", kar pomeni da vozijo na doloceni relaciji kot avtobusi, prejmejo 4 potnike in so ( baje ) mal drazji od avtobusov, stanejo pa cca pol evra ( 350 pesosov ). Edino je nerodno za tujca ki ne ve katero stevilko taksija rabi ( na strehi imajo velike stevilke ). A so tudi klasicni taksiji niti ne vem. Trgovine so po nasih kriterijih mal za casom ( no vecina v mestu ), se pravi klasicni pulti, za njima prodajalci in ti v poves kaj bi rad. Seveda so tudi novejse trgovine, danes bil v eni, vecja od naseg leclerka, ni kaj ni ( le knjig ni ), roba se mi enaka kot pri nam le da so videti druge znamke, no razen magi juh pa se cesa. Cileanci ne znajo naredit prta: na mojem, vceraj kupljenem pise, da je nerejen na kitajskem. Unih cikit in muher ( saj veste, strtega korazona ) pa ni videti se kar nikjer. Bodi dovolj za danes. ezoj

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

7. mar 2010 6:35

Ežoj, neverjetno branje, res! In zaradi državljanskih zaslug, ker nas tukaj na kulinariki tako zelo zabavaš, sem pravkar prebrala na požarreport, da se je naš predsednik odločil, da pošlje pote naš falkon, tako da ti ni treba več stati v vrsti za informacije po vzletih. Ti kar počakaj tam, naberi šavje, ulovi kakšnega ptiča, lahko prineseš tudi kakšno zvezdo (morda se bo komu pri nas v vladi kaj posvetilo), nekaj tinte, prta sta lahko dva (pri nas nimamo kitajske robe) in še kaj, kar si punce tukaj na kulinariki želijo. Si boš pa baje moral sezuti čevlje v avionu, pa bo sigurno šlo, ker si si končno namakal noge v tisti luži (če jo seveda primerjamo z našim morjem). Za gate pa nikar ne skrbi, falkonci niso nič aklih kaj je pod obleko... ursula-ce

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti