Ežojevo potovanje v čile (prej "dopust 2010")

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. mar 2010 7:29

Ežoj, nič ne bo moderatorka tebe sklela........ ampak, vsaj ENO rožico bi pa lahko omenil (ker vino tinto ni več rožica). A tam dol prav ćist nobena ne cveti?

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

5. mar 2010 12:43

Ežoj, uživam ob spremljanju tvojega potovanja. Z možem sva bila na trnih, kako je s teboj, ko sva izvedela za potres, ampak ti si prava korenina. Lepo se imej še naprej na potovanju in srečno vrnitev domov. Potem pa upam, da boš v živo poročal o dogodivščinah. Gobica

SonjaV  

član od: 25.5.2007

sporočila: 35

5. mar 2010 12:57

Ežoj, fantastičen potpois. Prijetno potovanje še naprej! SonjaV

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

5. mar 2010 13:08

Si, Jose! Se strinjam z Gobico. Blazno razburljivo bi bilo potopisno predavanje podoživljati tudi v živo. Si predstavljam nekako tako kot na otoku z mnogimi ptiči: nagneteno, krilato in hrupno. Hihihi! Naj te užižtki in sreča spremljajo še naprej. Beatrice beatrice

liberica  

član od: 13.2.2007

sporočila: 57

5. mar 2010 19:30

Madonca, spet potres v Čilu. Ežoj pa glih na tvoji destinaciji...Pazi nase. liberica

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

6. mar 2010 1:41

Ma jade, imas ti cist prav, tistih malancan, tudi ce so pripravljene s jagnjetino iz patagonije ( in zalite z vino tinto ) se tretji dan navelicas, se dobro, da jih je zmanjkalo. Jutar preklopim na nekaj drugega. Rimljanka, gledam in slikam, kake posebne rozice, ki je ne bi bilo pri nam niti nisem videl, edino prej v Santiagu in Puerto Montu nekaksne grmovnice, se mi zdi, da takih pri nam ni ( pa cvetijo ). Danes zjutraj je bil videti zoprn dan, iz zraka je nekaj prsilo, ni dezevalo, ceste so bile cist mokre. Gledam domacine, nihce nima deznika s sabo, to me je mal potolazilo. Jaz sem v turisticni agenciji preverjal, kako je kaj z mojim letom v ponedeljek, ona je ugotovila, da imam let rezerviran pri Sky Airlines, in mi je povedala kje imajo poslovalnico. Tam so mi rekli, da je zelo verjetno, da ne bo tezav, moram pa bit na letaliscu ob petih ( polet je prvotno bil ob sestih, sedaj pravi ob pol sedmih ). Upam, da se bo vse izteklo v redu. Moje prebivanje tukaj se pocasi izteka, ze sem se skor navadil da visim z glavo navzdol, ne upam prevec vino tinto spit, da ne padem kam v vesolje. Eno od najbolj vaznih stvari, ki jih moram vsepovsod opravit je, da vsaj noge namocim v vodo. Magelanov preliv, pa da nog ne namocim! Roke sem ze, bil nekajkrat cist blizu vode, zmeraj je bilo ( se mi je zdelo ) premrzlo. Danes kupil majhno brisaco, to ki jo imam za vsakdan ne morem umazat, po bivaliscih kje spim ne dajo brisac. Jutar bom noge namocil v Magelanovem prelivu, pa ce bodo ledene sante plavale po njem. Danes sem si ogledal dva muzeja. Pomorski muzej, se mi je zdelo bo zanimiva zadeva, ono pa pravzaprav nic, patriotska zadeva z veliko slikovneg gradiva, pravih eksponatov je bolj malo: nekaj sabelj ( ali sabljev, ali pa so meci, kaj pa vem ) nekaksnih visjih pomorskih oficirjev iz predala " nikad cuo ", par pusk, en torpedo, nekaj nekaj modelov ladij iz prej omenjenega predala in to je to. Je pa bil zanimiv film, o zadnji veliki tovorni jadrnici, pravzaprav dokumentarni film o zadmnjem potovanju jadrnice z izpodrivom 8.000 ton, stiri jambora, vse rocno, mornarji plezejo po tistih jamborih visokim kot stolpnica in razpenjajo jadra, cist dokumentarec iz leta 1928, o poslednjem potovanju Hamburg- Valparaiso okrog rta horn s strasanskim neurjem. Drugi je regionalni muzej Braun Menendez ( prej nikoli slisal ) nekaksen lokalni " volneni baron. Njegovo hiso, je eden od dedicev podaril drzavi ( ali mestu, ne vem ) v nasprotju z zeljo ostalih dedicev. Del hise, vhodni hol, dnevna soba, soba za bilijar, spalnica, sprejemna soba.......so v takem stanju, kot so bile v resnici v uporabi. Pravzaprav nic pretresljivega, kar clovek se ni videl pri Beti. Saj ste videli kako to ima kvinka ( za prijatelje Beti ), mar ne?ostali del hise naj bi ratal nekaksen muzej, zdi se mi, da tudi tukaj imajo bolj mal gradiva. Tukaj se solsko leto zacne ( ali pa nadaljuje, kaj pa vem , pozabil vprasati ) prvega marca in na cesti je veliko solarjev. Njihovi solarji nosijo " uniforme " ki se mal razlikujejo od sole do sole. In fantje in dekleta so okravatani s belo srajco-bluzo, zgoraj je nekaksen ( vecinoma ) pulover z v izrezom bordo, sive ali bordo rdece barve, dekleta obvezno " plisirana " ( menda se tako rece, na " falte " ) krila, kratka, nad kolena, temno modre barve ali karirane ( s pridihom skotske ), fanti pa temnomodre ali sive hlace. Cez to imajo nekaksen suknjic, vecinoma temno modre barve ( matr, bom se mogel bolj aktivno vkljucit v tisto temo o modi, mi kar gre), ena dekleta, po moje kaksna srednja sola, imajo zelo lepe dolge, temno modre plasce ( do pod kolena ), z zlatimi gumbi spredaj v dve vrsti, zadaj na sredini " falta " in " pscek " s dva zlata gumba, spredaj na plascu pa imajo zlat " amblem " sole. Pravzaprav so lepo videti, vendar meni nekak " ne potegne ", pa ne vem zakaj, sem proti uniformiranju, posebej takem, ki disi po elitizmu. Meni so se najbolj hecni fantici iz nizjih razredov osnovne sole, ko se tako okravatani in zriktani kar cufajo in trajbajo , pa marsikomu se poremeti uglajen videz s kaksno srajco, ki je izpadla iz hlac, ali se kar usedejo na tla in si nekaj kazejo. Popoldan se je naredil kar lep dan, soncno in ni pihalo, prav je bilo toplo in sem ze mislil it ven v sami srajci, pa si nisem upal, pa sem le oblekel pulover. Pripeklo je kar, pa sem pridobil nekaj vonja po moskem, tako da muhere, ko zavohajo, bodo kar guzvo delale. Drugac, ko je ze bolo tako toplo, so cikite in muhere slekle plasce ( no, ne vse ) in zgornje jakne in dal na vpogled............... pa kaj vam to razlagam, me bo proxima imela za, saj ze veste cesar me sumi. Bodi dovolj za danes. ezoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. mar 2010 7:50

Ežoj, ežoj, ziher so tam kake rožice, ki jih pri nas ni. Vsaj v tem so drugačne, da na glavo visijo. Poglej še, v katero smer se ovijalke ovijajo, menda se v drugo kot pri nas. Nekja z vrtenjem Zemlje in stanjem na glavi, se mi zdi, je to....

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. mar 2010 8:27

ma dej, rimljanka, ne zdaj z nekakšnimi rožicami okol mahat, a nisi prebrala, ežoj je lepo napisal, da se podaja v oblačilne vode......

lp

cervus

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. mar 2010 10:13

ežoj, pa dej jim na eno kartico naslikaj tistega dračja in šavja, da bo mir (ti kar kamne poslikaj, itak še niso bile tam dol in nimajo pojma, kakšno šavje tam raste) . Nič še nisi napisal, kako kaj z nogami stojijo tam muhere in čikite, jih imajo res do vratu? Pa kako so te kaj latino ritmi prevzeli...si že ta glavni v rumbi, sambi, tangu??? Pa o zvezdah tam dol bogu za hrbtom...In ne pozabi povedat kaj o reakciji teleščka na namakanje nožic v tisto morje tam... (na eno kartico pa morje nafotkaj...). Ognjič

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. mar 2010 10:23

Pa kaj se greste saj smo kulinarični forum, ežoj ti rajš poslikaj kakšne torte, pa čokoljade, no ja kakšen malancan tud lahko slikaš, samo ne me prepričevat kok je to dobr, ker vem, da ni, pust ti tisto dračje pa kamenje...

Madona smo mu naročile kaj vse mora slikat, sej bo mel cel kovček poslikanih filmov za domov nest.

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti