Ežojevo potovanje v čile (prej "dopust 2010")

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

7. mar 2010 9:58

gracias a Dios que no has olvidado el mantel ! lp

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

7. mar 2010 20:21

lucka, zdej si pa korajzna s spanscino, ko sem jaz deval oglase te ni bilo od nikoder. Drugac, soy olvido el mantel, soy no busco, pravzaprav sem pogledal le v eni trgovini v P. Arenasu, po izlozbi se m i je zdelo, da bi lahko imeli, pridem notr, pa sam ene zavese, pa sem hiter sel ven. Danes, zjutraj je bilo zlo mrzlo, rekel bi nic vec kot enih pet stopinj, pa je nekaj prsilo iz " lufta ", vseen se odpravim na sprehod. po ene dveurnem sprehodu, se vrnem prezebel kot cucek, pa, jaz bumbar, po takem vremenu izberem avenidu costaniero za sprehod ( to je tista zraven morja ), tam pa zmeraj piha. Vsedem se v " sprejemnico ", tam pa " REgistro de pasajeros ". Mal prelistam, najprej mi zapade za oko Jelena Despotovic, francozinja, bank(ir) ( verjetno ) iz New Yorka. Vpisane so nacionalnosti potnikov, z drzavo kjer so doma in vecinoma poklicem. Se mi je zdelo zanimivo, kaksni tici se potepajo po teh krajih ( menda nisem edini jaz usekan, pa se potolazim, nisem ). Po nacionalnosti prevladujejo cileanci in argentinci ( ena polovica vseh ), po poklicih smo studenti med vecino, takoj za nami so teacher/profesor in engenier, kar me je mal presenetilo, torej teacherji iz Slo, kar na pot, ocitno je tukaj kaj za videt. Pogledam, ce je kaksen slovenec bil tukaj ( bil, bil , nisem prvi ): Gasper Berginc s sopotnico, ( njeno ime ne zapisem, kaj pa ce to prebere njen moz................opssssss, kaj pa ce prebere njegova zena ). Drugac bili Murat in Fehta Ficici iz Turcije, Linda de Keijerdel prof. iz Nl, bolgar dimitri Todorov, student,Magdalena Galavowiec, theacher iz Pl,Allain Clarson, eng. Plimuth England, Stanislav Miskolin, ukrainec iz Santiaga, Lovrence Gordon " maestro/thacher iz N. Zelandije, Matsuko Hirdi in Sojaku ( no vsaj eni, zraven onih turkov, ki se ne gredo kurbarije ) studenti iz Japonske,Nussbauer Gerhard, student iz avstrije, Erran Asof Izrael ( verjetno agent Mosada, ne pise kaj je ), Barthier Jerome, eng. Francija, Asloyon Berkelsen, teacher, Faroe Island in tako naprej. Eto, sedaj boste lahko spali, ko ste to zvedeli. Jedel vceraj omenjenega pollo asado, zalil z vino tinto, potem vse izboljsal z enimi rezinami ( par plasti biskvita, pa ena krema vmes, dobro ) zalil z vodo, dal domacim cuckom ( imajo dva, taka na baterije, mal manjsi od vecjega macka, bela ) nekaj " primernih kosti od prej omenjenega pollo asado, spravil se za racunalnik, napisal tole, ugotovil, da je zunaj solnce, grem mal kosti ( moje studentske ) pogret. Ce naletim na kaksno jokajoco se cikito ali muhero, nenadoma porocam ezoj

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. mar 2010 20:47

Kaj pa kakšnega fletnega latina, si srečal?

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. mar 2010 20:56

Nekam čudno je....nobene besede o vrstah tam za karto domov, pa to....... le kaj kani ežoj?

rimljanka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. mar 2010 22:37

Pa vedno se mu mudi, kot bi bil penzionist in ne študent. pako si že našteval vse popotnike ki so se potikali tam okrog, bi mi lahko prosim pogledal, če je morda vpisan Pablo dela Riva in Dulce Fernandez (pa če je prav napisano ali ne). To me neiznerno zanima, če utegneš, jasno. Če ti na pot stopi kakšna čikita pa ji kupi jutri eno rožico. lp Vesna

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

8. mar 2010 0:44

Evo, prisel s sprehoda pogretih kost ( studentskih ), vreme je bilo zelo lepo, najprej bil na obali, veliko ljudi - sprehajalcev, morje sumlja, ko sem imel dovolj vetra, sem se odpravil drugam. Zraven pokopalisca ( ja bil tudi tam, pred nekaj dnevi, v vseh vodicih pise, da se to pogleda kot znamenitost, pogledal, se mi zdi mal bizarno o tem pisat ) je en dolg park, dolg verjetno vec kot pet kilometrov, sirok recimo 200m, s spomeniki, igrali za otroke. Park je bil poln mladine ( torej sem prav prisel ), punce, fanti, poosamicno ali skupaj, pari ali skupine, ce so sami fanti je vecinoma kaksna litarska steklenica piva, ce so punce pa kaksna oranzada ( nobenih jokajocih se, saj veste katerih ), druzine s otroci, ni pihalo ( ali vsaj zelo malo ), sedijo na travi, klop je pravzaprav zelo malo. Po moje, je to tudi zaradi tega,ker doma v tistih hisah nimajo nobenega travnika kjer bi se usedli in jim ostane edino park. Prijeten sprehod in pogrete kosti. Kot sem ze prej povedal, so mi na agenciji ( sky airvays ) povedali:, polet za Santiago bo verjetno brez tezav, moram pa bit na letaliscu ob petih. Ko sem tukaj placal sobo, sem to omenil " gazdi ", rekel je, da bo uredil taksi za 3 30 uro. Mal jev prekmal, ne upam si pa ugovarjat, mozakar je upokojeni oficir cilske armade, specialnih enot, skakal s padalom in smucmi ( hkrati ), mi je kazal slike taki ne vidijo rad, da ni po njihovem, zaradi tega se grem spakirat in spat. *ebiga tulka, jaz da bi gledal za latino tipi, se za cikitami si ne upam. Zdi se mi, da slabo kaze, ker so tukajsnji ljudje mal nizje postave, pa bi takega, po tvojih kriterijih bilo trba kar iskat. Jaz prebivam v Hostlu Chiloe, ki je skupaj s Hostlom Blue Haus familiarna last. Ta drugi je bolj kavbojski, ropotanje do treh zjutraj, verjetno sem jih jaz motil z tisino ( verjetno po kriteriju " *ebes sobo iz katere se ne slisi roporanje "), in so me prestavili tukaj. Prej omenjeni registro de pasajeros se nanase na Chiloe, v Blue aus bi bilo verjetno drugace. Drugac, tukaj je veliko hostlov, kaza da je to skupaj s taksiranjem glavni biznis tukaj . Bodi dovolj za danes, ce bo vse po sreci se oglasim jutri iz Santiaga. ezoj

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

8. mar 2010 0:54

ezoj je napisal/a:
Mal jev prekmal, ne upam si pa ugovarjat, mozakar je upokojeni oficir cilske armade, specialnih enot...
Muahahaha, v kak smeh me je to spravlo, tako živo si ga predstavljam (čeprav je najbrž v resnici čist drugačen, heh) Srečno pot! perpetua

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. mar 2010 8:44

Meni je pa tista 'sem jih motil s tišino' polepšala dan

 

Atina

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. mar 2010 11:27

Atina, enako !   Nasploh pa to, da je ežojev kozarec vedno napol poln . Ežoj, srečno pot nazaj proti domu .

Cila

ezoj  

član od: 29.4.2007

sporočila: 126

8. mar 2010 17:27

Ola, kongratuliram seveda ob prazniku. Po nekje 3.000 preletenih kilometrih ( tako, " od oka ", z dva postanka ) evo me v Santiagu. Tukaj nobene prave vrocine, niti 30 stopinj ni, menda le 29, cikite po cesti razkazujejo oprsja, a bogme niti muhere se ne dajo. Ravno sem se stusiral ( pred pol ure se namestil v hostlu Aconcagva, unem od prej ), sedaj grem iskat brazilsko letalsko druzbo TAM, da vidim kako naprej. Na letaliscu v Santiagu namestili en kup sotorov, tako da je vse mal kavbojski, verjetno je letalisko poslopje poskodovano. Prtljago pripeljejo s tistimi vozovi in je zlozijo po tleh, pa si je vzames. Moram preverit a se se v Santiagu dobi peskado frito in vino tinto, neki sem lacen ( pa ce bom imel cas pogledat v slovar, kaj pravzaprav to je ). Una letalska druzba, ki me je pripeljala do Santiaga ( sky air lines ) misli, da jaz ze obvladam spanscino, pa niso nic govorili ( na letalu ) v anglescini. Prvic sem tudi slisal, da so zraven dragih senoras in senores omenjali drage nine ( otroke ). ezoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti