Kam poleti?

ZvonkaK  

član od: 1.12.2011

sporočila: 66

2. mar 2013 12:00

Midva pa sva se lansko leto poleti odločila za drugačen dopust. Do sedaj sva ga preživela vedno kje na Hrvaškem, a ne v hotelu, razen za kak vikend. Prek Hofer Reisen sva že zgodaj spomladi rezervirala zelo poceni dopust, bilo je manj kot 100 € za 4 nočitve s PP v kraju San Zeno di montagna, kakih 8 km nad Gardskim jezerom, s prelepim razgledom.  Na Grdskem jezeru so res neomejene možnosti, kaj vse lahko počneš, od planinarjenja, gorskega kolesarjenja, surfanja, plavanja, Gardaland, čudovita starodavna, prijazna  mesteca, da omenim samo Salo, Limone sul Garda, Malcesine, Sirmione, Bardolino, Lazise ... Hotel res ni nič posebnega, hrana pa je bila prav neverjetna, tista prava italijanska, sveža, z veliko zelenjave, lahka, za prste polizat. Najela sva kolo, se kopala v Gardskem jezeru, kjer se počutiš prav tako kot na morju, le da voda ni slana. Celo škržati se oglašajo. Z Gardskega jezera sva šla prav tako prek Hofer Reisen čez Dolomite še za tri dni na Tirolsko, v vas Oberau-Wildschönau.  Na poti sva se večkrat ustavila, npr. obiskala sva Lago di Carezza (Karersee), pa Innsbruck. V Wildschönauu sva bila tri dni  (3 PP) in  mislim, da je bilo 79  € na enega. Ob prihodu sva dobila "Erlebniscard", imela sva zastonj kopanje v bližnjem bazenu, pa vstopnine v razne muzeje, zastonj vožnjo z gondolo na več planinskih vrhov v bližini, pa razne popuste vse povsod. Najela sva kolesi in raziskala del okolice, ki je zelo razgibana in hribovita. Hrana  je bila  prav tako odlična, a tako močna, da ni ostalo brez posledic na teži. Še posebej sem si zapomnila solato iz repe, po kateri slovi ta kraj.

Na Gardsko jezero bomo še šli, kjerkoli in kadarkoli sem bila, smo se imeli čudovito.

Prek Hofer Reisen pa je zelo enostavno rezervirati dopust -  plačaš s kartico, plačaš v dveh delih, del ti odtegnejo naslednji mesec, ostalo pa pred odhodom. Po želji lahko zavaruješ odpoved. Preden rezerviramo kak hotel, si ogledam še komentarje na Booking.com in Tripadvisorju.

ZvonkaK

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. mar 2013 6:43

Zaenkrat UVERTURA: CRES 
To je za prvomajske...pol pa bom še videl. 
Ampak ni ga leta, da ne bi šel na MOJ MOJ MOOOOOOOOOJ CRES. Mojo POGANO!!! Joj joj...še nerojen sem že bil tam, skozi trebuh poslušal pluskanje valov ob obalo ter valobran...Tam se že dolgo nazaj pustil del duše in s tem sebe večno povezal s tem rajem na zemlji...

Pa vaše mnenje o CRESU? Pogani? Miholaščici? Lubenicah?...ahhhhh

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. mar 2013 7:45

Lubenice za kratko kopanje, potem pa Valun .... ena fina konoba je tam, s stiskalnico za olive, mize pod nrajami, tik ob morju ...

mamamia

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

10. mar 2013 8:39

Vsak ima kakšno svojo rajsko destinacijo. Sama sem prepričana, da ga čez dopust na otoku Murtru ni. Če me vprašaš zakaj, ti ne znam povedat. Enostavno se vračamo vsako leto, uživamo. Tudi sicer kar nekaj potujemo, ampak ko se pogovarjamo o dopustu, je edino pravi na Murtru. Dan je dnevu podoben, možgani so na off, ješ, ko si lačen, ...

Meni in mojim razna potovanja za glavni dopust enostavno ne sedejo. Ta so rezervirana za prvomajske ( Korzika, Črna Gora, Francija, Rim, ...), poleti pa nam je prevroče za raziskovanja.

Letni dopust meni pomeni - mreža v senci, metri knjig, škržati in ...

Lepo se imejte, kjerkoli boste, pa četudi doma, z nogami v lavorju. Važno je, da se izklopite iz prenatrpanega vsakdana. Včasih je dovolj le dan, dva, fino je, če je teden, kar si pa lahko privoščimo več kot en teden ( dopust, finance), je pa sploh rajsko.

 

limonca26

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. mar 2013 9:02

limonca26 je napisal/a:

Vsak ima kakšno svojo rajsko destinacijo. Sama sem prepričana, da ga čez dopust na otoku Murtru ni. Če me vprašaš zakaj, ti ne znam povedat. Enostavno se vračamo vsako leto, uživamo. Tudi sicer kar nekaj potujemo, ampak ko se pogovarjamo o dopustu, je edino pravi na Murtru. Dan je dnevu podoben, možgani so na off, ješ, ko si lačen, ...

Meni in mojim razna potovanja za glavni dopust enostavno ne sedejo. Ta so rezervirana za prvomajske ( Korzika, Črna Gora, Francija, Rim, ...), poleti pa nam je prevroče za raziskovanja.

Letni dopust meni pomeni - mreža v senci, metri knjig, škržati in ...

Lepo se imejte, kjerkoli boste, pa četudi doma, z nogami v lavorju. Važno je, da se izklopite iz prenatrpanega vsakdana. Včasih je dovolj le dan, dva, fino je, če je teden, kar si pa lahko privoščimo več kot en teden ( dopust, finance), je pa sploh rajsko.

 

limonca26



MUAAAAAA se pocmokam pod vse napisano!!! Kako lepo, prisrčno, iskreno...Prav vidim vas, kako uživate, kako PODOBNO kot jz vendo znova položite nogo na vaš omiljen prostor na MURTRU. Enako mnenje imam kot vi..do pikice enako.
Skržati, knjige, mreža, dan enak dnevu, družba, zvečer pa rdeče vino, čvekanje, smeh, debate pozno v noč...ah ja...Komaj čakam. 

Za raziskovanje pa sem rad ovca in se bom kar prepustil kakši agenciji. Letos toskana ali provansa...ahhh moji dve drugi ljubeznii.

Mamamia: Tako je..Pa plezanja ne pozabit v Lubenicah ;)
Za VALUN pa vzeto na znanje. Sedenje v senci, dobra hrana, družba...CRESSSSSSS

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

10. mar 2013 10:01

 

Valun, Lubenice, Beli, pa planinski izlet na Osorščico (čeprav je ta uradno na Lošinju), Punta križa.

Zame ni lepšega, kot sesti v mestu Cres ob sedmih zjutraj na kavo, opazovati branjevke, ki se pripravljajo na trgovanje, poštarico, ki brez naglice pet čez osem odpre pošto, ribiče, ki razstavijo svoj ulov in čakajo na kupce.

Pa dobre konobe in gostilnice, kmečki turizmi, raztreseni po otoku.

Vsako leto grem na Cres, vsaj za nekaj dni.

rosie

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

10. mar 2013 10:57

Priporočam obisk Italije natančneje vasic Cinque Terre, res je, da sama tam nebi preživela več kot kakšen teden, ker nočnega življenja tam ni ubistvu se niti čez dan ne dogaja veliko vendar za oddih in uživanje je fenomenalno!

 

Lp

Darija50

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. mar 2013 11:51

Murter je tudi moj rajski otok, se ga pa na široko izogibam od junija do septembra. Ko ni turistov, je  pravi raj za dušo. Sicer pa imaš tam okoli kaj početi! Zadnjh 15 let sem vsako leto tam najmanj enkrat, rekord je bil šest krat, in nikoli na zmanjka lepih kotičkov. Je pa tudi res, da je treba kdaj pa kdaj tudi zamižati na eno oko pa kaj preslišati. Bicikel in avto sta pa tako ali tako obvezna pripomočka.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. mar 2013 12:44

Kosirina za tam okrog prvega maja je fenomenalna!!!! cel kup orhidej raste med oljkami!!!!!

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

10. mar 2013 13:21

Res je - vsekakor moraš enkrat v KOsirino, ko cvetijo oljke, pa tudi, ko jih obirajo. To so prav posebna doživetja.... no, pa ne samo tam. Se splača magari samo za vikend odpeljati tja dol.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti