Novoletna jelka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. dec 2009 20:19

Nam zdrži en mesec, je pa v podstavku, v katerega se redno dotaka voda. Pod jelko skrijemo 4 litrsko steklenico s plastično cevčico, ki ima drug konec v posodi (podstavku), v kateri je jelka.

Pazimo, da kupimo kar se da svežo, potem pa doma odžagamo nekaj spodnjega debla, dataknemo na stojalo in nesemo v hišo. Približno 2 metrska jelka popije vsaj enih 5 litrov vode v prvih 24 do 48 urah.

 

Vanja

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

7. dec 2009 21:13

Ursula-ce, če me spomin ne vara sem ga eno leto kupila v ljubljanskem Rutarju, lani pa v kar v Kaliji v našem kraju. Drugačnih sploh niso imeli, ker v manjša mesta pride samo nekaj drevesc in vsa so iste sorte. magnolija

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

9. dec 2009 12:33

Vsako leto kupim Nordmann smreko in nikoli ne izgubi iglic,je pa res da jo imam v prostoru kjer je samo 20 stopinj. vijolca73

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

9. dec 2009 12:47

Noa: kje se3 pa kupi smreko, ki raste v loncu? Meni so umetne smrekce grde, posekane pa ne bi imela, tako da sem razmišljala o kakšni manjši (ker velike iak nimam kam dat) v loncu. Sem se že spraševala, v kateri gmajni bi lahko kakšno majhno odkopala, posadila v lonec in nato posadila nazaj, nisem pa vedela, da jih take tudi prodajajo. Vsakršne informacije bom vesela :) Urša

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

9. dec 2009 14:58

Smreke, ki jim RES ne odpadajo iglice prodajajo praktično povsod pod nazivom nordijske. Gre za vrhove navadnih velikih severnih smrek (zato jim tudi rečejo da so eko), to se opazi po tem, ker imajo spodaj kar debelo deblo, ki ga je treba po navadi ošiliti. So pa malce dražje od navadnih, a se res dolgo obdržijo. Pri nas se dobijo v Obiju, in vseh bavbavih tudi. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. dec 2009 14:59

V vsakem Bau...Mer....Kal...in podobnih, kjerkoli pač prodajajo smreke (morda na tržnicah res ne, ne vem). Pa ne bodite razočarani, če vam ne bo preživela, je zanjo hud šok, če jo postavite v stranovanje s 30% vlage in ene 25 stopinjami......pa pozabite izdatno, pa ne preveč, zalivati...... Pa po praznikih je ne bi dala iz tople sobe ven na mraz, ker je 30 ali več stopinj razlike za vsako živo bitje hud šok, če se zgodi naenkrat, tudi za rastline. Ker so žive, pa še kako.

rimljanka - zasebno mnenje

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

9. dec 2009 15:45

Točno, tudi na naši lanski je pisalo Nordmann (sem potem sama izvohala, da je Abies nordmanniana - kavkaška jelka). Drugačnih tako ali tako sploh niso prodajali. Res pa je, da ni poceni. Tista nad 1,5 metra je bila 35 E, če se ne motim. Sporočilo je spremenil(a) magnolija dne 09.dec 2009 15:46

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

10. dec 2009 7:01

Odločila sem se za nakup posajene smreke v lonec, ker jo bom lahko po praznikih podarila bratu, vendar ne vem kdaj jo lahko presadi v zemljo. Je potrebno počakati do pomladi? Lep dan vsem! ursula-ce

vodonos  

član od: 21.9.2008

sporočila: 16

29. jan 2010 19:56

Torej prejšnjo nedeljo, točno po 6 tednih, sem pospravila našo novoletno jelko. Tokrat sem imela srečo, iglice so se posule minimalno, sem pa takoj ko smo jo pripeljali iz gozda, namestila v podstavek z vodo in kolikor toliko redno skrbela za dolivanje vode. Sem opazila, da so medtem že celo vršički začeli poganjati. Sem pa ugotovila, kam tako hitro voda " izhlapeva" iz podstavka, namreč naša mačka se je redno odžejala z pitjem vode iz podstavka. vodonos

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. jan 2010 22:20

Mi postavimo dve smreki: eno v dnevni eno v otroški sobi. Tisto v dnevni smo posprejali z nekim sprejem proti odpadanju iglic, v otroški sobi pa ne. Očitno je sprej pomagal, kajti ne vem, če je bilo vsega deset iglic na tleh, v otroški je bila pa cela preproga.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti