Pošiljanje sladic preko ps, dhl...?

Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

tema odprta - 23. nov 2009 19:16 | ogledi: 6.025 | odgovori: 14

Lep pozdrav dame,

mene pa zanima, če ima katera izkušnje z pošiljanjem sladic po pošti?

Konkretno se zanimam za pošiljko torte eni obdarovanki. In ker gre za diskretno presenečenje sem pomislil na tole možnost.

Sam bi namreč naredil torto in jo potem poslal po pošti ali kakor koli drugače, če katera ve kako?

Zanima me je sploh mogoče pošiljati takšno pošiljko? Kako jo pakirati, kako se dogovoriti za pošiljanje le te, mogoče okvirna cena, primerna embalaža? Vse me zanima. In se vam že vnaprej zahvaljujem za odgovore.

Lepo vas pozdravljam,

Rok

Artos

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. nov 2009 19:19

V Avstralijo ali v sosednjo vas? Resno mislim.

rimljanka - zasebno mnenje

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

23. nov 2009 19:37

Mislim, da ima večina držav kakšne zadržke in prepovedi kar se tiče vnosa hrane. Če pa sprašuješ za transport po Sloveniji ... iz lastnih izkušenj ne vem, ampak glede na to kako se dela s temi paketi in pošiljakmi jst torte ne bi pošiljala po pošti :) Mogoče ima kakšna dostavna služba (dhl, tnt, gls,...) takšno opcijo - najbolje da pokličeš in vprašaš :) Lizzie

Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

23. nov 2009 19:37

Se opravičujem ker nisem prej navedel tega podatka. V mejah Slovenije sem mislil. Iz enega kraja v drugega. Artos

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. nov 2009 19:43

Odvisno od tega, kakšno torto bi poslal. Z masleno kremo in strjenkastimi kremami moraš prej zmrznit, zavit v plastično  folijo. POtem moraš to poslati zapakirano v stiroporasti škatli s suhim ledom.

 

Kolače brez nadevov prav tako zaviješ v plastično folijo, daš v škatlo in pošlješ.

Oboje mora it s hitro pošto. V Avstralijo ali pa k meni čez Atlantik raje ne pošiljaj.

 

Standarne zadeve v ZDA. Tu se vse živo pošilja po pošti.

Vanja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

24. nov 2009 8:13

Izkušenj nimam, ampak meni se zdi edina kolikor toliko sprejemljiva ideja hitra pošta, v kombi, da se nič preveč ne prestavlja. Po drugi strani pa, če je presenečenje in znotraj SLO, bi jaz sama sedla za volan in lastno torto odpeljala na kraj dogodka. Ker vem, da jo bom pazila, ker ne bo v avtu prevroče in ker bi rada videla obraz tistega, ki bo presenečen...

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

24. nov 2009 17:53

diskretno??? Zdaj pa zares, glede tega, da sem sama bila zaposlena na paketni distribuciji, ti ne priporočam pošiljanje torte, na ta način. Verjetno na cilju ne bi bilo več podobno torti! So pa redke dostavne službe, ki bi se ukvarjale s prevozom posameznih paketov živil, (pravzaprav ne poznam nobene) saj je za živila potrebno imeti tudi ustrezno skladiščenje, saj v primeru škode ne dobiš povrnjeno nič. Prav tako dvomim, če imamo v Sloveniji takega ponudnika, je pa tudi odvisno od kje si, v LJ bi se mogoče še kaj dalo dogovoriti, s kakšnim kurirsko službo City expres? Seveda je pa drugače če torto kje naročiš, tam pa verjetno ne bi bil problem dostave. najbolje, da se sam predstaviš kot osebni dostavljalec, drugače pa če so tvoji nameni čisti, pa mislim, da bi se našel tudi na kulinariki kakšen, ki bi ti z veseljem pomagal. Lp anitram1

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

24. nov 2009 18:27

Če govorimo o pošiljanju po Sloveniji.... Enkrat so pri Preverjenem preverjali take pošiljke. Poslali so dve torti s konkurenčnima podjetjema (ena je bila pošta slovenije) in jima sledili. Pri obeh je torta prišla do naslovnika, če se prav spomnim, pa sta oba šoferja vmes šla še malo po svojih opravkih, tako da so torte potovale malo dlje, kot bi bilo treba. Če obstaja možnost, da se nadev torte po poti stopi, potem jaz nebi pošiljala, kljub temu, da je zdaj hladno. Če je torta bolj kompaktna, potem pa lahko poskusiš. Pri obeh variantah je bila pošta slovenije občutno cenejša (okoli 15 eur), vendar dostavljajo le na malo večje pošte, če je prejemnik z vasi, pa jo lahko prevzame na prvi večji pošti (za točne informacije se moraš seveda sam prepričat;) matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

24. nov 2009 18:30

Aja, še to, če se prav spomnim, sta bili torti zapakirani v tisto navadno plastično embalažo za torte, kjer se vidi skozi. matilda

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

24. nov 2009 19:21

Jaz sem torto in rožice poslala s taksijem. Za nekaj več denarja je bilo presenečenje popolno, torta pa tudi nepoškodovana. ursula-ce

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

24. nov 2009 19:45

Lani za Božič sem poslala potico v Francijo (Lille) in Nemčijo (Leipzig). Brez težav je prispela neokrnjena v manj kot 24 urah. Seveda je pa potica precej trpežen artikel.... s kako smetanovo tortico z okraski pa ne bi eksperimentirala. Glede na to, da službeno po DHLu pošiljamo naokoli tudi precej delikatne vzorce, se seveda tudi to da (moraš posebej deklarirati in razložiti, kako naj s pošiljko ravnajo - kar se seveda zaračuna), garancije, da stvar na koncu poti ne bo kurirju padla iz rok, pa seveda nimaš (kakor je tudi nimaš, da jo sama ne sesuješ na tla). Lep pozdrav Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti