
Adventni venec
| rimljanka je napisal/a: |
Ali bi ga ptički snedli ali pa, verjetneje, bi se tako navlažil, da bi v razpadel....
|
Ja, tisti na dveh nogah... ![]()
namig - z Božičem, 25.12. se konča advent, zato 24 okenc .....?![]()
lp, robida
robidaAdvent pomeni pričakovanje. Advendtne nedelje, to je čas, ko se postopoma prižgejo zapored vse 4 sveče, pa spadajo v advent.
Adventni koledar pa je oštevilčen od 1 do 24 in se konča na predvečer Božiča. In nima povezave z adventnimi nedeljami, ampak je namenjen gašenju otroškega navdušenja nad pričakovanjem.
Še to: barva adventnih sveč je praviloma vijolična.
Tisti, ki pa to počnemo brez cerkvenega diktata, to lahko naredimo v drugačnih barvah. Tudi kičastega, če nam je tak všeč.
Za koledar sem pred leti kupila leseno hišico, ki jo je potrebno prebaravati v razne barve in oštevilčiti, pa je na srečo naš otročič ( tako poimenuje sebe), še le premajhen za vztrajanje pri čakanju na darila.
F r i n a
Adventni koledar se začne uporabljati 1. decembra, konča na božični predvečer (vsaj teoretično, pri nas ponavadi že prej
).
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Izpostavljeno

Forumi (vroče teme)
| Kaj jutri za kosilo? | NENA58 |
| MOJ vrt | rimljanka |
| malo za hec | Nikita2 |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti

Orehova rolada

Praženo zelje s krvavicami in krompirjem

