Kuhinjski mikser

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

28. jul 2011 15:07

Tudi jaz ne vem, če je vprašanje še aktualno, glede tistih vatov pa kopiram odgovor uporabnika cellnet iz teme o mikserju mum 8...

cellnet je napisal/a:
... KitchenAid ima direkten prenos moči z zobatimi kolesi, zato potrebuje veliko šibkejši motor kot ostali stroj, saj imajo ti indirektni prenos z gumjastii trakovi. posledično pride do izgube moči in so veliko glasnejši od KitchenAida. toliko o tistih W ;) cellnet

kafetarca Sovica Oka & Buki Fejs

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. jul 2011 15:24

Glede an to, da je Pingvin postavila vprašanje DANES, bi rekla, da je še aktualno.

rimljanka

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

29. jul 2011 22:49

Ja, seveda je zame še kako aktualno. Hvala!

Nobena ni zapisala, kako se obnese v vsakdanji rabi. Ali ti w kaj motijo. Upam, da se še kdo oglasi s prakse:)

Enkrat bom šla na izlet v Lj, da si ga ogledam in ga "sprobam v živo".

Ma moti me, ker je tako drag. Npr. danes v lidlu je bil v akciji stroj, ki se mi zdi kopija Mum4 za približno 9x manj od Artisana. Ampak ni niti približno tako lep.

 

Pingvin

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. jul 2011 23:21

Delala sem na obeh in ta močen MUM (86 profesional, se mi zdi da je) ni delal čisto nič bolje, kot Artisan.

Koliko ga boš uporabljala, je pa čisto od tebe odvisno. Rečem lahko samo to, da ko bo moj Kitchenaid odpovedal, bom takoj nabavila novega.

 

 

Vanja

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

30. jul 2011 19:59

Pingvin je napisal/a:
Nobena ni zapisala, kako se obnese v vsakdanji rabi. Ali ti w kaj motijo. Upam, da se še kdo oglasi s prakse:)... Pingvin

Meni se odlično obnese in upala sem, da bom s prejšnjim odgovorom kaj pomagala: ne povezuj informacije o vatih z dejansko zmogljivostjo aparata. Ta mikser je kljub relativno malo vatom Mikser z veliko začetnico . Dokupila sem še dodatno mešalno posodo in rezalnik sadja & zelenjave, z vsem zelo zadovoljna, lepo mi služi .

 

Kar zadeva ceno ... V Sloveniji je precej zasoljena in glede na pestro ponudbo mikserjev bo racionalni kupec gotovo našel boljši kompromis med ceno in kvaliteto. Jaz bi se, podobno kot Vanja, ponovno odločila za K.A. . Priporočam nakup v tujini.

kafetarca Sovica Oka & Buki Fejs

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

1. avg 2011 11:02

Boschovi mešalniki imajo močne,tihe in vzdržljive motorje. Priporočam.

paulina d

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

1. avg 2011 21:35

kafetarica, lahko mogoče podrobneje napišeš postopek nakupa? Moraš sam sodelovati pri carinjenju ali kako? Res sem laik, pa bi vseeno poskusila, četudi se ne morem odločiti med jabolčno zelenim in viola.....

 

kako si našla najugodnejšega ponudnika?

neika

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

1. avg 2011 21:40

pa še to - kako si uredila z CE znakom in električnim priključkom?

neika

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

2. avg 2011 16:05

@ neika: jaz sem kupovala preko spleta iz Amerike, na koncu se je vse dokaj dobro izšlo (oznaka CE!), a kakor sem že enkar zapisala... imela sem več sreče kot pameti .

Tudi v Ameriki je mogoče kupiti (naročiti preko spleta) Kitchenaid, ki je izdelan za evropski trg, ima oznako CE, in se ga brez problema uvozi (plačaš davek 20 %). Več o nakupu zdaj raje ne pametujem, ker informacije niso več frišne. Sicer smo nekaj na to temo klepetali tukaj: KLIK . Kr' pogumno, pogumne spremlja sreča

 

kafetarca Sovica Oka & Buki Fejs

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

2. avg 2011 18:21

hvala! Kako pa je z nakupom v Angliji? Je primerljiv tok?

neika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti