Kuhinjski mikser

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

11. apr 2011 23:14

Vanja, končnooooo! Tudi "navadni" model (Artisan) ima to "sladoledno" opcijo... kafetarca foto blogec:Sovica Oka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. apr 2011 23:33

Hvala Vanja, ampak nisem imela tega v mislih.  Take mešalce s termoposodo  se da nabaviti od Vzhodnega Berlina do Urala in naprej že leta in leta.

Nekaj let nazaj je bilo govora o strojčku, ki je imel  poleg pričakovanih  funkcij inkorporiran kompresor, pa še grelec itd.

Saj ne, da bi mene osebno zanimala taka mašina, ampak že ker je jgirl spraševala kaj kupiti, bi mogoče znalo biti zanimivo najti ta link.

  

nola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. apr 2011 23:42

Kafetarca, , ti si pa na tekočem....

Finta je v tem, da je posoda za sladoled čisto predraga. Kot so tudi vsi ostali dodatki, na primer mesoreznica, nastavki za izdelovanje testenin... Zadnjič sem videla, kako dela mesoreznica in je ne bi kupila.

Za sladoled imam kar samostojno mašinco za $40, sem jo kupila preden sem se odločila za KitchenAid. Pravzaprav delam zmrznjen jogurt, za pripravo sladoleda je nisem nikoli uporabila.

 

Vanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. apr 2011 0:00

nola je napisal/a:

Nekaj let nazaj je bilo govora o strojčku, ki je imel  poleg pričakovanih  funkcij inkorporiran kompresor, pa še grelec itd.

Saj ne, da bi mene osebno zanimala taka mašina, ampak že ker je jgirl spraševala kaj kupiti, bi mogoče znalo biti zanimivo najti ta link.

  



nola

 

Aja? Vse to je bilo na eni mašini?

 

Po minuti brskanja, mi je upelo najti tole:

 

http://www.gobizkorea.com/blog/ProductView.do?blogid=nu

 

A je bilo kaj podobnega? Samo tale, po podatkih, nima kompresorja ali grelca...

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 12. 2011 00:06

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

12. apr 2011 7:43

nola je napisal/a:

Seveda so vsi vaši imenitni.

Se pa spomnim, da je pred leti ena od članic opisovala en še posebej zmogljiv strojček (samo postelj ni postiljal, drugo vse), menda je imel celo kompresorček za izdelavo sladoleda in kaj vem še vse. Menda ga je kupila na nekem sejmu.

Se mogoče še katera spomni kakšno čudo bi to bilo?

nola
nola, mogoče misliš Ronic kuhinjski robot Original? Sem včeraj šla ponovno brskati čez stare teme in sem zasledila tudi tega. Ja, definitivno se zdi super! Je pa verjetno v cenovnem rangu tam-tam s KitchenAid. Hvala vsem, ki delite svoje izkušnje z vašimi mikserji! Jih bom preučila. ;) Mi bi ga potrebovali predvsem za navadno miksanje, gnetenje testa, mletje oreščkov (zato mora biti precej močan), pripravljanje sadnih napitkov (tudi sladoleda, če bi bilo možno, hehe), zelenjavnih juh itn. jgirl

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. apr 2011 8:33

Točno tega sem imela v mislih, jgirl!

Mogoče bo katera od teh, ki ga imajo, povedala kako se v resnici obnese.

nola

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. apr 2011 11:18

ja tale cuisinart ma tok enih simpatičnih in poceni stvari, da je kar škoda, da se pri nas dobi 3 izdelke in je to vse :S

www.mojalbum.com/naredilaana

jgirl  

član od: 13.7.2010

sporočila: 66

19. apr 2011 17:46

Torej, seznam izpostavljenih na tem forumu: - KitchenAid - Ronic kuhinjski robot Original - Kenwood FP250 - Kenwood FP 733 - Gorenje SB 1000EA - Philips HR 7774/30 - Bosch Mum Prva dva najbrž zaradi astronomskih cen ne prideta v poštev, bom pa preučila še ostale. jgirl

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

28. jul 2011 9:17

Živ,

 

sem odprla novo temo, pa moram nadaljevat tukaj, zato kopiram:

 

tisti, ki imate Kitchenaid Artisan, a lahko poveste, kako se obnese, prosim.

Nekaj sem si že prebrala po forumu. Večinoma so le pohvale. Mene pa moti, da je le 300 W. Kako se to obnese?

Kaj ni to premalo? Imam palični mešalnik, ki ima 650 W. Mešalnik Bosh ima 600 W ali celo več, pa sem nekje zasledila, da naj bi bil Artisan primerljiv z Boschem.

Je vreden svoje cene?

Kitchen aid mi je res noro všeč, še posebno kakšna zelena ali rumena barva:) Samo je pa kar precej drag - za skoraj isti denar dobiš Bosch mum8. Zato me pa zanimajo vaše izkušnje (dobre in slabe).

Teh 13 strani sem že prebrala, ampak nisem našla odgovra za teh 300 W.  

Hvala vam za vse odgovore in nasvete.

 

 

Pingvin

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

28. jul 2011 13:55

Morda sem malo pozna...

Jaz imam Ronic original 4000. Uporabljam ga predvsem za mletje/seklanje.

Bel sladkor mi zelo lepo zmelje, prav tako razne oreščke.

Za pripravo mletega mesa, je potrebno meso lepo oćistiti in narezati na kocke, predvsem je potrebno odstraniti kakšne veznice, ker jih strojček ne seseklja in ostanejo cele. Jih pa potem poberem ven iz mase.

Zelo se obnese pri sekljanju zelenjave, sadja,... (Sama delam to kar z osnovnim nožem.)

Beljakov (z dodatnim nastavkom) nisem mogla lepo narediti.

Ožemalnika, sokovnika in raznih tistih nožev za strganje pa se mi zdi nisem nikoli uporabljala.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti