Ljubezen vs. prijateljstvo

mala__pupa  

član od: 19.9.2009

sporočila: 5

tema odprta - 19. okt 2009 23:39 | ogledi: 5.242 | odgovori: 41

drži ali ne?

Ljubezen in prijateljstvo drug drugega izključujeta

moja izkušnja: ja in ne ...

pa vaše?

mala__pupa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. okt 2009 7:27

Če pa mal pofilozofiram, rekel bi, da ja ( ali pa tudi ne ): Ljubezen je ena višja stopnja prijateljstva. Ko se Ljubezen neha, lahko ostane prijateljstvo, če prijateljstva ni, kakšna pa je to ljubezen? ( pa pustimo ljubezen na " prvi uč ", tam je mal vrstni red zamešan ).

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. okt 2009 9:34

Se mi zdi, da je kolegica, ki tole sprašuje, še precej mlada v smislu emšota in izkušenj. Tule sicer gremo lahko v filozofsko smer. Lahko gremo tudi malo v definicije in poskušamo definirati ljubezen. Ampak jaz bom tole zdajle preskočila. Deepak Chopra je to že bolje naredil od mene. Zoran Milivojević tudi. In zato ti, pupa, svetujem tole : lepo v knjižnico, preberi kakšno knjigo od Zorana Milivojevića (znan psihoterapevt, ki pove ogromno praktičnega o ljubezni, ljubezenskem odnosu, partnerski ljubezni itd...). Ker sem pač prebrala tisto, kar je izrečeno-a-ne-napisano za vprašanjem. Intuicija deluje. Mlade ženske namreč o dilemi ljubezen:prijateljstvo začnejo razmišljati takrat, ko se zaljubljajo v nekoga, za katerega bodo javno odločno trdile, "da sta samo dobra prijatelja". Kar je čisto okej. Bolje biti enkrat več zaljubljen kot pa enkrat manj. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. okt 2009 9:57

Se strinjam z ežojem: ljubezen, ko se konča, tudi lahko preraste v prijateljstvo, iskreno in pravo (lastna izkušnja), lahko je tudi obratno. Vsak od nas ima možganske vijuge drugače speljane. Ljubezen in partnerstvo, kar omenja moja draga Vendelina, je pa itak zgodba zase, se da na tem ppodročju veliko delat ... Mamamia mamamia

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

20. okt 2009 10:04

Tudi jaz sem vprašanje razumela nekako tako: ali je med moškim in žensko možno zgolj in samo dobro prijateljstvo? jaz osebno menim da ne, nekateri pa menijo obratno...jaz sem nekoč imela tako izkušnjo tako da odgovarjam zgolj na osnovi lastne izkušnje... če pa sem razumela napačno, potem pa bi tudi rekla, da ljubezen mora vsebovati prijateljstvo in je stopnja višje od prijateljstva, je globlja povezanost, čeprav so tudi prijatelji lahko zelo trdno povezani...tu res lahko filozofiramo kolikor hočemo, a v tem res ne vidim pravega smisla.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. okt 2009 10:22

Vendy:..........Mlade ženske namreč o dilemi ljubezen:prijateljstvo začnejo razmišljati takrat, ko se zaljubljajo v nekoga, za katerega bodo javno odločno trdile, "da sta samo dobra prijatelja". Kar je čisto okej.

Ti pa tudi vse pošineš.

TORTICA:...........tu res lahko filozofiramo kolikor hočemo, a v tem res ne vidim pravega smisla.

Kako, da ne? Lahko pošinemo kaj novega.

ežoj

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

20. okt 2009 10:50

No, Ežoj, pa dajmo! Pošinit nekaj novega....

neznan uporabnik

20. okt 2009 11:22

Meni godi, če imam moškega prijatelja, ki je rahlo zaljubljen vame.. ( za razliko od ženskih prijateljev, kjer mi pa ne paše, če je katera zaljubljena vame) Hudič je, če sem sama zaljubljena v moškega, on pa mi ponuja prijateljstvo (?) In kadar se ljubezen (z ene strani) konča, je težko sprejeti tisti famozni stavek "Saj sva lahko še vedno prijatelja..", če si ti še vedno zaljubljen v nekoga. japaja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

20. okt 2009 11:42

Japaja, se čisto podpišem pod tvoje...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. okt 2009 12:09

ežoj je napisal/a:
Ti pa tudi vse pošineš ežoj
Prevod, prosim Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti