Dilema

tema je zaklenjena

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. okt 2009 15:27

rimljanka je napisal/a:

vida70 je napisal/a:
Katarina K, pač kakor komu paše, men za varnost ni škoda dat denarja, mi ga je pa škoda za stare avtomobile. vida70

Torej naj bi držalo tole:

Nov avto - varnost, star avto - ne varnost.

Sem mislila, da je varnost/ne varnost odvisna še od vzdrževanja, šoferja......me ras zanima, če je narejena kakšna resna analiza povezanposti starosti avtov in prometnih nesreč v nekem koledarskem letu.

 

Dejstvo, da je po 4 letih pred podaljšanjem regsitracije potreben tehnični pregled vozila, je zadosten dokaz, da se s starostjo vozila poveča verjetnost neizpravnosti vozil. Neizpravna in tehnično nepregledana vozila pa po zakonu pomenita nevarnost v prometu. Nevarnost pa ni izpričana z zadovljnim ksihtom šoferja za volanom, ampak z NE - varnostjo. Drugače za vožnjo z nepregledanim vozilom ne bo mogla biti predpisana kazen, saj mora obstajati domneva, da tako vozilo pomeni nevarnost. ZAkon nikli ne kaznuje samo neugodnega pogleda na vozilo, ki kazi okolico.

Konstruktorji vozil se v zadnjih letih ukvarjajo z povečevanjem varnosti osebnih vozil in bi težko trdili, da imajo stara vozila enake varnostne sisteme kot pa novi.

Na svoj avto sem čakala 3 mesece, vmes sem hodila peš, samo zato, ker sem čakala na model, ki ima maksimalno varnost, ki bo v prihodnosti obvezna.

Pred leti sem bila  žrtev prometne nesreče, v kateri sem zaradi naleta drugea vozila  imela poškodovano hrbtenico in sem preživela samo zato, ker sem pred tem  dokupila vzglavnik, ki v ta avto, ki je bil odlično ohranjen, ni bil vgrajen ob izdelavi, vsa nova vozila pa so ta vzglavnik imela. Zato toliko govorim o varnosti.

F r i n a

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

6. okt 2009 15:43

ok, ok, zenske, dejte se umirit no (pa sonce je zunaj). Mogoce bi morala tole varnost se malo bolj definirat. V danasnjih casih, ko imamo na cesti vse vec divjakov in ko se mi zdi , da je kultura voznikov vedno bolj v podnu, je ze prav, da ima avto vsaj zracne blazine, tega pa avtomobili v rangu do 500€ sigurno nimajo. Ja poznam ljudi, ki jim je blazina resila zivljenje tudi, ko so sedeli zadaj in ne spredaj. V kaksnih avtomobilih boste prevazale svoje otroke, je pa cisto vas problem, jaz imam to razcisceno. In da ne bo pomote, nikjer nisem zapisala, da svoje otroke ogrozate. Vsak zase ve, kaj je zanj in njegove najblizje najboljse. Toliko o varnosti in prosim, ne vec pisat, da so avtomobili za 300€ ali pa 500€ varni. Sem zdaj se prebrala, da Frina razmislja podobno. vida70 Sporočilo je spremenil(a) vida70 dne 06.okt 2009 15:44

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. okt 2009 19:43

Zaradi varnosti je moj avto opazne barve in ga ni mogoče prezreti in ima dodatno vgrajen komplet za prostoročno telefoniranje, čeprav sama ven ne kličem, ker še ne pozna glasu.

Pa dodatne seznorje za pakriranje.

 

F r i n a

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. okt 2009 11:19

Vida,

tvoje razmišljanje čisto razumem: varnost avtomobila določa cena ne pa tehnična ispravnost! Kaj bojo strokovnjaki ( avtomehaniki )  govorili, kakšni tehnični pregledi neki. Za registracijo bi postavili cenilca ( namesto tehničnega pregleda ) in to čist zadostuje.

Mal bi se zataknilo v naslednjem ( hipotetičnem ) primeru: mami kupi hčerki za diplomo avto. Da ne bi bil čist zastonj, naredijo pogodbo za 500€-v. O, to pa ne, vpije hčerka, v nevarnem avtu se pa ne bom vozila...........

Če je že tako kot trdiš, me pa še zanima, kje se pravzaprav nevarni avtomobili začnejo: pri 499,99 €-v ( da zapišemo po kapitalistično ), ali pa morda pri 519,99................... ali kje drugje.

Pa če že omenjam kapitalizem: a ti ni znano, da se v kapitalizmu gredo le izkoriščanje in nič drugega. Ko bodo imeli dovolj podpore, bojo vpeljali, da je za varno vožnjo nujno pit med vožnjo kokakolo naprimer. Do sedaj še nisem slišal, da bi varnostna blazina komu rešila  življenje ( vozniško imam od leta 1972 in vozim praktički vsak dan ), toda tega ne izključujem lahko tudi, da je komu, vendar je to statistično zanemarljivo.

frina, po opisu sodeč, ti pa imaš lunarni modul, ne pa avto.

Komaj čakam dež, da ugotovim a je moj avtomobil varne barve.

ežoj

neznan uporabnik

7. okt 2009 12:18

Ežoj, sem prepričana, da je Frina poskrbela tudi za varnost v dežju.. Ko boš srečal avto opazne barve (katere v dežju ne boš videl) z utripajočo lučko, boš vedel, da si srečal Frino. Hecam se. (Lahko je pa res?) japaja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. okt 2009 13:23

Avto, v katerega se mi je na ravni cesti od zadaj zaletel pijan voznik, je bil rdeče barve in ga revež ni opazil. Ker je pobegnil, ne vem, koliko ga je imel pod kapo, je pa komaj stal, ko je stopil iz avta in me nadrl, da "babe nimajo pojma, kako se vozi".

 

F r i n a

neznan uporabnik

7. okt 2009 13:27

Seveda ga ni opazil, revež! Če je bil tolk pijan, je itak vse rdeče videl Iz lastnih izkušenj ti povem, da je najvarnejši dizajn tisti, ki je najbližje vsem znani modro beli kombinaciji. Se tko umikajo, da je veselje! japaja

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

7. okt 2009 14:21

ežoj je napisal/a:

Vida,

tvoje razmišljanje čisto razumem: varnost avtomobila določa cena ne pa tehnična ispravnost! Kaj bojo strokovnjaki ( avtomehaniki )  govorili, kakšni tehnični pregledi neki. Za registracijo bi postavili cenilca ( namesto tehničnega pregleda ) in to čist zadostuje.

Mal bi se zataknilo v naslednjem ( hipotetičnem ) primeru: mami kupi hčerki za diplomo avto. Da ne bi bil čist zastonj, naredijo pogodbo za 500€-v. O, to pa ne, vpije hčerka, v nevarnem avtu se pa ne bom vozila...........

Če je že tako kot trdiš, me pa še zanima, kje se pravzaprav nevarni avtomobili začnejo: pri 499,99 €-v ( da zapišemo po kapitalistično ), ali pa morda pri 519,99................... ali kje drugje.

Pa če že omenjam kapitalizem: a ti ni znano, da se v kapitalizmu gredo le izkoriščanje in nič drugega. Ko bodo imeli dovolj podpore, bojo vpeljali, da je za varno vožnjo nujno pit med vožnjo kokakolo naprimer. Do sedaj še nisem slišal, da bi varnostna blazina komu rešila  življenje ( vozniško imam od leta 1972 in vozim praktički vsak dan ), toda tega ne izključujem lahko tudi, da je komu, vendar je to statistično zanemarljivo.

frina, po opisu sodeč, ti pa imaš lunarni modul, ne pa avto.

Komaj čakam dež, da ugotovim a je moj avtomobil varne barve.

ežoj
; bi prilimala še tiste rokice ko ploskajo pa nimam plus paketa. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. okt 2009 14:40

Smem prijazno vprašati, katra barva je varna barva? Da vem za prihodnji nakup......tam čez mnogo let.....zdaj sem pač z mojo nežno rumeno zadovoljna, kot sem bila s temno rdečo, bolj živo rdečo, srednje modro in temno modro.....pa vsi so bili, ah, ne po meri (pa ne ežojevi) varnosti..... Pa nikoli nič od težav (upam, da tako ostane) omembe vrednega na cesti.....................

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. okt 2009 14:57

Joj, kako ste zašli z osnovne teme. @rimljanka: meni se zdijo te sivo-srebrne barve in temno-sive barve za avto čisti dizaster (za oblekice so mi okej, za avtomobile pa ne), to pa zaradin tega, ker avto takega barve na cesti relativno pozno opaziš. Slabo se to opazi v vročem mediteranskem miljeju (se zdi, kot da se stopi z okolje), še slabše pa se to opazi v kakšni oblačni situaciji, o vidljivosti sivega avtomobila jeseni pa raje ne bi. Zlasti, če voziš v kakšni državi, kjer ni obvezno prižiganje luči čez dan. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti