Dilema

tema je zaklenjena

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. okt 2009 18:09

syu ( če si že take čudne črke izmišljala za nik, zakaj to ni xyz, lažje bi si zapomnili ), a ti imaš veliko denarja ali ne? Le svinjsko bogati si lahko privoščijo nov avto. A se sploh zavedaš, koliko nov avto izgublja na vrednosti vsak let. Ta dener ja vržen skozi okno. A je avto statusni simbol ( glejte, ona meče denar skozi okno, vozi se v novem avtu ). To moraš sama s sabo razčistit. Če nimaš veliko denarja in bi rad rešila problem iz začetnega posta, ti predlagam: v oglasnikih starih avtomobilov, vstavi v iskalnik max. 500€, s tem, da sama pri sebi veš, da ne boš dala več kot 300€ za kripo staro cca 15 let. Tisti oglasi tipa " brezhiben neregistriran " in " neregistriran, potreben manjšega popravila " te ne zanimajo. Če nekdo prodaja Audi-ja ali BMW za 500 €, to ni niti toliko vredno ( verjetno ni vredno nič, razen za kakšne ( ma gari domače ) mehanike ). Avto, ki je za ta denar vreden, je manjši avto, recimo renault 5, kakšen Citroen, kakšen fiat......... Zanimajo te avtomobili, ki so še, vsaj dva meseca registrirani, v tem času, avto lahko voziš in ga počasi urejaš za registracijo. Verjetno bo treba zamenjat gume, disk zavore...... avto bo potreben nekaj ulaganj. Ko avto zbereš in kupiš, naredi to zjutraj, in se zmeni s prodajalcem, da moreš nujno v ( recimo ) Maribor ( če si z Ljubljanskega konca, in če tega avto ne zdrži, da kupčija ne velja, ta čas, recimo 2 - 3 ure avto vozi po Ljubljani, naj se takoj pokaže če je totalno za nič. Že če zbiraš in ogleduješ, če avto prodaja kakšen mulc, ki pravi " kolk fajn gre  " ali pa če so kakšne velike luknje od zvočnikov, ne jemat.  Tudi če je  petnajst let star avto videti kot klump, to v resnici tudi je. Če je videti kolikor toliko spodoben, tak te zanima. Morda res ni slabo, da gre s tabo kakšen mehanik, vendar ne nasest na finto: ne tega, jaz ti zriktam enga za sedemst €........... , ta verjetno ni nič boljši......... in tako logično razmišljaj.

Če pa imaš veliko denarja ( recimo nekaj tisoč € ), postopaj vseen po prejšnjem nasvetu, za ostanek denarja pa kupi povratno letalsko vozovnico do Punta Arenasa ( recimo ) in se en mesec boš imela tako fajn, da si boš zapomnila za celo življenje, morebitan avto za ta denar pa boš pozabila v parih letih.

ežoj

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

5. okt 2009 18:26

Jaz bi se odločila za novega. Če ima tvoj mož dobro plačano in zanesljivo službo, bo ta boljša izbira. Dan danes prav zaradi recesije lahko dobimo nove avtomobile zeloo ugodno, prav tako imajo garancijo. Z rabljenimi avtomobili pa je bolj tako-tako. Sama vozim 11 let star avto, ki izgleda kot totalna kripa - praske, vdolbinice, a dejstvo je, da motor teče kot urica in z njim ni dodatnih stroškov. Je pa že od začetka naš. Ko sem se pogovarjala z našim mehanikom o nakupu rabljenega avtomobila je rekel, da naj starejših od 5 let niti ne gledam (pri teh pa razlika v ceni od novega niti ni tako velika) - se ne splača. LP nina _

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. okt 2009 18:27

Pa še to:

V nakup starega avtomobila se odpraviš pozitivno naravna: ziher je nekje avto, tak, ki mi paše, kakšna študentka je diplomirala in začela delat in si omislila boljši avto, res stari, malo vožen, morda tudi ne preveč fajn vzdrževan bo prodala poceni ( recimo ), ali so nekomu otroci odrastli, ne vozi jih več v vrtec in drug, resda star avto prodaja poceni. Če postopaš tako se vse sile vesolja združijo da uresničijo.......... ampak, o tem ti lahko veliko več pove ljuba nam kulinarična prijateljica Vendy.

Če pa stvari pristopiš negativno naravnana: češ, kje bom jaz najdla nekaj uporabnega, sam bom vrgla denar........... potem se vse sile vesolja.............. o čem ti tudi kaj več pove naša Vendy ( pa nič se ne hecam, to ti je življenska resnica, boljše za tebe če verjameš ( deluje tudi če ne verjameš ).

ežoj

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

5. okt 2009 20:50

Kolegica je kupila rdečeka cliota za 750 evrov.Kar nisem mogla verjet, da je tako vredu in lep avto laho tako poceni. Ima ga že cel mesec in je izredno zadovoljna. petardica

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

5. okt 2009 21:02

kozamurnik je napisal/a:
Pri tem je pomembno poudariti, da avtomobil ni v naši lasti, dokler lizinga ne odplačamo,to je vse do zadnjega obroka! Recimo, da gre lastnik salona v stečaj,v stečajno maso gre tudi tvoj avto, pa magari par obrokov pred dokončnim plačilom! Jaz nisem nekdo,ki veliko riskira.Tako tudi ne morem veliko izgubiti. O manijah Slovencev z novimi, dragimi in lepimi avtomobili raje ne bi. Moj prijatelj iz iz Hamburga je enkrat komentiral: ko bi sodil le po avtomobilih in ne bi poznal dejanskih razmer, bi rekel, da ima Slovenija precej precej visoooook standard! Jaz bi vse dobro, ampak res dobro premislila! Bolje vrabec v roki,kot golob na strehi. kozamurnik
Ja tole je čista resnica, marsikdo je že bil ob avto.Tudi zato ker ni bil sposoben odplačti kredita. Tud sama vozimm nov avto, vendar ne na lizing, ampak na kredit.Mesečni obrok imam samo 96 €, vendar če bi bila brez službe je tudi to velik strošek. Če se mi kaj zalomi, pač avto prodam in vrnem kredit...pa še ostane mi haha. Zato o lisingu dobro premisli. petardica Sporočilo je spremenil(a) petardica dne 05.okt 2009 21:02 Sporočilo je spremenil(a) petardica dne 05.okt 2009 21:03

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

5. okt 2009 21:36

Sama bi star avto kupila samo od poznanega prodajalca in nikakor ne na sejmih oz. na netu. Pac od nekoga, ki ti lahko dokaze, da je bil avto redno vzdrzevan oz. servisiran. Vsi vemo, da je danes najceneje peljata avto na servis k nekomu, se na "to spozna". Kaj ti res popravi in kako , je pa ze drugo vprasanje. Drugace je, ce peljes avto na pooblascen servis, ki ti izda racun. Ce se karkoli zalomi po servisu, se lepo z racunom vrnes in morajo popravit. Moj clio je star 7 let, se vedno ga vozim na pooblascen servis, se vedno ga kasko zavarujem ( ker mimigrede, rezervni deli za cliota sploh niso poceni) in ko grem na cesto, vem kaj vozim. Kupila pa sem starega 8 mesecev, kar v Renaultu v Novem mestu, kjer so mi takrat dali na osnovno garancijo se 12 mesecev zlate garancije. Ko takole razmisljam, ljudje smo res cudni. Ni nam zal denarja za cigarete, alkohol, drage cunjce priznanih znamk, raznih potovanj in pocitnic. Pa tudi ce potem se nekaj casa zategujemo pas. Ko pa gre za naso varnost in varnost tistih , ki jih prevazamo, pa postanemo skopuski. Avto je in bo strosek, pa naj bo star ali nov. Star je sigurno se vecji strosek in ko se enkrat zacne kvarit, je treba posteno razmislit, ali se ga sploh splaca popravit ali ne. Svetujem ti, ce ta trenutek avto ni nujno zlo, potem zacni sparat. Dajaj na stran vsak mesec 170€, recimo 12 mesecev, plus racunaj, da das na stran se za en komplet zimskih in letnih gum, eno registracijo, recimo da bi mesecno tankala za 50€ in ga dala se enkrat na servis, kar bi priblizno zneslo 150€ . Zdaj pa to sestej in v enem letu znese priblizno 3600€. Predvidevam, da ce se bos vozila z avtobusom, da bo stroske (ali pa vsaj del ) kril delodajalec. In ce gres po enem letu v nakup avtomobila za 3000€, sem prepricana, da bos vec profitirala, kot pa ce si zdaj kupis nekaj za 500€. vida70

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. okt 2009 21:41

Vida 70, pod tole se pa še jaz podpišem.

Vanja

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

5. okt 2009 22:26

Prebrala sem le vprašanje, ostalih odgovorov ne, tako da se opravičujem, če je kdo že napisal podobno... Imam službo, imam star avto, o novem avtu ne premišljujem (pravzaprav si novega ne bi kupila, ker prvi dve leti vrednost avta najbolj pada in zame je tri leta star avto še vedno kot nov). Že iz tega sledi, da ti leasing NE priporočam (ne tebi, ne nikomur drugemu). Z njim krepko PREPLAČAŠ vrednost avta, raje ne pomislim, kaj se zgodi, ko ne plačaš enega obroka Moj nasvet: 1. Počakaj, da dobiš službo in da PODPIŠEŠ pogodbo o zaposlitvi z delodajalcem. 2. Mož naj gre na banko in vzame kredit, da kupiš avto pod tvojo drugo verzijo za 1.000 €. 3. Ko dobiš prvo plačo z možem poravnata (tako ali drugače ) prvi obrok in tako naprej do poravnave kredita. Pozdrav, Lipa

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. okt 2009 22:57

A res ni nobenemu jasno, da BREZ avta ne more  v službo.  Do prve AP ima 12 km. Jaz imam do AP 3 km, pa se mi to zdi v dežju, snegu in mrazu zelo daleč. In ni nobenega javnega prevoza.

In nikoli nisem razumela, da se v Ljubljani ljudje peljejo z avtobusom že za km razdalje. In da pričakujejo, da jim bo podjetje tako razdaljo tudi plačalo.

F r i n a

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

6. okt 2009 7:43

Tudi jaz sem letos ostala brez avta (bil je že tako adijo,da sem se ga morala rešiti),do žel. postaje imam pol ure peš.Zaenkrat se še vozim s kolesom,a postaja počasi že premrzlo (kaj šele bo).Me je kar strah,ker sem leta in leta bila neodvisna in pod streho. Pri hiši imamo še en avto,ki smo ga kupili na leasing (drugače zaradi kredeitov ni šlo),pa ga ne bomo nikoli več.Vsake tolk pošljejo neke obresti,avto bo preplačan še pe še.Samo za primer:3leta star avto sva kupila na 5letni leasing,3leta ga že odplačujeva in sedaj sva ga imela namen dati v trgovino kot polog,ter vzeti novega.Avto je sedaj vreden le 5000eur,če odplačama še preostali leasing (4100eur) nama ostane slabih 1000eur!!!Po treh letih! Da ne govorim,da vsake tolk dobima še neke obresti za plačat. Ker sem spomladi bila mnenja,da bom brez avta le do pozne jeseni,se bo to še zavleklo,saj ne vidim finančne luknje za obrok,za zavarovanje,za nakup gum,popravila,plačilo parkirnine.. pa še do trgovi bi spet lažje prišla in to bi denar kar papcalo. Je pa res kar je nekdo zapisal,da dokler ne začneš uporabljati javni promet,ne veš kako je pomembna vsaka minuta (tista ko ima vlak zamudo,tista ki si jo zjutraj zapravil v kopalnici ali na rdečem smaforju,ko ti vlak pred nosom odpelje).Ko je tvoj delovni čas skregan z voznim redom.Ko moraš med vikendi zradi tega 2 uri.A kaj bomo jamrali.Vse se,da če je le želja.Tudi stisnt za obrok kredita. ATNES

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti