Jesenski oblačilni report

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

11. jan 2010 21:28

A niti "tall" variante niso dovolj dolge? Margot

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

11. jan 2010 21:57

Ne niti podaljšane variante niso dovolj dolge.Žal, pa nisem ne vem kakšen velikan, le ude imam malce nategnjene.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jan 2010 7:26

rdkapica je napisal/a:
"postava, daleč od idealne" pomeni, če že najdem kaj majhnega, je model tak, da mi ne stoji dobro – ponavadi se še prodajalka strinja, da ni ok. Ne bom komentirala, ali je zadnjica prevelika ali ne, ampak s hlačami pa mora biti pokrita. Prav grdo je, ko segajo hlače do polovice riti in se vidijo ven tangice – take hlače mi niso všeč in jih ne bom kupila ne glede na barvo, stil, obliko, ceno … .
Hlače se začnejo v zgornji višini bokov (tam, kjer zatipamo kost). To je ta prava višina za hlače. Ženske delajo maso napak, ker bodisi vlečejo hlače previsoko gor )to je pa res staramamamsto)- in si s tem res obupno povečajo zadnjico - bodisi si kupujejo premajhne številke in jih zapenjajo 10 cm pod popkom in potem večini žensk ven leze trebušno salo in zadnjično salo in je obpno. Hlače, ki se začnejo 5 cm pod popkom, so pa prijazne do čisto vseh zadnjic, ob predpostavki, da je kroj korekten. Namesto tangic (halo, to nosimo poleti) pozimi nosimo seksi bokserice (je masa modelov v trgovini z linžerijo) in te hlačke čisto nič ne "gledajo ven". Pa še tistih nepotrebnih visibile panty lines ne delajo. Glede višine: pri višini, nižji od 165 cm se hlačnice ponavadi krajšajo, to ni nobena katastrofa. Ni pa treba kupovati velikih hlač za to, da se notri spravi zadnjica....ker potem pa res ne bo zadeva ničemer podobna. Če pa se v resnici ne počutiš suvereno v takem kroju, poskusi vsaj s kežual izvedbo z najmanjšo moško števliko (bodo nastale malo ohlapne, vendar ne hlamodračaste kavbojke). da se boš navadila nositi hlače na bokih. Kolegicam z dolgimi rokami....(da mi je to videti, jaz imam zaradi višine kar dolge roke, pa ni frke z rokavi....): Glede prekratkih rokavov....Če si izmerimo dolžino od konca sredinca po dlani gor in po rokah in ramenih in po roki dol do drugega sredinca (to je Leonardo že lepo pokazal), bo ta razdalja enakanaši telesni višini. Plus-minus pet centimetrov. Šele če silno odstopate od tega, potem lahko govorimo o predoglih/prekratkih rokah in posledično o prekratkih/predolgih rokavih. In potem je treba zadevo krojaško prilagajati, ker konfekcija tega ne zmore. Dokler pa človek lahko rokave podaljša/skrajša, pa ni panike. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jan 2010 8:19

mizarka je napisal/a:

Žal, pa nisem ne vem kakšen velikan, le ude imam malce nategnjene.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Pri nas v družini (nas ima kar nekaj podoben 'problem') temu rečemo 'postava za obiranje jabolk' - ker ne rabiš lestve

Atina

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

13. jan 2010 20:21

@mizarka: Sama merim 186cm (glede na obseg pasu sem nekje v št. 42) in v Emporiumu na "original" tall oddelku najdem hlače, ki se vlečejo še po tleh. Tako, da me malo čudi, da je vam še vedno vse prekratko. Je pa res, da je na tem omenjenem oddelku ponavadi ponudba za zjokat se- nek mix trenerke/ leggins, kavbojke, ki niso podobne ničemer, ostanki kavbojk v bodisi super mini ali pa maxi izvedbi... Samo, ko pa je sveža roba pa so res kavbojke in hlače na rob za obiralke jabolk. Vse tiste trgovine s kvazi tall robo pa itak no comment. Mi prinese trgovka zelo dolge hlače, ja dolge že že, sam kaj ko prinese 48 št. da bi lahko 2x sebe notr dobila :D velik lok mimo takih ;) Viva Meier

cb  

član od: 25.8.2009

sporočila: 8

13. jan 2010 21:13

Punce (in fantje, seveda), mene pa zanima, če pozna kdo koga ki je v zda in bi se ga dalo prosti za uslugo...na natu sem vidla eno "popolno" majčko in ta firma ne pošilja izven ZDA... al pa če ma kdo idejo kako bi se dalo do tega prit. Hvala vsem! cb

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. jan 2010 21:26

Kaj pa, če bi povedala, kakšne majčke iščeš? Poznam namreč eno ali dve ali tri....

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. jan 2010 22:38

Vanja, a poznaš koga od tam?

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. jan 2010 22:40

tulka je napisal/a:

Vanja, a poznaš koga od tam?

tulka

 

Ja, eno, dave ali celo tri....pa četrtega....in petega

 

Vanja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4734

13. jan 2010 22:44

cb pohit, tulka se spet štuli...ti bo vse majčke speljala... Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti