Koriščenje dopusta pri 4 urni zaposlitvi

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

30. sep 2009 12:44

Mislim, da tukaj spet prihaja do velike nevoščljivosti. Tudi sama delam za skrajšani čas, 20 ur tedensko, tako smo se dogovorili, in tako pogodbo tudi sklenla z delodajalcem, katero potem odneseš na center za socialno delo. Moj dopust velja za 4 ure. Če  se je z delodajalcem dogovorila, da dela 3 x tedensko po 8 ur je to to, in se lahko mečete po trepalnicah. Saj dobi tudi plačo polovično , ali ne?

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

30. sep 2009 19:11

Mizarka, čisto zares ni nobene nevoščljivosti, sem pa pričakovala tudi takšen odziv. Ravno danes je zaradi tega nastala prava norija, ker je nekdo povedal to naši direktorici. Takoj je morala priti v službo, ker je res protizakonito takšno koriščenje dopusta. Ko je direktorica pregledala dokumentacijo, je ugotovila, da je bila letos že 17 tednov na dopustu. To je delala že 3 leta, pa se nismo nič metali na trapalnice, letos smo pa imeli tega dovolj. Kdo v Sloveniji ima toliko dopusta, pa če dela 4 ali 8 ur? Smo se upravičeno jezili ali ne? ursula-ce

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

1. okt 2009 10:38

Tudi sama sem na 20-urnem delovniku. Delam dva dneva v tednu po 10 ur, ostale dneve sem prosta. Za tak urnik sem se dogovorila z nadrejenim ,ker delovnemu procesu to paše , mene pa tudi pretirano ne moti. Dva dni stisnemo zobe pa je. Letni dopust se mi obračunava napodlagi delovnega tedna. V praksi to pomeni , da sem lahko dva dni doma mi pišejo 5 dni dopusta. Zadovoljna sem jaz , sodelavci , pa tudi delodajalec. Ko sem pred tremi leti začela delati s skrajšanim delovnim časom (starševski) so imeli določeni sodelavci s tem ogromno problemov. Ti problemi se v sloveniji kličejo foušija. Zakaj ona dobi tako plačo kot mi , dela pa pol manj ????? Ko sem jim razložila da imam tudi pol plače , me pa noben ni vprašal če pridem čez mesec :))))))) LP vsem skupaj krasjana73 Sporočilo je spremenil(a) krasjana73 dne 01.okt 2009 10:40

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

1. okt 2009 11:02

Ne vem če je ravno fovšija, če nekdo dela skladno z zakoni, drugi pa izkorišča nevednost in nestrokovnost kadrovske službe ter si jemlje več pravic kot mu jih pripada. Lisa

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

1. okt 2009 11:24

Jaz mislim, da je pri ursuli-ce drug problem, ki je daleč od foušije. Čisto v skladu z zakonom ženska dela po 4 ure dnevno oz. 20ur tedensko (pa naj si bo to razporejeno kakorkoli). Ženski pripada 35 dni dopusta po 4 ure (ker je tak njen delovnik). Če se je dogovorila z delodajalcem, da bo pač namesto vsak dan po 4 ure delala 2xpo 8h in 1x po 4h (kar nanese 20h) je to čisto ok. Ampak: če ostane en dan (ko naj bi delala po 8h) doma, si mora šteti 2dni dopusta, ne pa samo en dan, kot si ga je štela sama. Tu nastane problem in verjamem, da je bilo točno TOLE jabolko spora. Tudi sama delam skrajšan delovni čas (sicer po 6h), pripadajo mi tudi povračila stroškov in malica v času 30min. Pripada mi 25 dni dopusta po 6ur (in ne po 8!). To pomeni, da če me 1 dan (6 ur) ni v službi, se mi odšteje en dan dopusta. Kot razumem, si je tale sodelavka štela en dan dopusta, če je bila cel dan doma. In si je posledično štela samo 3dni dopusta v tednu, če je bila doma cel teden. Posledično je seveda imela več dopusta kot bilo katera oseba zaposlena v javni upravi. Ni od muh, tale sodelavka. Če bi bila pri meni zaposlena, bi ji obračunala preveč koriščen dopust kot neplačan izredni dopust. Pa naj ženska hodi delat pol leta gratis! Sporočilo je spremenil(a) janja512 dne 01.okt 2009 11:25

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. okt 2009 11:53

Jaz še vedno mislim, da nadrejenih ni treba opominjati, kaj dela pa ta pa ta, pa kaj dela sodelavec. To ni moralno, če že drugega ne. In to je hudobija in foušija. In ENA izmed vas je šla povedat, ne vse... In ta ena je dobila simpatizerje po celem oddelku... Delodajajlec mora delati pravilno, korektno in po zakonu. Če tega ne počne, so druge inštitucije, da ga na to opomnijo ali ga celo kaznujejo. Moj moto je: mind of your own business. Delaj korektno in ne glej, kaj delajo drugi. Aja, to da hodi delat naknadno kot neplačan dopust, je spet po črki zakona, če so prej delalai narobe... : ) lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 01.okt 2009 11:54

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

1. okt 2009 12:08

Mislim, da je Janja512 lepo in pravilno razložila. No, Lidka, vsak ima pravico do svojega mnenja, ampak klicati inšpekcijo bi bilo po moje slabše. Saj ne gre za tožarjenje, če gre za tako zadevo, zakaj se ne bi dalo lepo pogovoriti? Jaz vedno rečem: jaz tako mislim, razmislite, lahko se tudi motim ampak... Pred leti sem imela problem s sodelavko. Imeli sva podobno delo. ona ga je "lomila" blago rečeno in nihče se ji ni upal nič reči, šefov pa ni motilo, dokler jih ni rabilo motit, če me razumete.Do sem vse OK! Ampak, začelo se je dogajati, da so ljudje začeli s prstom kazati name, da jaz kompliciram, pri njej pa gre vse skozi...pogovorila sem se z njo (ni bilo posluha) in na koncu še s šefom, ki je bil zgrožen..ni nič vedel. Dobro, tu sem bila jaz na nek način ogrožena, ve niste. Pa vseeno, menim da je prav, da ste vsi zadovoljni in da imate pravico do enakih pogojev dela in pravičnim delom dopusta.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

1. okt 2009 13:58

V bistvu imati vsi prav, ampak zakaj bi bilo potrebno  tožariti, oziroma svojo nejevoljo stresati na to sodelavko. Saj je ona samo koristila kar se je pač koristiti dalo.V njenem primeru bi morala leteti njena šefica in ona kriti vse te manjka ure, saj ji je ona podpisovala šihte, al kakor že mate.

Lahko pa zase rečem ker tovrstno ugodnost koristim že drugič, da špikanje in hinavščina ter fovšija pri sodelavcih nima meje.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

1. okt 2009 16:34

Mizarka, sej vem. Mogoče mam jaz pač tako srečo, da je moj kolektiv korekten in mi ne oporekajo skrajšanega delovnika... jim je pač jasno, da je skrajšan delovnik povezan s 'skrajšano plačo' Kjer pa sodelavci mislijo, da delaš samo 4 ure in dobiš ravno toliko kot oni, ki delajo po 8 ur, tu pa pride do težav, ja. In spet smo pri tem, da se težave največkrat pojavijo zaradi pomanjkanja znanja/ignorance/dezinformacij.

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

1. okt 2009 21:49

Tukaj ne gre za nobeno "foušijo", tu gre za nepravilnosti (množina) - dejstvo! S tem se kaže odnos tudi do drugih delavcev, ki svoje delo opravljajo korektno. In meče slabo luč na javno upravo. Če so želeli njeno prisotnost 3x na teden, bi tako definirali v pogodbi o zaposlitvi. Čemu potem služi taka pogodba, če jo stranki ne upoštevata?!?! Prav je, da se dela točno po pogodbi (in če bi ji kdo v tej pogodbi dodelil več dni dopusta, bi ji pač pripadal; vsak dodaten dan dopusta je zame tako, kot da bi mi kdo dal denarno stimulacijo) vsaka drugačna izvedba (po domače) je nepravilna. Če je v njeni pogodbi res zapisano, da dela 4h/dan potem je problem oz. so nepravilnosti še večji/e. Če bi ji za 5 dni na teden (ne glede na to koliko ur dela, ker se dopust koristi po dnevih) pripadalo 35 dni dopusta, ji za 3 dni na teden pripada sorazmerje, t.j. 21 dni dopusta; razlika je 14 dni, to je skoraj 3 tedne! Imela je plačan dopust, ko bi morala delati (namesto priliva odliv). Dvojna groza! Je mogoče, da je šef kaj takega dopustil?! Kaj mislite, da je bil dopust v tem primeru edini problem? Glede na to, da je hodila v službo 3x na teden, bi ji v tem tednu pripadala 3x malica in 3x prevoz... Kajti, če so ji plačali 5x prevoz in 5x malico ... je razlika (2x malica in 2x prevoz) problem tudi z davčnega vidika... Delodajalec lahko nakaže delavcu "kolikor želi", če je znesek obruten (plačani davki in prispevki tako s strani delavca kot delodajalca). Malica in prevoz sta čisti neto in prenakazilo tega diši po.... Ne poznam niti starejšega delavca/ke in hkrati invalida/ke, ki bi imel/a 35 dni dopusta - v gospodarstvu seveda. Ja, TO je javna uprava in davkoplačevalski denar.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti