Fotografiranje - nasveti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. okt 2010 11:11

žak, knjige vedno prav pridejo, tudi po tečaju in učenju ter vaji ob kolegih, ki so že mojstri fotografije. Malce osvežitve nikdar ne škodi. Recepte za kake jedi tudi znamo na pamet, pa tu in tam le gremo pobrskat pozapiskih ... In ko imamo s fotoaparatopm že nekaj izkušenj, in ko vemo, kje smo in kaj bi radi dosegli, nikakor niso odveč.

Strinjam se, da samo knjiga za popolnega začetnika  ni primeren pripomoček, a ko dosežeš določeno stopnjo, so, vsaj po mojih izkušnjah, prav dobre knjige lahko imenitna osvežitev pri preizkušanju novega.

 

Mamamia

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. okt 2010 11:14

Saj pravim, govorim iz svojih izkušenj, tisti čas ki sem ga zapravil z knjigami, bi bilo bolje če bi vzel fotoaparat v roke in klikal. Še vedno sem čisti amater in bom tudi ostal dokler ne pokvarim vsaj ene dva zaklopa :)

 

Seveda, mamamia, saj to sem povdaril da kasneje knjige pridejo zelo prav. Le to, kar si tudi sama napisala, da ni najbolje za čisti start, preveč informacij na kupu in potem to ne znamo uporabit na aparatu ker ga ne poznamo. Najprej se naučit čiste osnove, zaslonko, čas, ISO, potem predelat navodila za aparat, potem klikat, klikat...potem pa tečaji in knjige.

 

Pa seveda kupit si primeren aparat. Dslr ni za običajno družinsko fotografijo, so kompakti že zelo napredni. Pa seveda brez PS-a ali česa podobnega ni tudi nič, predvsem tu sem jaz totalni amater.

 

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 25.okt 2010 11:18

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. okt 2010 11:17

Čeprav so nekateri, kot je videti, sovražniki knjig , deklica vseen prav razmišljaš. Knjiga, ki jo navaja mamamia je v dveh delih ( dve knjigi ). Če ti angleščina ni tuja, priporočam še: Digital Photography ( for seniors ) for  dummies od Mark Justice HInton, Confession of a Compact Camera Shooter od Rick Sammon-sa, ter Rick sammon s Travel and Nature Photography. Sicer je v angleščoni knjig na to temo kot listja in trave.

Če kakšno knjigo nabaviš, nikomur povedat, ker ti bojo dali nasvet, da knjige zabrišeš stran in ..........

ežoj

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. okt 2010 11:21

Sklepam da si vse te knjige prebral? Po tvojih fotkah sodeč kar nadaljuj, še kak kubik ali dva pa mogoče bo...

Za spremembo napiši še kdaj kak uporaben post, ker duhovit tudi nisi.

.deklica  

član od: 27.1.2009

sporočila: 107

25. okt 2010 12:28

No, no ... ne se kregat no. Jaz imam sicer Nikonov DSLR in nisem popoln začetnik. Tudi v photoshopu znam precej tega popraviti. Prav zato me ne zanimajo osnove, ampak nadgradnja znanj, ker se mi zdi, da mojim slikam nekaj manjka. In to ni slaba osvetlitev / premajhen kontrast ali prevelik šum zaradi visokega iso. .deklica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. okt 2010 12:36

Moj nakup novega fotoaparata je že tik pred vrati, dolgo pričakovani je prišel tudi na naš trg: Nikon 3100, zrcalno-refleksna. Komaj čakam, da ga dobim, in začnem delat.

Mamamia

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. okt 2010 12:48

Je nova serija že v trgovinah? Jaz bi ga tudi rad v roke prijel.

.deklica  

član od: 27.1.2009

sporočila: 107

25. okt 2010 12:52

mamamia In kakšen objektiv boš vzela poleg? .deklica

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. okt 2010 12:57

zzak1977 je napisal/a:

Pa seveda brez PS-a ali česa podobnega ni tudi nič

 

Se sploh ne strinjam. Dober fotograf ne potrebuje fotošopa.

tulka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. okt 2010 13:11

tulka je napisal/a:

zzak1977 je napisal/a:

Pa seveda brez PS-a ali česa podobnega ni tudi nič

 

Se sploh ne strinjam. Dober fotograf ne potrebuje fotošopa.

tulka

Ne? Photoshop je pač domača verzija post obdelave fotografije in nadomestek studia kar je pomenil pri analogni. Če si lastiš dslr tako ali tako slikaš v RAW načinu, če ne, je nesmiselno ga imeti, in kaj je potem smisel tega formata?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti