Sir

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. avg 2012 7:03

Mlad ovčji sir, pa tudi mlada albuminska skuta bi bila super.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. avg 2012 13:42

Resda ni za namakanje, ampak jaz zelo priporočam tole: Vzameš kolobar Brie ali Camember sira in prerežeš počez, da dobiš 2 kolobarja. Spodnjega premażeš z nekoliko marmelade in nanj natrosiš žlco ali dve rahlo prepraženih orehov. Zaviješ v folijo in pustiš stati nekaj ur v hladilniku.

Zraven se daleč najbolje podajo super tanki vudni krekerji (brez maščob). Meni je bila do sedaj za to najljubša figova marmelada.

Vanja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

8. avg 2012 16:08

Jaz  naredim s kozjim. Tisti, ki je v obliki rolade in ima okoli belo plesen je meni najboljši(V šparu pod nazivom:francoski kozji sir z belo plesnijo). Zraven lahko dodaš še malo zrelega-trdega kozjega sira(npr. Frico ali Zikko Chevrete). Trdega drobno naribaj, mehkega zmečkaj, zmešaj skupaj, z vlažnimi rokami oblikuj krogljice. Med malo razredči z vodo, ga rahlo segrej vanj pomoči krogljice in jih povaljaj v praženih nasekljanih orehih... Mmm, sem si kar lušte naredila!



Vesnuska

Sporočilo je spremenil(a) Vesnuska dne 08. 2012 16:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti