Vlaganje korenčka

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

tema odprta - 11. avg 2009 18:49 | ogledi: 10.453 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Zanima me, ali je kdo že poskušal vlagati korenček (namreč... imam ga ogrooooooooomnooooooooo, letos mi je noro obrodil!). Med recepti nisem našla nič podobnega, bi pa poskusila kar nekaj sčvariti po svoje... korenček skuhati v mešanici vode in kisa z dodatkom malo soli in popra v zrnu, potem pa vse skupaj napolniti v kozarce. Ima kdo kakšno idejo, kakšne začimbe bi še lahko dodala? Ali bi bilo čisto dovolj tako, brez nič, ker je korenček sam po sebi sladkast?

Se zahvaljujem za kakršen koli namig! Pa lep dan!

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

11. avg 2009 18:58

Kaj pa če bi ga posušila?

Drejček

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

11. avg 2009 19:09

Iz korenja se da narediti marmelado (se nisem), sok (sem ze, tocen recept sem pozabila, ce ga katera objavi, bom zelo vesela - vem, da sem dodala se nekaj pomaranc, limon in sladkorja), torte ali pite; vlagati se ga gotovo da, ampak mi ni cisto jasno, kaj bos potem pocela z vlozenim - za vse, kar mi pride na pamet, bi raje imela svezega ali zamrznjenega (z zasipnico nimam dobrih izkusenj). lp, proxima

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

11. avg 2009 20:34

Proxima če ne drugega je vložen super za francosko solato,pa v kakšno omako bi ga tudi enastavno lahko dodal Roncolino

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

12. avg 2009 18:50

Vloženega bi porabila za solato... tako kot pride v srbski solati. Ja, pite in to bomo že, vendar tud ne moremo samo sladkarij jest (čeprav bi jih radi ). S posušenim ne vem kaj počet, razen za v kake omake ali juhice, pa blage veze nimam, kako ga posušit, naribanega al kako? Marmelado sem vidla en recept objavljen, je kombiniran z marelicami. Bom probala z jabolki, mogoče bo isto ok (bo kot hrana za dojenčke ). Hvala za ideje!

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

14. avg 2009 20:08

Kaj pa če ga enostavno zrežeš, blanširaš ohladiš in daš v skrinjo?

marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti