Piknik v naravi

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

tema odprta - 3. avg 2009 10:37 | ogledi: 5.109 | odgovori: 8

Ga kdo prakticira ?!

S prijatelji smo se zmenili, da bi si med vikendom pripravili piknik v naravi ( planinah ), seveda ob ugodnih vremenskih razmerah. Zanima me, kaj naj pripravim za tovrstno varianto druženja ??!!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. avg 2009 11:59

Ja, koliko vas je, greste peš z nahrbtniki na rami ali z avti do neke točke? Kaj imate sicer radi? Ste pripravljeni vložiti kaj več dela in truda, ali ste za bolj preproste variante? Kako bo s pijačo? Ker ob tega je tudi odvisno, kaj predlagati. Idej je dovolj, zato je dobro vedeti nekaj odgovrov na zastavljena prašanja in potem predlagati. Mamamia mamamia

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

3. avg 2009 12:06

Ja če hočeš imeti piknik v naravi, potrebuješ veliko stvari, ne smejo manjkati niti vrečke za smeti??!! Zato je treba tako stvar tudi malo splanirati a ne? petardica

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

3. avg 2009 13:39

No, do točke se bomo zapeljali kar z avtom. Mamamia, mi bi pekli meso (na plinski jeklenki ) in ne bi glih nekaj komplicirali. Malo perutnine, kakšni kotleti, krompirček, sveža zelenjava.....to so seveda samo moje želje, predlogi... Me zanima, kaj še pripravite ostale kuharice ??!! Rada bi, da bi bil ta piknik nepozaben. Pijačo bi imeli kar v hladilni torbi. Patredica, tudi na vrečke za smeti sem pomislila.....pa še verjetno bi se kaj našlo.....

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

3. avg 2009 14:12

Meni poleti, v vročini, zelo tekneta gazpacho in tatziki, obvezno pripravljena dan prej in zelo dobro ohlajena. fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. avg 2009 7:10

Premislite še o tem, kje LAHKO uporabljate odprt ogenj v naravnem okolju.

rimljanka - zasebno mnenje

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. avg 2009 11:55

Jaz se s krompirjem prav gotovo ne bi obremenjevala, ker je z njim na pikniku en sam šmorn, nikoli ni gotov takrat kot je treba, ali ga je premalo ali preveč... neee krompirja na piknik ne, razen morda v obliki kake hobotnice s krompirjem v solati ali kumarične solate s krompirjem. Predlagam ti da s seboj prineseš/pripelješ že oprano in narezano zelenjavo - bučke, melancane, paprike, te potem poleg mesa oz. najprej spečeš na žaru, v posodici imaš s seboj marinado iz olivnega olja, peteršilja malo česna in soli in to poliješ po zelenjavi. Tačas da se bo meso speklo bo tudi že zelenjava božanska. Za tanajbol lačne speci razne vrste pitulic (so v bazi), da bodo lažje počakali in namesto kruha. Za tzaziki so ti že napisale, tudi prineseš od doma, naj bo na hladnem. Nabavi več vrst kruha in žemelj (domnevam da ne bo časa da bi ga pekla sama). Zadnja leta je postala zelo popularna grška solata (paradižnik, paprika, kumare, olivno olje, feta sir in origano, brez kisa!), ki jo lahko narediš na mestu samem ali že pripelješ s sabo. V isti rang paše tudi t.i. caprese - na rezine narezan paradižnik, na vsakega položiš rezino mozarelle (ti šment ali se piše tudi z dvema z??), pokapljaš z olivnim oljem in potreseš s svežo natrgano baziliko. Nabavi lutenico in ajvar, morda kajmak, lahko narediš tudi domač liptaver. Na zadnjem pikniku sem jedla tudi odličen dodatek k žaru - mlado ali belo čebulo (srebrnjak) narežeš ne preveč na drobno (ne drobno sesekljat), daš na krožnik, razmešaš kislo smetano in jo razporediš po čebuli in malo pritisneš. Na vrhu potreseš še parmezan ali kak dober sveže nariban pecorino ali kaj podobnega. To fajn ohladiš in je prima priloga k pečenemu mesu. Malce bolj obstojna je tudi ala "mehiška" solata - koruza, vsaj dve vrsti fižola iz konzerve, rdeča, rumena in zelena paprika nakockana, morda kak feferonček, lahko koruzica v storžkih (iz kozarca), rdeča čebula, olje, kis. Namesto perutničk kupi raje samo njihov zgornji del (take majhne krače), so hitreje pečene. Bedrca v naprej zareži do kosti ali jih kupi brez kosti, sicer se vrag nikakor ne speče dovolj. Namesto kotletov, ki hitro postanejo žagovinasti, kupi raje vratovino, pride veliko bolj sočna. Če bodo z vami otroci - pri nas gredo zdaleč najbolje v promet t.i. lizike - gre v bistvu za notranji del piščanjčega fileja nataknjen na ražnjičevo palčko. Kupijo se že začinjene od enega od naših perutninarjev. Če imate raje svinjiho potem res vratina, za tiste bolj "aklih" lahko tudi ribica narezana na medaljončke in ovita v slanino na ražnjčevih palčkah (lahko naredite ali kupite v delikatesah). Pri nas gredo vedno v promet tudi na rezine narezana baby beef jetrca, vendar jih zadnje čase je res zelo malo ljudi. To so jedi in okusi, ki so blizu mojim prijateljem in družini. Ima pa po moje vsaka družina in družba svoj "nabor" jedi, ki na piknikih ne smejo manjkati. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 04. 2009 11:57

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. avg 2009 12:28

Rešitev za tiste, ki ne morejo brez krompirja, je tudi ta: krompir skuhaš že doma, vsakega posebej zaviješ v alu folijo, in ga potem ob peki na žaru samo pogreješ. In ga potem preliješ s tzatzikijem ali kakšno drugo podobno gosto omako. Mamamia mamamia

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

4. avg 2009 12:52

Čao, sir za žar, bučke, šampinjoni, paprika.... par nemesnih predlogov, krompir pa izpustiš. Pa kakšna mešana solata in tzatziki, kar pripraviš že doma... Uživajte! Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti