South beach-dieta

siLuna  

član od: 24.11.2011

sporočila: 19

12. sep 2013 8:59

No, danes pa jaz začnem! Samo na vago še skočim, da bom vedla kolko kg bo šlo dol.

Naj se 1.faza začne -> upam, da jo izpeljem do konca!!!

siLuna

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

2. jan 2015 12:42

... kljub temu da že nekaj let ni bilo tukaj nobenega odziva, mogoče pa bom temo jaz obudila :) danes sem začela s tole dieto, in sicer zato, ker je dokaj enostavna (izbirala sem med to in 90-dnevno), in ker si lahko vsak dan sam sestaviš jedilnik, pa tudi zato ker je bolj prilagodljiva, ima dovolj zelenjave ki jo obožujem in pa meso... da o mlečnih izdelkih sploh ne govorim.

Danes torej;

Z: kozarec posnetega mleka

M: jogurt Ego, par indijskih oreščkov

K: pečen losos (na kokosu) s kuhanim brokolijem

V: Še ne vem.

Nia86

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

2. jan 2015 12:57

Hej,tudi jaz nazaj z zelenjavo in beljakovinami.Sicer sem začela že lani avgusta,počutje odlično,krvna slika tudi,zdaj so bili pa prazniki vmes pa so mi mičkeno zmešali štrene.Pa sem danes že nazaj...A ja,od avgusta kile stojijo,+,- cca. 2.kg.

Odlično zdravje v 2015 vsem.

nallis

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

2. jan 2015 13:18

Odlično, da ne bom sama v tem :)

Nia86

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

3. jan 2015 20:21

Drugi dan danes.. Počutje v redu, lačna tudi nisem. Samo oči so še vedno velike, to pa res. In bi kar kej pojedla, ker pač sem bila tako navajena. 

Včeraj je bil takle jedilnik:

Z: skodelica mleka z 0.5mm

M/K: jogurt Ego, indijski oreščki (nisem štela, ampak cca 15)

V: mešana solata (zelje, korenje, redkvica) in 125g pišč.prsi (salama)

Danes pa;

Z: umešano jajce s papriko (1,5) in čebulo (1/2)

K: pečen losos na kokosovi maščobi, kuhan brokoli

V: motovilec v solati, lahki sir Jošt (odrezala za en prst sira od 320g kosa) 

 

Glede na to, da sem brala o tej dieti samo na forumu in po internetu, imam tudi aplikacijo na telefonu, knjiga je sposojena še vedno... upam da delam vse prav.

Ne pišem tega, da zjutraj spijem kavo z mlekom (0,5mm) in stevio, pa vmes kak sadni ali zeleni čaj. 

Jutri pa bo takle jedilnik;

Z: jogurt navadni in indijski oreški

K: mleto meso z bučkami, sveža paprika 

V: motovilec v solati, kuhano jajce

Nia86

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

4. jan 2015 9:03

Nia,

pazi predvsem, da ne boš jedla premalo. S kalorijami ne smeš iti pod svoj bazalni metabolizem, raje ostani malo nad njim in razliko v porabi ustvarjaj z več gibanja. Saj je krasen občutek, ko kile kar padajo s tebe, ampak verjetno bi rada, da potem tako tudi ostane. Če zaradi pomanjkanja energije telo upočasni metabolizem, kar se pri zelo nizkokaloričnih dietah zgodi, potem lahko shujšaš kolikor hočeš, pa bo jo-jo vse prinesel nazaj. Verjemi, kratkoročna veselja niso vredna dolgoročne škode, ker si telo vse zapomni in udari nazaj, takrat in tako, kot najmanj pričakuješ.

Sonja

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

4. jan 2015 12:28

To zna bit problem ja :( nimam občutka nekako, samo se mi zdi da pojem dovolj. Prebrala sem npr, da bi lahko pri solati pojedla samo dve rezini piščančjih prs (salame), no jaz sem pojedla cel zavitek (125g narezek). Tako da mislim da pojem kar dovolj... vmesno željo da bi jedla kaj (predvsem kruh mi zelo diši, pa piškoti in potica), pa tešim s sadnim čajem s stevio. 

Sem si pa obljubila, da se bom stehtala šele res po 14 dneh in nič vmes :) 

Nia86

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

4. jan 2015 12:36

Vzemi kalkulator in izračunaj, pa ne boš imela problemov. Bazalni metabolizem si lahko izračunaš tukaj, tablic z energijsko vrednostjo živil imaš pa tako ali tako kolikor hočeš (šteje pa vse, tudi tista žlica olja, na kateri popražiš čebulo, in žlička moke za prežganje in pol deci vina za zalivanje).

Žemljice, ki se ti prikazujejo v sanjah, pa k sreči ne štejejo.

Sonja

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

5. jan 2015 9:30

Danes Z: pečeno jajce, 2 rezini pp salame, pol sveže paprike

K: jogurt 1.3mm, indijski oreški

V: ne vem še

 

Si grem pa danes nabavit ricotto in vanili aromo, ker se mi čedalje bolj lušta nekaj sladkega. Sicer pa najbolj pogrešam kruh in sadje :)

Nia86

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

5. jan 2015 10:48

Nia86, a boš tak režim prehranjevanja obdržala tudi potem, ko dosežeš željeno težo? Če ja, potem ima vse skupaj smisel. Če ne, bodi pozorna jo-jo učinek.

Tehtanje ne pove veliko. Tehtnica kaže manj zaradi izgube tekočine, ne pa zaradi odprave maščobnih oblog, kar pa je cilj hujšanja, kajne?

Veliko uspeha v vsakem primeru ti želim.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti