South beach-dieta

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

6. jan 2015 16:13

Če jaz pojem samo tole v celem dnevu, me morajo takoj na urgenco peljat. Od tako malo hrane se ti ja začnejo možgani sušiti... 

 

Lopatka

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

6. jan 2015 17:13

Če jaz pojem samo tole v celem dnevu, me morajo takoj na urgenco peljat. Od tako malo hrane se ti ja začnejo možgani sušiti... 

 

Lopatka

spelja  

član od: 22.8.2010

sporočila: 63

6. jan 2015 17:57

Nia kako se imenuje aplikacija ki jo imaš?

spelja

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

6. jan 2015 18:35

Jaz bi rekla samo to ali se zavedate da so izdelki z manj oz. nič maščob, veliko bolj škodljivi kot polnomastni? Zato toliko kot pojeste mlečnega pojejte polnomastno.

Poleg vsega skup pa telo potrebujem maščobe, kvalitetne maščobe seveda!

Zato bi bilo pametno prebrati kako knjigo o prehrani oz. se izobraziti v tej smeri, ne pa se jiti samo nekih dijet...

To kar delaš ti pomeni, da boš izstradala telo in ko boš izgubila svojih 12kg, boš rekla super in začela normalno jesti, v polovičnem času bodo vse nazaj..

 

Jaz sem izgubila 10kg in samo primer:

Zjutraj: polnomastni grški jogurt z oreščki ali chia semeni...

dopoldanska malica: sadje

kosilo: normalno vsakdanje kosilo samo da so OH polnozrnati, potem pa meso in zelenjava, veliko solate...

popoldanska malica: sadje...

večerja: najadni jogurt, ali različne solate z sirom in ostalimi poljubnimi dodatki...

 

Prvih 14 dni sem se izgogibala OH, predvsem pa črtlala beli kruh in sladkarije...

 

To težo že kar dolgo držim, seveda pa se tudi pregrešim, kot vsak navadni državljan. Pa tudi preje sem se ampak sem vedala da sirov štrudelj bom pojedla za zajtrk ne pa večerjo...

Sladkor sem nadomestila z brezovim sladilom...

 

Bistvo vsega je da lahko potem tak način prtehranjevanja držiš skozi celo življenje...

testeninca

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

6. jan 2015 19:16

Bistvo je tudi to, da je to tema o dieti South beach. 

ON TOPIC:

Za malico, ko sem prišla domov, sem pojedla grški jogurt 0% mm (odličen kremast, kako ga nisem že prej odkrila) z vaniljevo aromo in kapljičko sladila. 

Potem sva imela večerjo; pečen file vitkega soma (panga) in berivka v solati (uporabljam bučno olje in jabolčni kis) :) 

Neverjetno, kako se ti želodec skrči ali kaj, ampak jaz enostavno nisem mogla niti cele solate več pojest (100g pakirano), tako sem bila sita. Niti ne čutim nobene lakote, niti nimam želje po kakih piškotih itd. ALI KRUHU!! 

 

LP Nia

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

6. jan 2015 19:24

Spelja; enostavno vtipkaj v google play south beach in izberi aplikacijo z največ zvezdicami :) 

Vsem ostalim, ki ste me "napadle": ne, nisem se rodila buckasta. Celo življenje do 16.ga leta sem bila suha, potem pa sem se začela redit, ker me je hrana tolažila. In so kile prihajale gor. In ne, ne počutim se fajn taka kot sem zdaj, niti malo. Da ti šlauh gleda čez hlače ko se usedeš, verjemite, ni prijetno. In ko enkrat poznaš ta občutek, ko si lepo vitek (ne okostnjak), imaš motivacijo, ker VEŠ kaj bo.

LP Nia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jan 2015 21:19

testeninca je napisal/a:

Jaz bi rekla samo to ali se zavedate da so izdelki z manj oz. nič maščob, veliko bolj škodljivi kot polnomastni? 


testeninca

 

Govorim o polivanju olja in šmiranju gromozanskih količin masla in olja pri kuhanju. Zakaj bi bil pa 0% jogurt zanič, še posebej tisti, ki nimajo nobenih dodatnih sestavin?

 

Nia, Pri 16ih letih se ti je telo iz otroka šele začelo spreminjati v žensko. 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5190

7. jan 2015 8:49

Nia,

z užaljenostjo si ne delaš prav nobene usluge, raje se sprijazni z nekaterimi dejstvi, pa south beach gor ali dol. Narava je ljudi prilagodila pomanjkanju, ne preobilju hrane, v katerem sta ti in tvoje telo uživala zadnjih dvajset ali koliko let. Ampak tvoje telo je še vedno prilagojeno na pomanjkanje, pamet pa ne, ker pač te življenjske izkušnje nima. Ko pamet telesu vzame hrano, se to začne obnašati tako, kot ga je mati narava naučila: če ni, bomo pač živeli z manj in kot najbolj enostavni ukrep potlači občutek lakote. Če stvar predolgo traja, gre eno stopnjo naprej: spravi se v economy mode in zniža obrate tako, da v celoti upočasni metabolizem. In če tako stanje dolgo traja, gre pač še naprej in začne postopoma odklapljati nekatere funkcije in si reče, OK, trdnih nohtov pravzaprav ne rabimo, pa razmnoževali se v takem tudi ne bomo. In tako naprej. Medtem pamet v nekem trenutku vseeno spet prevzame komando in spet začne jesti, ampak telo na vsako finto tudi ne pade. Opala, si reče, živi smo še in kdo ve, kako dolgo bo tole sr... še trajalo, bomo tale višek raje spravili v zalogo. In se začnejo zaloge kopičiti veliko prej, preden se spet vzpostavijo normalne funkcije. Z drugimi besedami: špeh je zmagal, nazaj bo, preden bo pamet sploh ukapirala, kako zelo jo je nategnil.

Sicer pa res, saj nima smisla niti ni potrebe. Se boste ttvoja pamet, telo in špeh že zmenili. Če boš spravila teh 12 kil dol in bo tako ostalo še pet let, potem je pamet zmagala. Če ne bo, pa welcome in the club. Čeprav se mi zdi, da si že v njem, ne da bi se sploh zavedala. Odloči se pač.

Sonja

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

7. jan 2015 9:03

Z: umešan jajček s 1/2 paprike in manjšo čebulo

K: jogurt lahki tekoči 1.3mm, indijski oreški (15)

V: stročji fižol v solati, rezine pp salame

LP Nia

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

7. jan 2015 9:10

Nia86 delaj kar hočeš, ampak limnol ti je zelo lepo napisala...

Tvoj zadnji jedilnik pa sploh nebom komentirala, sploh kosilo oz. bom si na dobri poti do bolezni....

Ampak še vedno, raje pojej kvalitetne sestavine, ker pol od tega kar ješ to ni...

testeninca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti