South beach-dieta

klavdekk  

član od: 18.8.2010

sporočila: 1

22. avg 2010 22:46

Mene pa zanima če lahko hrano normalno soliš? Za zajtrk jogurt??? Kako, če sem prebrala na tem forumu da se ne sme v prvi fazi uživati mčečnih izdelkov? lp klavdekk

lukabograc  

član od: 16.8.2010

sporočila: 11

23. avg 2010 11:23

Pitončica je napisal/a:

Evo en teden je za mano :)

sm bla kr pridna, glede na to da morm po vsakem obroku pojest neki slatkega in se mi je res teško odreč cukru :)

Shujšala sm 3kg, in gremo naprej :) je pa res da sm si mal spremenila jedilnik :)

 

sreda 16.6.2010

z: 2jajca, paprika, 1dl jogurta

m: svež korenček

k: grška soalata brez oliv

v: paprika, kumara

četrtek 17.6.2010

z: 250ml jogurta

m: 1/2 paprike, kos sira

k: 10dag piščanca, kumara, paradižnik, paprika, ajvar

v: 2 rezini sira

petek 18.6.2010

z: 2 rezini piščančjih prs, rezina sira

k: 10dag piščanca, žlička ajvarja

V: zelenjavna juha (cvetača,borkoli,koleraba,grah,korenje)

sobota 19.6.2010

z: hrenovka, ajvar, zenf

m: 18dag jogurta

k: grška solata brez oliv

v: 2 rezini piščančjih prs, rezina sira

nedelja 20.6.2010

z: pest arašidov

k: 10dag purana, zeljenjavna juha, zelena solata

v: zelenjavna juha

ponedeljek 21.6.2010

z: jogurt

k: 10dag piščanca, popražena zelenjava (čebula,paprika,paradajz)

v: 2 rezini piščančjih prs, rezina sira

torek 22.6.2010

z: pest arašidov

m: piškot :) popolna pregreha

k: polnjeni malancani, jogurt

http://www.kulinarika.net/recepti/12663/mesne-jedi/poln

v: polnjeni malancani, jogurt

sreda 23.6.2010

z: 250ml jogurta

m: pest arašidov

k: riba, solata

v: bomo še vidl :)

Pitončica
jast bi še zamenjal sir z kakšnim drugim virom beljakovin naprimer jajci ali pa mesom, ker sir ima ogromno nasičenih maščob... če pa dodaš še tek ali hojo zjutraj na tešče potem pa je sploh zmaga :D lukabograc

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

1. sep 2010 19:07

Te beljakovine ozi.proteine imam tudi sama.Dobila sem jih v fitnesu(plačala nič ni zastonj).Jaz jih zmešam tako občasno ,ko me res kaj prime glede lakote.Vidim pa ,da imaš isto znamko kot jaz,mogoče sva v enakem fitnesu.Sicer pa tako vsi ponujajo istega. Mislim,da kreatina niti ne rabiš.Vitamini pa tak nikol ne škodijo.Sama sem sicer vitamine kupila kar v lekarni. kriznana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

1. sep 2010 19:21

kriznana je napisal/a:

Vitamini pa tak nikol ne škodijo.

kriznana

Daleč od resnice.

rimljanka

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

1. sep 2010 19:30

No ja, čist možno.Še nimam takih izkušenj,da bi mi škodili. Ja ampak vse je možno. kriznana

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

1. sep 2010 20:23

Kriznana HIPERVITAMINOZA too much vitaminov Roncolino

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

2. sep 2010 12:21

ja, ampak moraš fajn pretiravat da dobiš hipervitaminozo. Kar se tiče kreatina, mislim da ga še ne potrebuješ. Kreatin se uporablja predvsem za povečanje moči. Prej kot pri regeneraciji pomaga da narediš kakšno ponovitev več in posledično poveča intenziteto treninga. Kar se tiče beljakovin oz. proteinov, kot jih nekateri poimenujejo, ker angleški izraz zveni boljše oz. tuje pa se uporabljajo predvsem po treningu(sirotkine beljakovine), ker se le te najhitreje prebavijo in absorbirajo ter posledično se telo hitreje regenerira. Lahko pa uporabljaš tudi tekom dneva s tem da jim dodaš kos sadja, kaj oreščkov, kosmičev in tako upočasniš samo absorbcijo(da ne boš kmalu spet lačna) masters

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

2. sep 2010 12:25

Roncolino hvala za informacijo.Sem si prebrala nekaj o tem.Moram priznati,da tega nisem vedela.Sicer pa ne pojem toliko" tabletnih" vitaminov,da bi mi lahko škodili.Še vedno se bolj poslužujem teh ,ki so v sadju in zelenjavi.Moram priznati ,da vedno bolj.No upam pa ,da ti ne škodijo. Ma nikoli se ne ve . kriznana

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

12. okt 2010 20:43

Ojla! Sem si prebrala knjigo, pa tudi tale forum,dobila veliko koristnih informacij. Imam pa vprašanje: Ali lahko jem za kosilo npr. ribo, pa zelenjavo zraven, za večerjo pa solato? V knjigi so namreč jedilniki po dnevih pisani tako, da so za kosilo solate, za večerjo pa "orng" obrok. In pa še, če lahko sladico oziroma maskarpone jem zraven kosila, namesto zvečer kot 6 obrok? Hvala in mirno nočkico vsem atos

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. okt 2010 20:50

Atos,obroki so pomešani zato, ker je knjigo pisal Američan. V ZDA je večerja glavni obrok, kosilo je pa po navadi nekaj manjšega okrog poldneva, med službo. Samo kosilo zamenjaj za večerjo, pa boš OK.

 

 

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti