South beach-dieta

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

14. avg 2009 11:04

jancka, glede utrujenosti je različno. Moj mož fizično dela na parceli tako kot prej in nič ni stokal, da je kaj bolj utrujen kot prej. Tašča pa je, nasprotno, zelo utrujena in jo tudi najmanjša fizična aktivnost močno utrudi. Glede spanja pa res mora biti nekaj na tem, saj moj mož zdaj, ko je na dieti, spi neprimerno več kot prej. Danes ponoči 11 ur, kar je za njega skoraj nepojemljivo. Vrti se pa nobenemu, vsaj koliko je meni znano.

Anja

tanca  

član od: 13.6.2004

sporočila: 76

14. avg 2009 11:04

Po moji logiki je količina hrane, ki jo lahko poješ, pa še vedno hujšaš, odvisna tudi od telesne teže posameznika. Večja kot je teža, več energije telo porabi, da funkcionira. Če ima nekdo recimo 60 kg, bo moral za uspešno hujšanje zaužiti kar nekaj manj kalorij kot tudi, ki jih ima 85. V odgovor Jancki: jaz sem opazila samo malo vrtenja/zatemnitve, ko vstanem (podobno kot takrat, ko imam zelo nizek pritisk, samo da je sedaj to bolj pogosto). tanca

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

14. avg 2009 11:32

kaj sem jaz to prav zastopla, da se prva dva tedna je meso in zelenjava? jaz bi tretji dan že mela želodec za vratom od mesa. pa kaj je to koristno za telo tolko beljakovin? No definitivno je pa dobro, da se ne je krompirja, belega kruha in sladkorja. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

neznan uporabnik

14. avg 2009 11:40

Zgleda, da so moje domneve pravilne, očitno je neka povezava med dieto in spanjem, počutjem. Mogoče imamo zaradi diete nižji krvni sladkor? Vpliva to na spanje? Ali pa telo pomanjkanje sladkorja kompenzira s spanjem? Slišala sem tudi že, da premalo spanja redi, ker telo potrebuje več kalorij za kompenzacijo ... Mogoče bodo kaj več o tem povedale za to poooblaščene osebe, jaz samo naglas razmišljam. Verjetno je tudi trik v tem, koliko kalorij telo porabi, da lahko normalno funkcionira, se strinjam, tanca. Jaz se na tej dieti vedno do sitega najem, lačna res nisem. Katarina K, ni samo meso. Jaz jem jajca, skuto, lososa, tuno, mocarelo, rikoto ... z le malo domišljije je lahko dieta SB zelo izvirna in pestra. jancka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

14. avg 2009 12:29

ja ok, ni samo meso, ma jajca, skuta, losos, tuna mocarella,..to so same beljakovine. Pa ni to preveč obremenjujoče za telo, tolko beljakovin? ne vem samo sprašujem, ker sem laik na tem področju, Jaz sem delala ločevalno, kjer je blo vsak dan nekaj, samo tolko beljakovin , ne vem, če je ok. Bo še kdo drug povedal kej več o tem . Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. avg 2009 14:15

@ jančka. V gymu sem vsak dan VSAJ eno uro na spinnu (v povprečju ženska pokuri med 500 in 600 kkal), potem pa še 3 do 4 krat na kaj drugega, na primer, skupinske ure, ki jim rečemo "body sculpt" ali pa "muscle conditioning" in nimam čisto nobenih težav z energijo. Včasih se moram prisilit z odpravo z doma (na primer, danes, ), ko sem enkrat v telovadnici, je OK.

Jaz imam s spanjem težave ravno obratno. Če jem kakšne 3 ure pred spanjem, se zbujam in se mi sanja. Dosledno in odkar se spomnim. Sicer imam pa zelo nizek pritisk. Če je 100, je že visok, posledično sem zjutraj, dokler me 4x capuccino ne zbudi, malo počasna.

Če si takoj na zoni 1, je telo res čisto šokirano, ker ni navajeno in bo verjetno štrajkalo. Kot omenjeno, sama sem začela pri fazi 3, verjetno prej, preden je bila knjiga objavljena in preden se je o tem na veliko govorilo.

 

@KatarinaK, pojesti smeš v bistvu samo priporočanih 70 do 75 g beljakovin, za povprečno žensko. Ta številka se vrti po literaturah že odkar sem pred pribl. 20-imi leti prvič čitala knjige na to temo. (nekaj jih je bilo napisanih za trenerje in ljudje v fitness biznisu). Nikakor se ne basaš samo z mesom do onemoglosti. (100 g file nemastne pljučne ima 23 g proteina). Veliko več pa poješ neškrobnatih zelenjav in sicer dovolj, da si sita. Tako kot preveč maščob v hrani ali pa preveč sladkorja, sigurno tudi pretirane količine beljakovin niso dobre. S pakirano hrano, kot so jogurti, skute ipd., je pa tako ali tako enostavno, ker imajo na lončkih nalepljeno deklaracijo.
@Tanca, koliko lahko poješ je res odvisno od telesne teže posameznika. Odvisno je tudi od količine gibanja in presnove.

 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 14. 2009 18:28

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

14. avg 2009 15:26

Ali je katera med vami, ki ne je mesa in mlečnih izdelkov. S čim pri tej dieti zamenjati meso(tudi ribe in jajca) in sire? Veliko uspehov vsem.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

14. avg 2009 15:57

To boš lahko uspešno zamenjala samo s tofujem, ker je seitan narejen iz pšenice. fresh

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

15. avg 2009 14:50

Glede spanja še javlja še ena...ampak mene muči zdaj proti koncu 2. faze.Je pa res,da sem zadnje čase precej bolj aktivna in skačem sem in tja pa v posteljo ob malo poznih urah...sicer spim normalno 7-8ur ampak grem obvezno popoldne za 1 urco zaspat (prevroče za živet) Roncolino

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

17. avg 2009 19:38

Oj, po 2. tednu se javljam in poročam o uspehu seveda: moj dragi je skupno shujšal okroglih 10 kg. Zelo se mu pozna na "šlaufekih" in vse mu je že preveliko. Ker ga je lakota minila, se je odločil, da bo tudi ta teden še jedel le beljakovine in zelenjavo.

Kako pa vam kaj gre?

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti