South beach-dieta

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

13. okt 2010 8:06

Vanja Dobro jutro in hvala, hvala atos

diana65  

član od: 24.5.2011

sporočila: 22

3. jul 2011 16:05

Pozdravljeni!

Ker nisem želela odpireti nove teme na dieto, sem se odločila, da grem kar na ta forum.

Že dalj časa sem se ukvarjala s vprašanjem kakšno dieto naj kuham mojemu možu, ki je sladkorni bolnik in ima povečan holesterol in pritisk, ter seveda tudi preveliko težo. Odločila sem se za dieto South beach in moram povedati, da sem zelo zadovoljna.Mož je v dveh tednih shujšal za 5 kg, kar me pa še bolj veseli, da je izgubil ogromno sala okoli trebuha. Imam tudi knjigo, ki si jo je pa dobro prebrat, preden začneš, ker je v njej ogromno koristnih nasvetov. Tudi jaz sem zamenjala kosila za večerjo, ker zvečer pojemo manj, pa je.

kako se bo nadaljevalo, pa v prihodnosti!

Diana

diana65

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

5. okt 2011 15:51

jaz se drugi dan prehranjujem po tej "dieti", ki dejansko to ni, saj lahko ješ veliko. Vem iz iz izkušenj, saj sem jo že prakticirala, pa zaradi nekih okoliščin preklopila nazaj na preveč OH. Telo me že dalj časa opozarja, da je zasičeno (zgaga, občutek težkega želodca...), in poskušala mu bom malo pomagati. Zanimivo, da mi, zapriseženem krompirjevcu in špagetarju, najbolj manjka sadje... Mesa nikoli nisem preceč marala, mešam ga z zelenjavo, in nabavila sem si razne sire (manj maščob), ko pa se naučim še kupovati ribe, da me ne bo vsak prodajalec okol prinesel, bo pa tudi tega več...

neika

dekle23  

član od: 20.2.2012

sporočila: 4

20. feb 2012 20:08

Vidim, da pod tole temo že dolgo ni bilo nič pisanega..... je kje kakšna/kakšen, ki je tole dieto sprobal in lahko pove rezultate iz prve roke.... brala sm članke od prej, pa me zanima če je kdo tak tukaj gor :) da bi dal še kakšen nasvet...s fantom se je jutri lotiva. :)

dekle23

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. feb 2012 2:09

dekle23, kak nasvet pa rabiš?

Vanja

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

21. feb 2012 9:16

Kako pa je s fižolom v 1. fazi tega prehranjevanja (dodan v solato)? Mislim rjavi fižol (lahko tudi iz konzerve, suhi namočen in skuhan ...)? Fižol je menda OH? Joj, s tem fižolom nikoli ne vem pod kaj spada ... . Ali ga lahko kombiniraš z mesom?

Mayisa

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. feb 2012 9:46

Fižol je najjači. Jaz ga jem saj vsebuje tono vlaknin, pa nasiti fajn. Sicer pa stročnice tudi po Montiju čisto vredo spadajo v prehrano, za to dieto pa ne bi vedel.  Nom nom..

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. feb 2012 14:02

Fižol v zrnu so OH. To ni ločevalna dieta, ampak samo izločiš oz. uporabiš minimalne količine kar se da veliko OH kot so: fižol, kruh, pasta, krompir, fižol, riž ter ostale žitarice. sladice in tudi sadje, kot je recimo grozdje, banane. Namesto močnatih jedi, dodaš poljubno velike količine zelenjave, ne pozabi na zimske buče namesto krompirja.

Sama se prehranjujem na ta način že od prej, preden je izššla knjiga, da imam kolikor toliko spodobno težo, mi čisto nič ne manjka in sem pri svojih letih zdrava kot dren. Zaenkrat.

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21. 2012 14:27

dekle23  

član od: 20.2.2012

sporočila: 4

21. feb 2012 16:01

Vanja_v_ZDA- predvsem me zanima kdaj približno se ti začne kaj poznat? čisto tako iz firbca, ker sem julija priča bratu, in bi bilo super obleči kaj drugega kot trenirko :) pa kako je s kožo, ali se kaj krči...no res da sem pred 7 meseci rodila dvojčka in imam kože za izvoz, in sploh ne pričakujem da jo bom s to dieto kaj izgubila, no če bi jo bi bila vesela, pa ok. ampak ne želim si pa še kakšne dodatne :)

dekle23

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. feb 2012 18:41

Dekle, jaz bi ti svetovala, da si čimbolj mažeš telo. Meni se zdi navadna Nivea odlična stvar. Pa poleg diete je treba še precej migati. Kot vem, je Vanja zelo pridna pri telesni dejavnosti. A ne, Vanja? Jaz si vedno rečem, od zdaj naprej bom še jaz malo bolj telovadila, pa vse ostane pri obljubah. 

 

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti