Likanje srajc

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. jul 2009 12:19

Jaz sem bila pa tako vesela, ker moj do nedavnega sploh ni nosil srajc (samo bombažne majice). lani poleti pa je ugotovil, da so v vročini dosti bolj udobne bombažne srajce ... pa še je začelo. No, ja, saj nimam kaj dosti za jamrat, na srečo ima večino poletnih "zmečkank" , športnega kroja in preprostih materialov, tako da likanje ni preveč zahtevno.

Likati srajce me je naučila moja ljuba stara mama - šivilja, ki je bila pri tem zelo natančna in kritična in tako sem se navadila likati po njenem receptu :

Najprej ovratnik z obeh strani, potem "zotl" (tisti del iz dvojnega blaga na vrhu hrbtnega dela-pod ovratnikom) polikati na pravi strani, potem rokavi in manšete, potem oba stranska dela (žepek polikati na pravi strani) in hrbtni del - polikati po notranji strani. Pa seveda še dodatno polikati predel ob gumbnicah in med gumbi... in to z vlažno krpo, da se blago ni svetilo.

Sem pa "diplomirala" iz likanja finih moških srajc še kot najstnica, ko sem ob vikendih pomagala likati mami očetovih 7 - 10 srajc na teden. Tisto pa res ni bil hec ...

Mojca

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

26. jul 2009 22:09

Mislim, kje najdete take, da si sami likajo ?! Moj je po dvajsetih letih zakona, komaj zdaj ugotovil, da zna tudi on dati cote prat, pa v sušulca, potem se pa neha. In ko pridem ob sobotah iz službe, mi dan pokvari en kup cot, ki še zravnane niso. Drugače pa likam podobno kot Dragička in sem vesela, da moj nosi srajce bolj pozimi, poleti pa bolj mikice. Moje bluze pa tudi niso velikokrat za likat. Nasplošno mi je najbolj zoprno od vseh gospodinjskih del likanje. Ampak ena je že rekla- ak se mora, nije teško. LP,Rmeli Rmeli

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. jul 2009 11:52

Znastveniki so odkrili, da sta likanje in zakonski seks enaka: Človek se mora prisiliti, da začne... Ko že začne, ugotovi, da sploh ni tako slabo... Ko vse opravi, je srečen, ker ve, da bo imel spet nekaj dni mir...

 

(A res????????)

Atina

neznan uporabnik

27. jul 2009 12:05

Resnično občudujem ženske, ki razvajenim osebkom moškega spola likajo srajce (kot da njim nista zrasli 2 roki). Sploh, ko potem tele mačoti začnejo kritizirati zlikano srajco ... da tu si pa pozabila, pa si bila površna .. GRRRR! OK; to ni tle debata, midva imava sušilni stroj, nimava likalnika. Sploh! Ko se enkrat naučiš likat s sušilnim strojem, ti ne pade več na misel, da bi zabijal dragocen čas z enoličnim sizifovim delom ... Moj dragi da delno osušene srajce v sušilni stroj, jih posuši do neke določene mere in da na obešalnik. Pa na balkon, da se do konca posušijo. Nobenih gub, nič likanja. Da srajca ni bila zlikana, opazi res samo izvedenčevo oko. jancka

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

27. jul 2009 12:27

Jaz pa zelo rada likam,meni je to opravilo zelo všeč Srajc imam pa zelo veliko za zlikat,to mi vzeme zelo veliko časa,ampak potem je lepo ko vidiš svojega moškega da je zlikan ter opran. ninkica

neznan uporabnik

27. jul 2009 12:54

ninkica, wau :) Jaz pa raje vidim, da sušilec pegla cote, moj dragi pa mi masira podplate jancka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jul 2009 13:10

Podobno kot mamaF, le da jaz tudi ramenski del zlikam z notranje strani, sploh če ima srajca "falto" - ta se vedno lepše zlika z notranje strani. Imam vsaj malo sreče pri srajcah, da so večinoma z ruskim ovratnikom in da ima vse srajce s kratkimi rokavi (če so kupljene z dolgimi, jih odrežemo in zarobimo) in mi je tako prihranjena muka s tistimi gubami tik nad manšetami ... jancka, po moje se razvajenost moških osebkov lahko bolj kaže še v številnih drugih rečeh, kot zgolj v tem, da svojemu moškemu likamo srajce. On pač svoji dve roki uporabi za to, da "razvaja" mene, in to z nečim, za kar bi kdo drug rekel, da si pa to res lahko sama naredim, saj imam dve roki ... Vse je stvar dogovora, tudi to, kaj je razvajanje ... Mamamia mamamia

neznan uporabnik

27. jul 2009 13:22

Likanje ni nobena rocket science, zato menim, da si je vsak človek z IQ-em nad 50 zmožen sam zlikat svojo srajco. In prej nisem mislila na sistem: prosim zlikaj mi srajco, bom jaz skuhal kosilo, ampak na napol suženjstvo, neplačano gospodinjsko delo, ki je necenjeno, nespoštovano in samoumevno od nesrečnega Da pred oltarjem pa do konca življenja ... Usklajeno sobivanje s pošteno delitvijo dela je nekaj drugega. Ob moškem pričakovanju, češ, saj zato pa te imam, da mi boš kuhala, likala, prala .. pa se meni prižgejo sirene. jancka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jul 2009 13:51

Ne da se tudi meni prižgejo sirene, s takim živet ne bi mogla. Tisto si lepo napisala (kar sem jaz malo drugače rekla): usklajeno sobivanje s pošteno delitvijo dela. Torej, vsak dela, kar rad dela, brez prisile, ampak tudi opravila, ki jih ne maramo, si pošteno razdelimo. O sistemu KKK smo tu enkrat že debatirale, ampak če se katera ob tem dobro počuti, je meni prav. Če je to njena lastna izbira. Saj za to v bistvu gre: da lahko izbiramo, ne pa da nas nekdo v nekaj sili. Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

27. jul 2009 14:09

Jancka...  . Še en moški, ki hodi okrog "kot da bi ga krava žvakala".

 

Dekleta, ne mi prodajat "meglo", da sušilec tako posuši, da ni treba likat.

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti