Ali moraš sprejeti delo?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jul 2009 10:24

@rrr....congrats! Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. jul 2009 10:57

Naša članica je zaporsila naše občestvo za poloč v situaciji, ki je ni znala sama niti prav dobro opisati. Pomoč je bila raznolika: predvsem zgražanje nad njenim nečednim početjem, ki ga predstavlja tritednska odsotnost iz domačega kraja, splošno pljuvanje po iskalcih zaposlitve, prikazovanje pomembnosti lastnega žrtvovanja, ko posamezniki ostajajo brez dopusta.

Naša mnenja bodo vedno različna, toda zakaj morajo biti nekatera nesramna, podcenjujoča in zakaj prijateljici Jagodne pite pripisujete samo slabe okoliščine, ki veljajo za nekoga od nekod ? Včasih je potrebno pomisliti, da je dejanska situacija bistveno drugačna od tiste, ki si jo posamezniki naslikamo v svoji zlobi. Nekaterim odgovorom ni mogoče reči pomoč, čemour je ta formum namenjen.

Ne morem si kaj, da ne bi pomislila, da se kdo naslaja v težavah drugih ljudi, za katere mislijo, da njih ne morejo prizadeti.

PS Sama bi brez oklevanja prijavila kandidata, ki bi se izmikal zaposlitvi. Priznam pa, da sem imela kar nekaj klicev na pomoč, kako se izogniti zaposlitvi. Ampak tista so bila že v osnovi postavljena drugače.

 

F r i n a

neznan uporabnik

20. jul 2009 10:58

Okej, ta gospa bo zdaj zafurala to službo, hipotetično.. In hipotetično.. ko pride nazaj, bo morda dobila boljšo..? Kaj pa veš, kaj pa veš..? No, jaz bi ji tak razplet privoščila. Ne hipotetično, kar zares! Mejdun, a smo že leta 2009? Sorči! Ribaracarak, evo, jaz ti tistega krompirja nisem zrabutala, mam v življenju krompirja dovolj No, ni pa lepo, da ti njivce niso opleli, to pa res! Aja, čestitke tudi z moje strani, rrr! japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 20. 2009 11:04

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

20. jul 2009 11:34

Znanka, z diplomo, je bila na razgovoru za zaposlitev. Ko ji referntka, oblečena tako, da ni bila jasno, ali se je že sploh oblekla, v krakih vročih hlačkah in visokih škornjih čez koleno, pojasnila, kakšno je delo, ki je bilo po nazivu neprepoznavno, jo je moja znanka vprašala, kolikšna je plača.

Omenjena gospodična ji je povedala, da tega ne sme povedati, ker ji je direktor to izrecno prepovedal, ker je to poslovna skrivnost. Ni hotela povedati niti bruto, nito neto zneska. Prebrisana znanka jo je vprašala, kotera branžna pogodba velja za to podjetje, pa je dete izbuljilo oči in ni vedelo odgovora. Ko je vprašala, kolika je izhodiščna plača za VII. tarifni razred, je bejba brskala po enih papirjih in nato izdavila bruto znesek. Ste ugotovili, da ni iz bruto zneska niti slučajno znala izračunat neto plače.

Kaj mislite, ali je moja znanka odklanjala delo in bi ji nekaj ljudi očitalo požrešnost, ker jo je zanimala plača in bi jo smel zavod brisati iz evidence ? Bojda ji na vlogo sploh niso pisno odgovorili.

Znanki v celoti verjamem, ker sem jo srečala tik po razgovoru in je bila čisto iz sebe.

 

F r i n a

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

20. jul 2009 11:57

Meni se zdi tole pregovarjane že čisto mimo, sploh pa tale tazadnja zgodbica, kjer je očitno najbolj pomembno, kako je bila oblečena referentka. Sploh nima nobene veze, zakaj in kam gre gospa na dopust, tudi to ne, ali ima koga, ki skrbi zanjo, oziroma ali on zasluži bajne denarje ali pa je ona reva brez počenega groša. Zavod za zaposlovanje je služba, ki pomaga brezposelnim do dela. Ko se vpišeš, podpišeš tudi, da boš aktivno iskal službo in se javljal na določena prosta delovna mesta. Kolikor vem, je prostovoljno in če ne iščeš službe, se ti sploh ni treba prijaviti in se odzivati na ponudbe, ki jih zavod pošilja. Tam pogoje postavljajo oni, če pa imaš svoje pogoje (višina plače, dopust, vrsta dela) pa se komot izpišeš in sam iščeš službo brez njihove pomoči. Tako lahko sam svobodno izbiraš kam in kdaj se boš prijavil in za koliko denarja boš pripravljen delat. feferon

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

20. jul 2009 12:52

frina je napisal/a:

Naša mnenja bodo vedno različna, toda zakaj morajo biti nekatera nesramna, podcenjujoča in zakaj prijateljici Jagodne pite pripisujete samo slabe okoliščine, ki veljajo za nekoga od nekod ? Včasih je potrebno pomisliti, da je dejanska situacija bistveno drugačna od tiste, ki si jo posamezniki naslikamo v svoji zlobi. Nekaterim odgovorom ni mogoče reči pomoč, čemour je ta formum namenjen. F r i n a

Frina . Problem je v tem, da ljudje včasih ne znajo (znamo) odgovoriti zgolj na zastavljeno vprašanje. Povrh vsega pa še modrujemo o osebah katerih sploh ne poznamo oz. ne vemo če sploh obstajajo. K

neznan uporabnik

20. jul 2009 13:11

Zavod za zaposlovanje je služba, ki mora kriti svoje stroške, sicer bojo šli še tisti delavci iz Zavoda za zaposlovanje na zavod za zaposlovanje, toliko, da smo si na jasnem! japaja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. jul 2009 13:50

Ponavljam še enkrat: če bi bilo vprašanje JASNO zastavljeno, bi bili odgovori pač njemu primerni. Tako, kot so sedaj temu.

Se mi pa zdi, da bi postavljalka vprašanja tudi bila dolžna (jagodna pita, se razume) vsaj malo pojasniti zadevo. In najmanj, kar bi pričakovali, kakšen odgovor, zahvalo, komentar,......napisati.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. jul 2009 14:17

Joj, še malo naj pojasni, pa bo spet "kost za glodat" dobila malce mesa gor... lidka [sonce]

MIŠEL  

član od: 28.3.2009

sporočila: 65

20. jul 2009 15:08

jagodna pita je napisal/a:
kolegica je na zavodu prijavljena in je dobila ,da mora se prijavit na neko delovno mesto do 25.7.09.ona gre pa 1.avgusta na dopust za tri tedne.kaj lahko stori?lp

jagodna pita
To pomeni da mora oddat prošnjo če bi bila naptnica bi bilo kdaj se mora tam javit.... ja očitno tvoji kolegici ne gre slabo če si lahko privošči dopust eni delajo-mo pa si tega nemorajo privoščiš očitno enim ne gre slabo če so prijavljeni na csd potem pa lažejo da nimajo partnerje.... da dobijo večjo socialno morali bi začeti kar fajn pregledovat pol nebi hodili tud tako na morje . Sem se razgovorila ampak me jezijo take stvari . MIŠEL

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti