Ali moraš sprejeti delo?

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. jul 2009 7:52

Tale debata me spominja na pasus iz ne vem katerega dela S.Drakulič.

Prijateljici begunki, ki je ostala brez vsega, je ponudila nekaj oblek in obutve. Njena prva reakcija, ko si je ta izbrala elegantne salonarje namesto praktičnih gumaric, je bila zelo podobna vašim.

Potem je pa še enkrat premislila, kar svetujem tudi vsem, ki tako odločno obsojajo, navajajo svoje že realizirano ali le načrtovano plemenito ravnanje v takem primeru in postavljajo sebe za merilo in vzgled.

Brezposelni, begunci, invalidi in vsi, ki niso po podobi zlate sredine naj lepo tiho in hvaležno sprejemajo miloščino in naj si ne drznejo sanjati o kakršnem koli presežku.

Če le imate s čim, res še enkrat premislite o svojih pravičniških stališčih.

nola

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jul 2009 8:40

Frinči, you simply do not get it, don't you? Vendelina jr.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. jul 2009 8:45

Vendelina jr. je napisal/a:
Frinči, you simply do not get it, don't you?Vendelina jr.

Finči, you simply do not get it, do you?

Če že.

nola

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

18. jul 2009 11:29

nola je napisal/a:
Brezposelni, begunci, invalidi in vsi, ki niso po podobi zlate sredine naj lepo tiho in hvaležno sprejemajo miloščino in naj si ne drznejo sanjati o kakršnem koli presežku. nola
Nola, ampak a ni služba tisti presežek, o katerem vse več ljudi sanja. Ne vem no, marsikomu ni težko izbrati med dopustom za tri tedne in službo za celo življenje... Se bojim, da so salonarji v tem primeru služba... Ko se prijavimo na zavod za zaposlovanje, pridobimo pravice in obveznosti. Očitno ta gospa ni pripravljena izpolnjevati obveznosti. Nihče ne sili, da je na zavodu, torej naj se izpiše in ji ne bojo več težili s prostimi delovnimi mesti. Naj gre na dopust, samo da ji ne bo potem žal za salonarji, ko se bo z dopusta vrnila nazaj v sivo realnost. Sicer pa tudi jaz mislim, da ima pravico do dopusta, le obvestiti mora zavod. feferon

neznan uporabnik

18. jul 2009 11:37

Jst bi šla na dpoust. In se mogoče niti vrnila več ne bi japaja

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

18. jul 2009 18:59

Saj ni čisto na temo zgornjega vprašanja in ker mi vendarle nekaj stvari ni jasnih, naj mi, prosim, nekdo odgovori kako je mogoče: 34 let že delam v javni upravi, po 3 letih sem si letos "spet" privoščila dopust, moja soseda sta oba nezaposlena, z dvema otrokoma, na dopustu so že 14 dni (ponavadi so 3-4 tedne), prvomajske praznike so tudi podaljšali na 14 dni, smučarija jim pozimi nikoli ne uide, vozijo se z mnogo boljšim avtomobilom kot jaz...??? Prosim,ne mi predlagati, naj njih vprašam (ker si jih ne upam). Vem, da ne dobita toliko denarja od države, da bi si vse to lahko privoščila, zato mi ni jasno (in tudi mojim sosedom, ki tudi vsi pridno delajo), kako jima to uspeva? Pozdravček! ursula-ce

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

18. jul 2009 19:30

Ursula-ce imam "podobno" sodelavko,trije otroci ,brezposelni (len) dec,ona stalno na bolniški.......je potuhtala eno dobro idejo-ločila se je .Še vedno živi z bivšim možem,le da se je ona prijavila na naslov k mami.Imajo dober avto ,oblečeni so nobel,tudi v šoping redno hodijo v LJ..... Položnice ji plačuje sociala,dec gnil in len pa šeta po mestu kot da je taglavni Jack jampina

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

18. jul 2009 21:16

Ja Ursula-ce pa še kako veliko denarja dobijo.Pa verjami ,da se nič kaj veliko ne matrajo za njega.Tudi osebno poznam nekaj ljudi,ki nimajo drugega kot državne pomoči.Pa so na dopustu,pa nobel avto,oblečen pa po zadnji modi. Jaz pa z mojo plačo pa moževo in mimogrede še grem nekajkrat na mesec honorarno čistit,pa ne mormo na dopust za en teden.V prvi vrsti zaradi nepokrivanja mojega in njegovega dopusta.Treba pa je tud mislit na ostale stvari(hrana ,oblačila obutev pa naše drage položnice). Ja sej je lepo iti na dopust in maksimalno uživati nekaj dni.Sam kaj ,ko jih moraš pol celo leto not spravljati. Aja rešitev zato -prijavim se na zavod ,pa bo dopust. kriznana

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. jul 2009 22:22

Hm, če se tistim, ki so na socialnem, tako fino godi, da ste jim po svoje fouš, izvolite se prijaviti, pa bo boljši avto, dopust ipd. ...

 

Ne maram posploševanj.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti