Ali moraš sprejeti delo?

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

tema odprta - 17. jul 2009 13:39 | ogledi: 3.876 | odgovori: 70

kolegica je na zavodu prijavljena in je dobila ,da mora se prijavit na neko delovno mesto do 25.7.09.ona gre pa 1.avgusta na dopust za tri tedne.kaj lahko stori?lp

jagodna pita

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

17. jul 2009 13:45

Če ne potrebuje službe, naj gre na dopust za 4 tedne. Ko se vrne, se ji tudi na Zavod za zaposlovanje več ne bo potrebno hodit prforčkat in bo uživala naprej. Malo bolj resno pa ti povem, da: če se že kolegica dela norce iz države in vseh poštenih delovnih ljudi, se vsaj ti zadrži in ne postavljaj v času, ko bi se marsikdo od sreče zjokal, če bi dobil službo, takšnih trapastih vprašanj. Ognjič

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

17. jul 2009 13:54

Na njenem mestu bi sprejela službo, če ji le odgovarja tako delo ali okolje, sicer pa bi šla na razgovor in bolj govorila kot sebi v škodo, če me razumeš. Tako sem tudi že jaz storila, ker nisem hotela tja v službo. Na dopust pa bo tudi še lahko šla, če ne prej, pa pozimi. Malčica

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

17. jul 2009 14:06

če je prijavljena na Zavodu ji je bilo verjetno razloženo, da si lahko vzame "dopust" ne vem točno kako je s tem, vem pa, da ji dopust pripada , če ji delovno mesto ustreza al pa ne naj se prijavi  pol pa dogovori s kadrovsko za kasnejši razgovor.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

17. jul 2009 14:39

jagodna pita je napisal/a:
kolegica je na zavodu prijavljena in je dobila ,da mora se prijavit na neko delovno mesto do 25.7.09.ona gre pa 1.avgusta na dopust za tri tedne.kaj lahko stori?lp

jagodna pita
Verjetno to pomeni, da mora do takrat oddati prošnjo. Kar pa še ne pomeni, da mora takrat začet delat oz., da bo sploh izbrana. K

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

17. jul 2009 15:02

V naši državi je pa res vse narobe ,nekateri ne vedo kako bi se rešili službe oz.da je ne bi bilo treba sprejeti,nekateri pa ne vedo več kako jo naj dobijo ali če jo imajo tudi obdržijo!To pa je kriza, a ne!

 

marjeta10

neznan uporabnik

17. jul 2009 15:17

Hm. Ni čist povezano s temo, je pa blizu. Znanka me je danes vprašala za mnenje, kaj naj naredi. Bila je na razgovoru za službo, kjer so ji obljubili 650 € neto plače, danes pa je dobila pogodbo, na kateri piše 580€ bruto. Kaj lahko naredi? Boji se vprašat, da ne bi ostala še brez tega drobiža. Tako bo vseeno podpisala, ker res nujno potrebuje službo. Iskanje službe mora biti brezposelnim prioriteta, dopust gor ali dol. Recimo da 1% mene razume nastalo situacijo: prijavi se naj, napiše na prijavo, da bo od tega do tega odsotna, da pa bo dosegljiva na to in to telefonsko številko. In če jo vmes pokličejo na razgovor, se pač vsede na vlak/avto in se pelje na razgovor, potem pa nazaj na morje. To pa res ni takšen problem. Razen če gre na Fiji, Kanarske, Kubo ...? jancka

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

17. jul 2009 15:32

Ognjič je napisal/a:
Če ne potrebuje službe, naj gre na dopust za 4 tedne. Ko se vrne, se ji tudi na Zavod za zaposlovanje več ne bo potrebno hodit prforčkat in bo uživala naprej. Malo bolj resno pa ti povem, da: če se že kolegica dela norce iz države in vseh poštenih delovnih ljudi, se vsaj ti zadrži in ne postavljaj v času, ko bi se marsikdo od sreče zjokal, če bi dobil službo, takšnih trapastih vprašanj. Ognjič [vrtnica]
Pod tole se pa podpišem jaz.Sramotno za našo državo je, da so nekateri na zavodu,dobijo podporo,ko pa pride služba bi se ji pa izognili.Ko sem bila jaz brez službe (6 mesecev), sem sperjela delo čistilke v javni ustanovi kjer sem dobesedno čistila "drek"!!In to samo zato da sem otroku lahko kupila kvalitetnejši jogurt-tako sem se takrat tolažila,sploh kadar so v školjko tekle solze.Vsakemu ki me vpraša kaj sem v življenju delala, povem da sem bila tudi čistilka,ni me sram tega priznat. Sedaj imam boljšo službo,kjer delam po 8,9, in več ur ravno zaradi tega,ker ni ljudi ki bi bili pripravljeni delati, naša firma pa jih je pripravljena zaposlit. Priložnost zamujena ne vrne se nobena in če tvoja kolegica službe ne bo sprejela, po moji kmečki logiki bo tudi težko dobila drugo.Red v državi je na nuli, to nam je vsem jasno, eni delamo zato da drugi na zavodu uživajo in se sončijo na terasah. Mlao sem padla not, ker me take stvari razjezijo..pardon.!! petardica

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

17. jul 2009 15:34

jancka je napisal/a:
Bila je na razgovoru za službo, kjer so ji obljubili 650 € neto plače, danes pa je dobila pogodbo, na kateri piše 580€ bruto. Kaj lahko naredi? Boji se vprašat, da ne bi ostala še brez tega drobiža. Tako bo vseeno podpisala, ker res nujno potrebuje službo. jancka
Jaz pa mislim, da je nič ne stane vprašat, če pa bo zaradi vprašanja izgubila delo, potem pa bolje da ga izgubi zdaj, kot da gre v tako delovno razmerje, kjer ne bo nič vredna. Pokliče naj in vpraša, če je mogoče prišlo do napake, tako ji nimajo kaj zamerit. feferon

neznan uporabnik

17. jul 2009 15:49

Feferon, hvala. V našem mestu je tako težko dobit službo, sploh v tem poklicu, tako da je kolegica presrečna, da so izbrali njo, čeprav je prekvalificirana za to delo. Imaš prav, delati za nekoga, kjer si ničvreden, je res hudo - ampak kaj naj, če imaš doma dojenčka in moža s slabo plačo ... službo pa iščeš že skoraj leto ...Rekla ji bom, naj poskuša vprašati - čeprav dvomim, da si bo upala. Aja, pa še to: iz prejšnje službe v zelo znanem trgovskem podjetju je letela zaradi nosečnosti. Seveda tako, da ne zgleda tako, njej pa je bilo jasno, zakaj. In se nimaš komu pritožit. Po drugi strani pa je sodelavka v našem podjetju ob novici, da je noseča, dobila spremembo pogodbe iz določenega v nedoločen čas. Sem zašla s teme - jagodna pita, če bi tvoja prijateljica tako nujno potrebovala služba, kot moja prijateljica, ne bi niti pomislila na to, da se ne bi prijavila. Očitno ji ne gre za nohte. Tako kot bo šlo 3300 Murinim delavkam in delavcem ter njihovim družinam. jancka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. jul 2009 16:03

jancka je napisal/a:
...če bi tvoja prijateljica tako nujno potrebovala služba, kot moja prijateljica, ne bi niti pomislila na to, da se ne bi prijavila. jancka

 

Pod tole se pa jaz podpišem. Ko so mene klicali na razgovor, sem prekinila dopust in vozila brez prestanka 12 ur, da sem prišla pravočasno. Kasneje so mi povedali, da so me tudi zato sprejeli - ker sem pokazala resnost.

 

Tulka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti