Pečena svinjska krača

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

7. dec 2009 22:02

Lahko ti povem kako jo pripravim jaz, pa naj mi kuharski mojstri oprostijo.

Zvečer dam kračo v "paco"  velika skleda v katero na drobno narežem česen, dam malo vegete, mletega popra, olivnega olja, soli- v količinah ti ne znam povedati, ker vedno delam po občutku. To premešam in fino nadrgnem kračo ter pustim celo noč v hladilniku.

Zjutraj zakurim peč , nikakor ne toliko kot za kruh, da le pride nekaj take močne žerjavice, in dam kračo v kovinsko posodo s pokrovom, poleg krače dam vedno fino umit cel krompir-neolupljen, ter na krhle narezana jabolka( vsaj ene dva velika) . Peči dam okoli devetih, pa ne v ogenj ampak rahlo v kot, poleg pa nagrebem malo tleče žerjavice ter vrata peči priprem. Koslilo imamo okoli 13 ure in do takrat je fantastično spečena. Vmes nekajkrat pogledam, pred koncem odstranim pokrov, da se malo popeče in nastane skorica.

Kuhanje ni potrebno, temperatura pa mora biti manjša kot za kruh.

 

Upam, da sem ti kaj pomagala. Poročaj..

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. dec 2009 8:22

Kolegica Mizarka, fin recept je tole in zagotovo je tako pečena krača omamno dobra. Tako da, jaz bi se kar povabil k tebi na tole dobroto vsekakor pa se tudi sam podpišem pod tvoj recept. Blagor vsem, ki imate krušne peči in ki znate z njimi pravilno ravnati. LP hedonist

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

8. dec 2009 8:40

Mizarka res sem zelo hvaležna za te nasvete! Bom naredila točno po navodilih-v soboto ko ima hči rojstni dan in potem poročam. Aja edino še tole bi vprašala; namen sem imela spečt kruh-kaj sedaj? Najprej spečem kruh in dam potem not kračo? Mislite da bo to o.k.?? Hvala še enkrat! biba

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

8. dec 2009 13:27

Po moje bo vredu, peč bo dovol vroča, pa tudi žerjavica običajno še ostane po peki kruha samo malo je potrebno "pogrepst" tako rečemo mi na kup .

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Jaka68  

član od: 31.10.2010

sporočila: 4

12. feb 2012 10:21

Predlagali so ti že čisto vse in sigurno je doma najboljša - vsaj zame.

Če boš pa kje v bližini Bleda, v Gorjah v gostilni Fortuna je bila zmeraj dobra, kdaj pa kdaj je tudi dopoldan za malico, sam moraš biti feeeejst lačen, ker je kr velika.

 

LP

Jaka

Jaka68

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. avg 2014 16:54

Zakaj ni svežih svinjskih krač? Mesar mi je dejal, da moram počakat na zimo?! Kam dajo pa krače od poletnih prašičev? Ali se koljejo tudi v fabrikah samo pozimi?

 

Potem pa fašem eno, pa z odrezanim najboljšim delom...

 

Commis débarrasseur

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

14. avg 2014 18:08

Ma ne,koljejo skozi :))..samo da prideš ,do določenih delov mesa, moraš imet skoraj poznanstva..recimo ličnice,goveji rep..kračo pa je mož te dni naredil,tako kot v tvojem albumu,in če bi angelčki še ritko imeli,bi jo jedli.. Zdaj ne vem ,kako si ti z mesarjem..pri nas v večini mož kupuje meso in to vedno pri enem mesarju pri nas,enega pa imamo še čez mejo,za kakšen bolj špecial kos.

Sem pa v našem maketu te dni vidla lepe krače.

Vrtejbenka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. avg 2014 7:31

elaphus je napisal/a:

Vrtejbenka je napisal/a:

.......in če bi angelčki še ritko imeli.....

Vrtejbenka

No ja, tukajle se lepo vidi, da jo imajo: http://uploads1.wikiart.org/images/guido-reni/angels-1627 

lp



cervus



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

15. avg 2014 16:54

Če hočeš bit duhovit na temo svtovnih slikarskih mojstrov je dobro imeti malo znanja iz umetnostne zgodovine, ker če ne, je bolje molčati , kot pa stresati neumnosti.

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti