Kako očistiti predalček za prašek v pralnem stroju??

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. jun 2009 14:23

Atina je napisal/a:

Hm, moja mama je tudi trdila, da njen predalček ne gre ven. Pa gre - do konca ga daš ven, malo privzdigneš in gre.

Atina
Dobro lahko ti tudi prideš poleg cellneta k men pa bota strokovno privzignila pokrovček. ;) Bom jutri probala še enkrat, ker zaj sem pa že v dvomih. Začetnica

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

8. jun 2009 14:46

katka, po moje tudi mora predalček na en način it ven. Pri mojem stroju, je pri prvem predalčku en tak zatič, ki ga pritisneš in gre ven. Sporoči, me prav zanima:). Drugače pa, kar se tiče dajanja praška direkt v boben; prijateljica dela v kemični čistilnici in pravi, da vse cunje perejo tako, da prašek zmešajo z vročo vodo, da se raztopi in vlijejo direkt v boben, tudi jaz zdaj delam tako in se zelo obnese. Prej sem tudi vsipala prašek v boben in se mi pri nižjih temperaturah ni dobro stopil, tako da so bili na oblačilih ostanki, zdaj pa tega ni več. korenckova

neznan uporabnik

8. jun 2009 16:12

Pri vsipavanju praška v boben je res pomembno, da se ne stacionira na levem rokavu najljubše mikice kakršne koli barve že, ker potem to razžre barvo, ja. Zato ga jaz malo "posejem" vmes med robo, sicer pa večinoma uporabljamo tekoči prašek. Pa itak v vseh navodilih piše, sicer za ročno pranje, da NAJPREJ raztopimo prašek v vodi in šele nato fliknemo not perilo. Ravno zato, da se tisti drobčki ne pripopajo na tkanino in potem veselo papajo barvo. japaja

neznan uporabnik

8. jun 2009 16:18

Meni nikoli ni bilo jasno, zakaj se tekoči prašek vliva v tiste posodice hecnih oblik (itak takoj vse steče ven), prašek pa se mora kao dajati v predalček (OK, tud to zgleda ne drži). Me lahko kdo razsvetli? Pri nas vlivamo tekoči prašek kr v predalček za pralni prašek, pa se lih tako vse opere. Pa še posodica ni nikoli tako umazana kot pri pralnem prašku v drugem agregatnem stanju. Jaz to posodico vzamem vsake toliko časa ven, jo namakam v zelo vroči vodo in jo nato močno skrtačim. Če še vedno ne gre, uporabim navaden nožek za mazanje in ostanke postrgam dol. Za kake zelo zasušene ostanke pa bi najbrž uporabila kako bolj agresivno zadevo, ampak mi do sedaj ni bilo treba. jancka

neznan uporabnik

8. jun 2009 16:39

Jančka, ne steče takoj vse ven iz tistih posodic, v tem je štos. Če dobro pogledaš, so prav zaradi tega take hecne oblike. V pralnih strojih imamo pa predalčke s tremi prekati. Prvi je za predpranje, drugi za pranje in tretji za mehčalec. tekoči prašek v tistih bombolah je namenjen pranju. in ničemer drugemu. Za predpranje bi morala dati recimo bombolo v stroj, po končanjem predpranju pa prekiniti program in ponovno dodati novo dozo praška za pranje. Z mehčalcem isto. Kar pomeni, da bi morala dežurat ob stroju. Zdaj pa - če vlivate tekoči prašek v predalček za pranje, se mi zdi, da je vse okej. Problem nastane, kadar se pralni prašek v trdnem agregatnem stanju, ki je dostikrat zaradi vlage res v zelo zelo trdnem in trdem agregatnem stanju, našopa v tisti predalček in ga voda ne more odplakniti tja, kamor je treba in se cela "lajtunga" zapaca. In ravno zato vaša posodica ni toliko umazana. Zakaj se zapaca predalček za mehčalec? Iz istega razloga. Mehčalec je dosti gost. In ko čaka, da pride na vrsto, se že dobro zasidra po vseh vogalih. Mi smo, ko smo ga še uporabljali, ravno iz tega razloga mešali mehčalec z vodo, da je bil bolj fluiden. Ker itak teh mehčalcev dajemo preveč. Da bo "bolj mehko". Evo, malo sam se razpričala, bi rekel ežoj.. Lep pozdrav japaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. jun 2009 17:28

cellnet je napisal/a:
jaz mojega vzamem ven in ga dam v pomivalni stroj na kratek program. vedno pride ven, kot nov. cellnet

Hvala, cellnet, sem šla takoj preizkusit tvoj nasvet in deluje 100%. Nič več drgnjenja s staro zobno ščetko po vseh mogočih in nemogočih kotih, hehehe.

LP

P.s. Aja, govor je o predalčku za prašek pri pralnem stroju - tisti citat tam zgoraj se malo dvoumno bere.

cervus

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

8. jun 2009 18:51

elaphus je napisal/a:

cellnet je napisal/a:
jaz mojega vzamem ven in ga dam v pomivalni stroj na kratek program. vedno pride ven, kot nov. cellnet

Hvala, cellnet, sem šla takoj preizkusit tvoj nasvet in deluje 100%. Nič več drgnjenja s staro zobno ščetko po vseh mogočih in nemogočih kotih, hehehe.

LP

P.s. Aja, govor je o predalčku za prašek pri pralnem stroju - tisti citat tam zgoraj se malo dvoumno bere.

cervus [kaca]
Si me nasmejala s pripisom elaphus, he he Predalček za doziranje praška izvlečem in operem pod vročo vodo in to je to. LP! fakin712

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. jun 2009 19:19

ooooo, fakinčica, pozdravljena! Dolgo te že nisem zasledila tu gor.

lp

cervus

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. jun 2009 20:29

Citat je fenomenalen!

Fenomenalno sem pa tudi jaz, saj je predalček šel ven. Očistila sem ga pa na "star" način, saj nimam pomivalca. Hvala za nasvete.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti