Kaj jesti če..

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

tema odprta - 3. jun 2009 8:19 | ogledi: 3.709 | odgovori: 20

Kak nasvet bi rabla ,kaj jesti če imaš rano na želodcu.Vem da ne smem slanih stvari ,ne svežega kruha,ne tropskega sadje,ne kave,ne gazirane pijače,kaj pa lahko?Prosim za kakšne ideje da si malo spremenim jedilnik.

leni1

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

3. jun 2009 8:44

Pozabila si še na pikantne stvari- te so še kako škodljive za rane na želodcu. Sama imam rano, pa nisem bistveno spremenila jedilnika- le pikantnim jedem in gaziranim pijačam se izogibam. Glede kave in sadja pa se vsake toliko spregrešim... Vse v mejah normale, bi jaz rekla. Drugače pa imam doma vinsko rutico v šnops namočeno za nujne primere. Vsake toliko, ko me zagrabi, spijem požirek in res, res pomaga... Pa dobro je vsake toliko narediti kuro z olivnim oljem s šentjanževko- vsako jutro na tešče eno žlico-baje naredi oblogo v želodcu... sa_ sha

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

3. jun 2009 8:48

meni so svetovali večinoma kuhano meso-bolj piščanec ipd. Začetnica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. jun 2009 8:49

Saj nisem žleht ( vsaj tokrat ne ): kaj pa če bi v googl  vtipkala " rana na želodcu ", dobiš en kup zadetkov, potem to preučiš in prideš tukaj in vprašaš kaj ti ni jasno iz tistega, kar si tam zvedla ( tam so tudi forumi, ki so bolj medicinsko usmerjeni ).

ežoj

neznan uporabnik

3. jun 2009 8:59

Ežoj, te imam na sumu, da hočeš postati v.d. (ve se koga)? Do polne lune je še dosti časa, čuvaj municiju! Prevod (oz. pojasnilo): H E C A M S E. Ups, a je to sploh dovoljeno? japaja

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

3. jun 2009 9:08

Vsak je sam svoj zdravnik. Tako pravijo. Čez čas boš sama najbolj vedla, kaj ti najbolj paše in kaj ne. Nekateri npr. lahko prenesejo sveže sadje, nekateri ne. Sama imam chronovo bolezen. Po diagnozi so mi rekli, da moram imeti strogo dieto do konca življenja plus tablete. To so mi povedali v bolnici Murski Soboti.Nič sveže zelenjave, sadja, nič pečenega mesa, nič dunajskega, brez maščobe, brez sladkih dobrot...jesti samo kuhano pa še to samo piščanca, govedino, puranje...Na začetku sem se tega držala redno. Ko sem pa prišla v bolnico v Ljubljano mi je zdravnik rekel, da lahko jem vse in bom sama čez čas opazila kaj mi paše in kaj ne. In tako je tudi bilo. Moram povedati, da nimam že cca 8 let problemom. Upam, da tako tudi ostane. Jem vse razen, kumaric ter gob. Tablete pa ne jemljem že tudi nekaj časa. Čeprav imamo nekateri isto postavljeno diagnozo, lahko enemu paše neka jed drugemu pa ne. Smo si različni in hvalabogu, da je temu tako. bisagolf

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

3. jun 2009 9:17

Mojemu očetu odgovarja tudi mleko brez laktoze. Začetnica

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

3. jun 2009 9:30

Naj se sliši še tako nenavadno, ampak jaz vem za naslednje zdravilo: pravijo , da je za rano na želodcu dobro požreti živega polža. Razmisli Baje, da polž zaceli rano. Ne morem ti pa govoriti o kakšnih izkušnjah, ker še nisem poskusila. Tisti, ki so to poskusili, so se rešili rane na želodcu in želodčnnih težav. Veliko sreče! kruhy

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

3. jun 2009 9:45

Meni nobena stvar ne škoduje ker me želodec sploh ne boli,tako da bi v bistvu vse lahko jedla.Zdravnik pa mi je rekel da se moram držati stroge dijete,ker naj bi imela veliko rano.A je že kdo slišal da naj bi si zjutraj naribal surov krompir ga ožel in tisto vodo na tešč popil? leni1

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

3. jun 2009 12:25

Posredujem nasvet zdravnike moje mame, ki ima tudi rano na želodcu: skratka, rekel ji je, naj se da na strogo dieto (nekaj takega kot kuhan riž brez vsega), potem pa počasi sama poskuša, kaj lahko je in kaj ne. Škoditi ne more, no, seveda, mogoče ni najpametneje poskusiti kar direkt s pohanjem ali pa se napokati hrušk. Polži najbrž niso strupeni, hišica bi pa znala v grlu delati težave. S surovim krompirjem pa se ne bi hecala. lep pozdrav! Sonja

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

3. jun 2009 12:28

Limnol, seveda sem mislila na polža brez hišice ....ha ha ha ati si pa faca kruhy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti