Umetni kamen

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

tema odprta - 25. maj 2009 19:58 | ogledi: 2.655 | odgovori: 3

V kopalnici imam čez umibalnika pult iz umetnega kamna, ki je okoli pip nekako zbledel, postal bel, pa ne vem, ali od vodnega kamna ali od čistila proti vodnemu kamnu. Poznate kakšno rešitev, kako ga popraviti? Se da s čim premazati? Ga je treba brusiti? Kako se tak kamen, ki ni pravi, sploh vzdržuje?

Danca

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

25. maj 2009 20:23

Po moje se je tisti premaz oz zaščita na površini - taka glazura, zdrsala oz uničila od čistila proti vodnemu kamnu in sedaj je bel in nima zaščite. Dobi se pa en tak premaz, ki pol kamen vpije, samo je potrebno dat več rok, oz slojev, da dobro zaščiti. jaz sem predkratkim zbrusla eno veliko zunanjo okensko polico z šmir papirjem, ker je bil ta kamen oz premaz " znucan" in smo pol nanesli to sredstvo za zaščito kamna. Če sva se prav razumele je to tak kamen , ki zgleda kot nekakšen marmor, pa ni marmor. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

25. maj 2009 21:41

Ja, to je točno to. Kakšno sredstvo pa je to za zaščito, kako se imenuje in kje se ga dobi? V kakšnih specializiranih trgovinah? Danca

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. maj 2009 14:35

uf bom morala prav pogledat, ker sem to delala enemu nončkotu, ki je že v letih in ne pri meni doma. Se bom ob priliki informirala, če ne boš že sama našla. se pa to dobi po moje v vsaki taki trgovini, kjer imajo barve, lake. Nončko si je kupil sam in je kupil v Trstu, tako, da ni kupljeno pri nas, ma je tudi že moj mož videl, da pri nas prodajajo, samo ga nisem vprašala kje. Če ne boste dobili pri nas, mi javi na zs, se bom pozanimala, kje točno se dobi. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti