Mlekomat

jozican  

član od: 22.11.2009

sporočila: 2

16. dec 2009 22:29

V Kranju pri cvetličarni Vijolica pa so danes mlekomat odpeljali brez obvestila. Prodajali so plačilne kartice, sedaj pa nič od mleka. Na telefon se na kmetiji Rožman ne javijo? Še dobro, da imamo na Cesti talcev še dva mlekomata. jozican

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

17. dec 2009 22:29

Ja tudi v Sevnici smo dobili mlekomat.Super stvar.Lahko ga natočiš za 10 centov se pravi 1 deci ,ali 2 deci za 20 centov,ali pa pol litra.So kozarčki na razpolago.Če je komu predrago ali preveč ,ga pa lahko kupi manj.Sem delala sir in vam povem ,da ni nič drugačen ne po okusu in ne po vsebini.Kar lep hlebček je ratu. Sem ga obtežila ,dala na hladno in čez dve uri sem ga že rezala .Zelo dobra stvar ta mlekomat. ZAJA zaja

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

18. dec 2009 20:28

Tudi jaz sem sprobala tale naš nov mlekomat, mi je všeč. Mi lahko poveš Zaja, kako si naredila sir? Lep večer Rmeli

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

18. dec 2009 22:18

Jas imam takšen kuhalnik,ki sam meša .Sicer pa vlij vposodo dva in pol litra mleka in ga segrej na 35 stopinj ,odstavi in dodaj0,8 g.sirile.Mešaj 15 minut ,potem pa daj v cedilo gazo ali kaj podobnega in vlij vse skupaj v cedilo.Če imaš cedilo z ravnim dnom bo še boljše.Potem moraš pa obtežit,pomagaj si z pokrovko ,krožnikom ali s čim podobnim.Nalij v plastenko vodo ,daj na pokrovko in pusti obteženo 20 minut.Po preteku časa snami pokrov,posoli in zvrni maso na krožnik in posoli še drugo stran.Spraviš sir nazaj v cedilo ga obtežiš za dobro uro ,pol ga pa stresi na krožnik in uživaj v dobrem okusu mladega sira.Lahko ga daš v hladilnik ,da zori in tudi okus spreminja .Meni je najboljši takoj pripravljen in še naslednji dan. Rmeli pa javi kako ti je uspelo ,pa da ne pozabim sirilo dobiš v lekarni Zaja zaja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. dec 2009 0:23

AVA je napisal/a:
Rimljanka, si se malo preveč razkurila, kajne? Nihče ne misli, da bi kmetje morali deliti mleko zastonj. Vendar je res; upokojenci si težko privoščimo liter mleka po 1 E
upokojenci si tako ali tako vse težko privoščijo. pa ne samo zato ker bi penzije bile nizke.. bannanna_v_slo ;)

nega  

član od: 11.2.2009

sporočila: 37

20. dec 2009 20:12

jozican mislim da jih nisi niti poklicala, ker jaz sem jih in so mi prav prijazno pojasnili da so mlekomat samo prestavili pred trgovski center mercator v kranju in da bodo v najkrajšem času dali obvestilo.Poskusi še enkrat poklicati. nega nega

MiškaMiša  

član od: 30.1.2004

sporočila: 66

20. dec 2009 20:29

Pozdravček Danes sem prvič natočila iz mlekomata, se ne spoznam kaj zelo, tam pri LeClercu je bilo. Pisalo je da občutljivi naj prevremo, ostali pa ne... Zdaj me pa zanima, morda kdo ve, kakšno je mleko iz mlekomata, je že prevreto v osnovi (sterilizirano) ali ne? Ker pred leti, ko smo od kmeta jemali mleko (ko sem bila majhna), smo ga morali prevreti. Ker pa sem mestno dekle, zdaj ne vem kaj mi je storiti preden ga popijemo, če sploh kaj. Prosim za pomoč... Miška Miša

NENA58  

član od: 28.6.2009

sporočila: 428

20. dec 2009 20:46

Mleko iz mlekomata je potrebno prevreti, mleko je tako, kot je pomolzeno. NENA58

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. dec 2009 21:30

No, mleko iz mlekomata je surovo, ni ga pa treba prevreti, je užitno tudi tako, surovo. Je pa res, da ga večina skuha. Vsem niti ni všeč okus surovega mleka. In, konec koncev, kislo mleko in jogurt delamo iz surovega, kajne?

rimljanka - zasebno mnenje

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

20. dec 2009 21:38

Jaz mleko večkrat prevrem samo toliko, da se malo začne penit in odstavim, včasih čakam, da prične kipeti, ne pa vedno. In sedaj berem o kozji gripi (ni omejeno samo na koze) s katero se bojujeo na Nizozemskem in ki se prenaša iz žival na človeka naprej pa ne. No, in dobi se jo tudi preko mleka, če to ni prevreto-super sem si rekla, jaz sem pa še na začetku nosečnosti veselo delala kislo mleko iz surovega mleka...nikoli nisem šla preverit kako je s tem pri nas, vem, da je bil zadnji primer kozje gripe zabeležen l. 2007 in nočem paničarit, se mi pa vseeno zdi v teh gripoznih časih pregreti stvar. lp terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti